Galileo - Paweł Orleański
Galileo - Paweł Orleański
Główna » Najnowszy sezon „Galileo” już od 24 lutego w Czwórce
TV4 Polecamy Telewizja

Najnowszy sezon „Galileo” już od 24 lutego w Czwórce

Ulubiony program widzów Czwórki powraca na antenę. Sprawdź co tym razem przygotowali twórcy “Galileo”.

Żyjemy w czasach ogromnych przemian. W przyspieszonym tempie zmieniają się różne sfery życia – od podejścia do pracy czy jedzenia po sposoby podróżowania. 
Czy w ciągu najbliższych 20 lat nowe generacje robotów sprawią, że zniknie 700 zawodów i nawet 80% zatrudnionych straci pracę? Czy z powodu braku mięsa,  staniemy się wegetarianami, a niedobory białka będziemy uzupełniać, zajadając na obiad robaki? Czy niedostępne dotąd rejony staną przed nami otworem  dzięki podwodnym skuterom, a do celu będą prowadzić nas buty z nawigacją? 

W pierwszych premierowych odcinkach nowego sezonu:

Odc. 662 – emisja: sobota, 24 lutego, godz. 19:00

NAJDŁUŻSZA NAZWA
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyllllantysiliogogogoch – tak brzmi nazwa pewnego miasta w Walii. Jest to zarazem jedno z najdłuższych słów świata. Czy wysyłając list, do któregoś z mieszkańców na kopercie należy wpisać całą nazwę? Zapytamy.
BALE CZYSTOŚCI
Bale czystości to coraz bardziej popularne w USA ceremonie, podczas których dziewczynki ślubują swoim ojcom, że aż do ślubu będą żyć cnotliwie. Bale te wzbudzają zarówno ogromne zainteresowanie jak i duże kontrowersje.
FABRYKA CIAŁ
Kiedyś studenci medycyny uczyli się zawodu w prosektorium. Dziś mają do dyspozycji także sztuczne ciała. Na Florydzie powstała fabryka, w której produkuje się tak wierne kopie ludzkich ciała, że żadnych anatomiczny szczegół nie umknie przyszłym lekarzom.
BEZŁZOWA CEBULA
Japońscy naukowcy wyhodowali cebulę najnowszej generacji.  Podczas jej krojenia ponoć nie uronimy ani jednej łzy. Sprawdzimy to!

Odc. 663 – emisja: niedziela, 25 lutego, godz. 19:00

KOSZULA NOWEJ GENERACJI
Ciemny sos, wino, czy sok – dla białej koszuli to katastrofa. Chyba, że jest to koszula nowej generacji. Czym jest pokryta, że nie przyjmuje żadnej plamy? I czy rzeczywiście jest odporna na wszystko? 
STACJA WIDMO
Stoi na totalnym odludziu. Nikt z niej nie korzysta, choć jest zupełnie nowa i wykonana z materiałów najwyższej jakości. Czym jest zatem stacja metra – widmo? I dlaczego ją zbudowano?
PRZEZROCZYSTA KAWA
Do tej pory możliwości były dwie: kawa mogła być czarna albo biała, czyli z mlekiem. Od niedawna na rynku dostępna jest także kawa przezroczysta, niczym woda. Czy smakuje kawą i jak kawę pozbawia się się koloru?
SERCE ZE SZPINAKU
Szpinak na ratunek sercu. Pewien kardiochirurg wyhodował na liściu szpinaku tkankę ludzkiego serca. Ta rewolucyjna metoda może w przyszłości zastąpić operacje wszczepiania sztucznych by-passów. 
ARMIA ROBOTÓW
Pytaniem nie jest – czy, ale, kiedy – roboty zastąpią pracę ludzkich rąk? Są wydajniejsze, nie potrzebują urlopu i nigdy nie idą na L4. Pojedziemy do miejsca, w którym pracuje ich już cała armia.

Świat przyszłości – bynajmniej nie odległej – przybliży nam Paweł Orleański w najnowszym sezonie „Galileo”, na który Czwórka zaprasza od 24 lutego w stałym paśmie: w soboty i niedziele o godz. 19.

Powiązane artykuły

Wzruszający finał „Policjantek i Policjantów”.

Robert Wróbel

Wiosenne premiery Czwórki

Dawid Propolis

Wideo i foto z filmu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć”!

Dawid Propolis