Marieta Żukowska w złości tłucze garnki, Piotr Adamczyk wymachuje siekierą!


Anielska cierpliwość Anny (Marieta Żukowska) została wystawiona na próbę. Po kolejnej wymianie zdań z Piotrem (Piotr Adamczyk) niebywale spokojna i wyciszona dotąd Kowalska dostanie szału! W ruch pójdą gliniane garnki. Jej nastrój udzieli się także mężowi, który będzie groził terapeucie…siekierą!

Odcinek 13

W domu Kowalskich panuje nerwowa atmosfera. Piotr i Anna są pokłóceni. Na pomoc przychodzi psychoterapeuta. Doradza Annie, aby rozładowała stres, tłukąc gliniane naczynia, które wcześniej sama ulepiła. Następnie udaje się do Piotra, aby porozmawiać także z nim. Henryk (Wojciech Mecwaldowski) i Zenon (Paweł Wawrzecki) z przerażeniem obserwują bogatych Kowalskich i ich niecodzienne zachowanie. Na domiar złego okazuje się, że Nikodem (Jakub Zdrójkowski) także wykazuje agresywne zachowanie… Podejrzewają, że nerwowość Kowalskich jest dziedziczna.
Rozwścieczony Piotr podczas rozmowy z terapeutą wymachuje siekierą. Henio i Zenon są przekonani, że za chwilę dojdzie do rękoczynów. Postanawiają interweniować
Ela (Wiktoria Gąsiewska) proponuje Nikodemowi, aby został jej partnerem tanecznym. Chłopak odmawia, powołując się na pakt o nieagresji, który zawarł z Jankiem (Patryk Cebulski) – zgodnie z nim każdy z nastolatków musi trzymać się z daleka od dziewczyny. Janek nie jest jednak aż tak honorowy jak „brat”. Kiedy tylko dowiaduje się o tym, że Ela szuka partnera do tańca, bez wahania próbuje wykorzystać sytuację…

Odcinek 14


Piotr budzi się po suto zakrapianej imprezie. Ku swemu przerażaniu odkrywa, że dzień wcześniej w stanie nietrzeźwości pozwolił Jadzi (Katarzyna Kwiatkowska) urządzić warzywnik na trawniku przed domem.
Kiedy Kowalska nawozi grządki obornikiem, w ogrodzie pojawia się Milana (Joanna Orleańska) z  przyjaciółkami.  Zaprasza do siebie na babskie przyjęcie w ogrodzie. Anna próbuje odwieść Jadwigę od tego pomysłu. Jadzia podejrzewa, że Anna po prostu się jej wstydzi. Postanawia zrobić na przekór. Gdy przyjaciółki Milany robią złośliwe uwagi w kierunku Jadzi, ta wpada na pomysł odwetu z użyciem… obornika!
Piotr nie może przeżyć, że Hamlet (Mikołaj Cieślak) zamówił swój portret jako Hamleta w książęcych szatach z czaszką w ręku. Henryk, chcąc pomóc, zamawia posąg ze styropianu Piotra jako Apolla…
Ela prosi Nikodema, aby napisał pracę klasową na niską ocenę. Hamlet obiecał córce nagrodę finansową, jeśli ta dostanie najlepszą ocenę w klasie. Nikodem ostatecznie zgadza się. Ela całuje go za to w policzek. Janek szaleje z zazdrości.
Zenon, zainspirowany przez Jadzię, próbuje upić Piotra nalewką miodową własnej roboty, aby ten zgodził się na postawienie w ogrodzie pasieki. Kiedy Piotr chce uraczyć się trunkiem, zostaje ukąszony w usta przez pszczołę…

Kowalscy Kontra Kowalscy odcinek 14 (fot. K. Parch)

“Kowalscy konta Kowalscy” w sobotę o 20.00 oraz na www.ipla.tv

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Kryzys uczestników „Dance Dance Dance”: Walczymy o godność!

    Sara Egwu-James wygrała The Voice Kids!