Na dobre i na złe: Trudne zadanie

Na dobre i na złe, Na dobre i na złe: Trudne zadanie, tvdzis.pl
Na dobre i na złe, Odcinek 785, Tomasz Ciachorowski (Maks), Kamil Kula (Szczepan),

Dwa dramaty – i dwa wyzwania. Już dziś 785 odcinek „Na dobre i na złe”, w którym nie zabraknie emocji…

Co z życiem Hanny?


Przede wszystkim Michał (Mateusz Janicki) odkryje w środę, że Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska) miała poważny wypadek. Ciężko ranna, nieprzytomna lekarka trafi do małego szpitala w Branowie, gdzie będzie brakować nie tylko specjalistów, ale też nowoczesnego sprzętu. A kolejne badania wykażą, że dziewczyna ma uszkodzoną tętnicę szyjną i krwiak, który zagraża jej życiu.

Tragiczne ryzyko!

Lekarz, który będzie Hanię ratować – doktor Grzegorza Wałcz (w tej roli Kamil Szklany) – przekaże w końcu Wilczewskiemu złe wiadomości: – Trzeba będzie zszyć tętnicę szyjną… A chirurg z wojewódzkiego przyjedzie najwcześniej za dwie godziny.(…) Nie mamy na miejscu chirurga naczyniowego. Krwiak na razie nie narasta, ale… już jest duży. A Hani nie można w tym stanie transportować.
A Michał zacznie błagać kolegę, by wykonał operację sam – ryzykując całą swoją karierę.
– Jeśli krwawienie jest duże i aktywne, może uciskać tętnice szyjne… dojdzie do uszkodzenia mózgu. I Hania nigdy się już nie obudzi
– Wiem.
– Nie czekaj, otwórz ją.
– Chyba zwariowałeś…
– Nie bój się, zrób to! Przecież jesteś doświadczonym chirurgiem!
– Nigdy nie operowałem krwawiącej tętnicy szyjnej!
– Hania nie może czekać… Poradzisz sobie.
– Michał, nie mogę!
– Musisz!…
Czy Grzegorz wykona zabieg na czas – i Hania powróci w końcu do zdrowia? Odpowiedź wkrótce…

Otwarty konflikt

Tymczasem Szczepan (Kamil Kula) w premierowym odcinku kolejny raz wejdzie w konflikt z Begerem (Tomasz Ciachorowski). Lipski pozna nowego ratownika – Zbyszka (w tej roli Michał Białecki) – który opowie mu, w jakich okolicznościach zmarł brat lekarza… i zdradzi, że Maks wcale nie próbował samobójcy reanimować.
– Był w szoku. Stał kompletnie osłupiały, jak przyjechaliśmy… Najdziwniejsze, że okazało się, że był lekarzem.(…) Ciężko się podnieść po czymś takim…
A kilka godzin później Szczepan tę wiedzę wykorzysta. Gdy Beger kolejny raz zacznie z niego kpić, pielęgniarz wspomni w końcu o jego bracie.
– Dlaczego taki jesteś? Lubisz upokarzać innych? Myślisz, że dzięki temu poczujesz się lepiej? W ten sposób nie zapomnisz o śmierci twojego brata… Ani o tym, że mu nie pomogłeś. Odpuść sobie… Łatwiej będzie się żyło tobie i innym.
A chirurg w odpowiedzi o mało nie rzuci się na niego z pięściami.
– Nic nie wiesz!

Czy Agata posłucha?

W finale Lipski spróbuje za to porozmawiać o Maksie z Agatą (Emilia Komarnicka) – i ostrzec przyjaciółkę, że jej nowy ukochany ma dwa oblicza.
– Ty i Maks… jesteście parą?
– Dlaczego pytasz?
– Nie jest taki, jak ci się wydaje…
Jak Woźnicka zareaguje na jego słowa?

Emisja „Na dobre i na złe” odc. 785 już 21 października o godz. 20:50

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

, The Four. So sławę: Reni Jusis znalazła Igora Herbuta!, tvdzis.pl

The Four. So sławę: Reni Jusis znalazła Igora Herbuta!

, Na sygnale: śmierć Lidii…, tvdzis.pl

Na sygnale: śmierć Lidii…