w

Dom z papieru 5: Nowi bohaterowie

Według Berlina (Pedro Alonso), syn to „głowica nuklearna, która zniszczy wszystko”, jak powiedział do Rio (Miguel Herrán) w drugim odcinku pierwszej części serii. Wiele lat później publiczność poznaje syna Berlina, Rafaela, granego przez Patricka Criado (Riot Police). Rafael ma 31 lat, studiował inżynierię komputerową na MIT w Massachusetts i jest całkowicie pewien jednego: nie chce być taki jak jego ojciec.

LA CASA DE PAPEL – PATRICK CRIADO jako RAFAEL fot. TAMARA ARRANZ/NETFLIX © 2020

Na początku historii pojawia się również kolejna z nowych postaci.

“Nazywam się Tokio. Ale kiedy ta historia się zaczęła, nie takie było moje imię. To byłam ja… a to, miłość mojego życia. Ostatnim razem, kiedy go widziałam, zostawiłam go w kałuży krwi z otwartymi oczami”. W pierwszej części Domu z papieru spotykamy Tokio (Úrsula Corbero) zaszytą w kamperze, uciekającą przed policją i cierpiącą z powodu nieopisanej straty – miłości swojego życia. Poznajcie René (Miguel Ángel Silvestre, Sky Rojo, Sense8), mężczyznę, z którym Silene Oliveira przeprowadzała napady, z którym podróżowała, cieszyła się życiem i mężczyznę, którego kochała, zanim odkryła, że czasami rzeczy w jej idealnym, małym świecie mogą pójść bardzo źle.

LA CASA DE PAPEL – MIGUEL ÁNGEL SILVESTRE jako RENÉ, ÚRSULA CORBERÓ jako TOKIO fot. TAMARA ARRANZ/NETFLIX © 2020

Kolejną nową postacią, która pojawi się w tym sezonie, jest Sagasta (José Manuel Seda, Perdóname, Señor), Dowódca Sił Specjalnych Hiszpańskiej Armii. Jest zaprawiony w niezliczonych międzynarodowych misjach przeciwko najgorszym przedstawicielom ludzkiego gatunku, co czyni go dokładnie takim samym jak ludzie, których zabił. Jest urodzonym przywódcą, za którym jego ludzie podążą do samego końca, jeśli ich o to poprosi, ponieważ jest taki jak oni. Kiedy zakłada mundur, staje się człowiekiem o analitycznym umyśle, zimnym i bezwzględnym, zdolnym wyjść poza wszelkie konwencje etyczne czy moralne, jeśli wymaga tego misja.

Pierwsza część piątego sezonu serialu zostanie udostępniona 3 września. 

LA CASA DE PAPEL PATRICK CRIADO jako RAFAEL, PEDRO ALONSO jako BERLÍN fot. TAMARA ARRANZ/NETFLIX © 2020

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Nowy Dekoder 4K w Polsat Box

    Nasz Nowy Dom powraca z nową architektką!