Filmy z HBO GO na niedzielę w domu

Nie ma nic ciekawego w telewizji? HBO GO zaprasza na filmowy seans. Sprawdź, co możesz obejrzeć w serwisie.

Świat magii i tajemnic

Nikt nie powiedział, że spędzanie czasu w domu musi być nudne. Siedząc na własnej kanapie bez problemu można odkrywać równoległe wszechświaty, przeżywać przygody w magicznych krainach, podążać za białym królikiem lub walczyć ze złem i  tajemniczymi mocami. A przy to wszystkim można świetnie się bawić i przeżywać całą masę emocji. Wszystkie te niezwykłe historie dostępne są w HBO GO.

Mroczne materie
  • Mroczne materie (His Dark Materials) –serialowa adaptacja nagradzanej trylogii autorstwa Philipa Pullmana; historia Lyry, z pozoru tylko zwyczajnej dziewczynki, która rusza na pomoc zaginionemu przyjacielowi i po drodze odkrywa groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci; podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. Produkcja HBO zabiera widzów w niezwykłą podróż przez przeróżne, magiczne światy. Dafne Keen, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda i James McAvoy w rolach głównych.
Księga czarownic
  • Księga czarownic (A Discovery of Witches)–serial fantasy opowiadający o współczesnej czarownicy, która próbuje odkryć tajemnicę starego manuskryptu. Aby rozwikłać związaną z nim zagadkę, podejmuje współpracę z wampirem, enigmatycznym Matthew Clairmontem. Zrealizowana na podstawie bestsellerowej serii książek autorstwa Deborah Harkness produkcja jest pełną magii, współczesną opowieścią o miłości. W rolach głównych zobaczymy Teresę Palmer oraz Matthew Goode’go.
Wampiry Dziedzictwo
  • Wampiry: Dziedzictwo (Legacies) – kontynuacja Pamiętników wampirów oraz The Originals. Serial o nastolatkach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami uczniach ze szkoły Salvatore, do której uczęszczają wampiry, wilkołaki czy czarownice. Twórczynią produkcji jest znana z pierwowzorów – Julie Plec. Dwa sezony w HBO GO.
Magicy
  • Magicy (Magicians) – opowieść o inteligentnym i wycofanym dwudziestokilkulatku, który trafia do szkoły magii, gdzie odkrywa, że świat z jego ulubionych książek z dzieciństwa jest prawdziwy i zagraża ludzkości. Serial fantasy oparty został na bestsellerowej serii książek Leva Grossmana pod tym samym tytułem. Cztery sezony w HBO GO.

Angelina Jolie, Johny Depp i Mia Wasikowski na ekranie!

Alicja w Krainie Czarów
Alicja po drugiej stronie lustra
  • Alicja w Krainie Czarów oraz  Alicja po drugiej stronie lustra magiczne, zachwycające baśniową scenografią i niezwykłymi efektami specjalnymi ekranizacje dwóch części jednej z najsłynniejszych powieści w historii literatury – opowieści o przygodach Alicji autorstwa Lewisa Carrolla.  W rolach głównych występują: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway. Pierwszy film wyreżyserował obdarzony niezwykłą wyobraźnią Tim Burton, w drugim pełnił on rolę producenta wykonawczego.
Czarownica
  • Czarownica oparta na disneyowskiej wersji Śpiącej królewny historia czarownicy, która rzuca klątwę na córkę władcy wrogiego królestwa z Angeliną Jolie w roli tytułowej czarownicy Diaboliny. Uniwersalna opowieść o miłości, poświęceniu, dobru i złu. Obraz zachwyca rozmachem i przepiękną scenografią, na nowo opowiadając słynną baśń Charles’a Perrault.

W świecie magii J.K. Rowling

Harry Potter i kamień filozoficzny
  • Harry Potter – seria filmów onajbardziej znanym na świeciemłodym czarodzieju, bohaterze bestsellerowych książek autorstwa J.K. Rowling. W dniu swoich jedenastych urodzin Harry Potter dowiaduje się, że jego nieżyjący rodzice byli potężnymi czarodziejami. Chłopiec otrzymuje szansę nauki w Hogwarcie – prestiżowej szkole z internatem dla czarodziejów, która istnieje w królestwie magii i fantazji… tak zaczyna się cała saga o przygodach tego niezwykłego czarodzieja. W role trójki głównych bohaterów wcielają się: Daniel Radcliffe, Rupert Grint oraz Emma Watson. Osiem filmów będących ekranizacjami kultowych już powieści o Harrym zostało wyróżnionych łącznie 15 nominacjami do Oscara.
Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda
  • Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć oraz Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – dwie części filmów o przygodach Newta Scamandera, ulubionego pisarza Harry’ego Pottera, którego książkami najsłynniejszy czarodziej na świecie zaczytywał się w szkole. Akcja pierwszej części filmu toczy się siedemdziesiąt lat przed pierwszą częścią Harry’ego Pottera. W rolę nieustraszonego badacza niezwykłych istot wcielił się nagrodzony Oscarem Eddie Redmayne.

Jak mogę obejrzeć filmy?

Wszystkie wspomniane filmy znajdują się w serwisie Vod HBO GO

Napisane przez Robert Wróbel

„The Victim” premiera w “Player”

Katarzyna Dowbor stoi na ulicy obok auta, w rękach trzyma ramkę z podziękowaniem.

Katarzyna Dowbor i Nasz Nowy dom wrócą jesienią 2020!