Na dobre i na złe: W końcu się doigrał!

Na dobre i na złe, Na dobre i na złe: W końcu się doigrał!, tvdzis.pl
Na dobre i na złe; odcinek 780 Tomasz Ciachorowski (Maks) Emilia Komarnicka (Agata) (fot. Artrama)

Czy w Leśnej Górze jeden z lekarzy to zboczeniec? Szykuje się niezła afera w „Na dobre i na złe”.

Lepkie ręce?

Przystojny, utalentowany chirurg – Maks Beger (Tomasz Ciachorowski) to partia niemal idealna. Ale „doktorek” ma pewien feler, bo w pracy zachowuje się czasem jak skończona świnia! A jego ofiarami padają głównie pielęgniarki. W kolejnym odcinku „Na dobre i na złe” – numer 780 – dziewczyny zdobędą się jednak na odwagę i zafundują szefowi małe trzęsienie ziemi.

W nowym tygodniu chirurg nadal będzie romansował z Agatą (Emilia Komarnicka – Klynstra), bez trudu czarując lekarkę kolejnymi wyznaniami.
– Musisz wiedzieć o mnie jedno… Jeśli się angażuję, to w stu procentach. Jeśli się angażuję, nie zamierzam tego przed nikim ukrywać. Taki jestem i taki chcę być. Otwarty i szczery…
Pechowo, o ich związku dowie się jednak Dagmara (Maryla Morydz) – pielęgniarka, którą Maks od początku w pracy molestuje i zastrasza.

Zazdrość czy prawda?


Widząc Begera z Agatą, dziewczyna zacznie się o koleżankę niepokoić. I poprosi w końcu o pomoc Pawła (Marcin Sianko) – wyznając, jak naprawdę wygląda „współpraca” Maksa z pielęgniarkami.
– Wiem, że każdej się to przytrafiło… Chociaż powinnam mówić tylko za siebie.(…) Poniża. Słowem, gestem… Wystarczy nieraz, że spojrzy i wiesz… i wiem, że dla niego jestem nikim. A nieraz znowu… jest taki przemiły i nagle… dotyka, ociera się, a ty nie wiesz… A ja nie wiem, jak zareagować!

Doktor Gracz będzie w szoku i zażąda od razu od kolegi wyjaśnień. Maks zachowa jednak zimną krew i wszystkiemu zaprzeczy.
– Jakim cudem dał się pan tak podpuścić? Oskarża mnie pan o molestowanie pielęgniarek!(…) To brednie wyssane z palca! Nie znam jeszcze wszystkich stosunków w państwa szpitalu i szczerze mówiąc, mało mnie obchodzi, kto z kim i w jakim celu… Ale ja nie dam się wciągnąć w wasze podchody – bawcie się beze mnie!

Fatalne skutki


Chwilę później Beger postanowi za to dać Dagmarze nauczkę i wezwie dziewczynę do swojego gabinetu…
– Dlaczego mi to robisz?
– Ale co?
– Nie, nie zbliżaj się! Nie chcę mieć z tobą żadnego kontaktu fizycznego! To byłoby niesmaczne i poniżej mojej godności!(…) Naprawdę uważasz, że jesteś tak atrakcyjna, że nie można się oprzeć?(…) Jestem lekarzem, ty pielęgniarką. Lekarz – leczy, pielęgniarka – pielęgnuje. Nie wyczuwasz różnicy? Nie widzisz naturalnego dystansu, jaki nas dzieli?

Miarka się przebrała!

Gdy jego ofiara zaleje się łzami, pozostałe pielęgniarki w końcu też się zbuntują – gotowe iść z Maksem na wojnę!
– Czułam się tak… Tak mnie poniżył…
– Do wszystkich nas tak się odnosi! Nieraz nie musi fizyczne dotknąć… Wystarczy, że spojrzy!

Co wydarzy się, gdy dziewczyny ruszą do akcji i dadzą „doktorkowi” nauczkę? I czy plotki o zachowaniu Begera dotrą w końcu także do Agaty?

„Na dobre i na złe” 16 września o godz. 20:55 i na www.vod.tvp.pl

Napisane przez Robert Wróbel

, Przyjaciółki: Ślubu Ingi i Maksa nie będzie?! Panna młoda znika bez śladu! (ZWIASTUN), tvdzis.pl

Przyjaciółki: Ślubu Ingi i Maksa nie będzie?! Panna młoda znika bez śladu! (ZWIASTUN)

, Edyta Górniak do uczestnika The Voice of Poland: – Ale ty jesteś ogier!, tvdzis.pl

Edyta Górniak do uczestnika The Voice of Poland: – Ale ty jesteś ogier!