Telewizja Polska – Jesień 2020. Co zobaczymy w TVP1 i TVP2?

Bohaterowie "Rolnik Szuka Żony 2020" (fot. TVP)

Telewizja Polska przygotowała nową ramówkę na jesień 2020. Jedynka i Dwójka postawiła na sprawdzone produkcje oraz zaskakujące nowości.

Spot TVP promujący ramówkę na jesień 2020

LUDZIE I BOGOWIE

emisja od 13 września Niedziela, godz. 20:15

„Ludzie i Bogowie” Fot. Marcin Kustra
„Ludzie i Bogowie” Fot. Marcin Kustra

„Ludzie i bogowie”, serial w reżyserii Bodo Koxa, to porywająca opowieść o ludziach, którym historia kazała zmierzyć się z ciężarem podejmowania decyzji o życiu i śmierci innego człowieka. Serial ukazuje działania oddziału o kryptonimie „Pazur” działającego w czasie
 II wojny światowej w Warszawie w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej AK. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik”, który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu, zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami bojowymi, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

W serialu występują m.in: Maja Rybicka, Anna Mrozowska, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Edyta Olszówka, Dorota Landowska, Aleksandra Justa, Maciej Kosmala, Maciej Maciejewski, Piotr Bondyra, Jakub Kamieński

ANYTHING GOES. ALE JAZDA!

emisja od 11 września  Piątek, godz. 20:45

Elżbieta Romanowska Anything Goes. Ale Jazda! (fot. TVP)

Program poprowadzi obdarzona temperamentem i ciętym językiem Elżbieta Romanowska. Widzowie zobacza też Krzywą Scenę, czyli specjalnie przygotowaną scenografię, która
w zależności od scenariusza odcinka przypomina np., pokój dzienny, kuchnię, itp. Na pozór zwyczajne pomieszczenie jest jednak zaskakujące. Całość zbudowana jest pod kątem 22,5 stopni, przez co wykonanie nawet małego ruchu staje się wyjątkowo trudne. Zadaniem uczestników programu będzie inscenizowanie w tych specyficznych warunkach scen z życia codziennego. Znani uczestnicy, zaliczają wywrotki, poślizgi i biorą udział w zaskakujących sytuacjach, w których wykazują się humorem i dystansem do siebie.

W programie wystąpią m.in.: Tomasz Karolak, Anna Dereszowska, Adam Zdrójkowski, Aleksandra Szwed, Mikołaj Roznerski, Maria Dejmek, Joanna Jędrzejczyk, Tomasz Oświeciński, Tomasz Barański, Edyta Herbuś, Dawid Kwiatkowski, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Opozda, Patrycja Kazadi.

AMERYKA DA SIĘ LUBIĆ

emisja od 12 września, Sobota, godz. 20:00

Ameryka da się lubić, Marcin Gortat, Ida Nowakowska, Monika Zielinsky John Guziak Ernest Bogusiewicz Ryan Socash Golec uOrkiestra (fot. Jan Bogacz TVP)

Nowy show „Ameryka da się lubić” nawiązujący do kultowego programu „Europa da się lubić”, to dynamiczny, pełen humoru format, w którym uczestnicy oraz zaproszeni goście na nowo odkrywają Amerykę.

Gospodynią programu będzie Ida Nowakowska-Herndon, która przez kilka lat mieszkała
w Stanach Zjednoczonych. Prowadząca zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów oraz polskie gwiazdy. Gośćmi programu będą m.in.: Edyta Górniak, Marcin Gortat, Andrzej Piaseczny, Tomasz Karolak, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk, Maryla Rodowicz, Cezary Pazura i Joanna Jędrzejczyk.

UZDROWISKO

emisja od 31 sierpnia, Poniedziałek – piątek, godz. 19:00

Uzdrowisko – Malgorzata Sadowska Aldona Orman Artur Kociecki (fot. TVP)

Akcja serialu toczy się w prywatnym uzdrowisku, a jego bohaterami są członkowie personelu medycznego i administracyjnego sanatorium. Perypetie pracowników splatają się z historiami pensjonariuszy ośrodka, dla których pobyt w tym wyjątkowym miejscu to przede wszystkim okazja do oderwania się od życia codziennego i zaznania wielu, nowych emocji. W serialu nie zabraknie humoru, zabawy, wątków miłosnych oraz intryg i silnych namiętności. „Uzdrowisko” to opowieść o współczesnym życiu, ale też żartobliwa i opowiedziana z dystansem historia wielu pokoleń żyjących w jednym miejscu.

PRZYJACIELE NA ZAWSZE

emisja od 6 września, Niedziela, godz. 16:20

Przyjaciele na zawsze – Jan Nowicki, Piotr Kupicha (fot. Jan Bogacz TVP)

Nowy, emocjonujący teleturniej TVP2, w którym gwiazdy przeniosą widzów do czasów swojego dzieciństwa. W każdym odcinku gwiazda i bohater programu wraca do rodzinnej miejscowości, gdzie odwiedza przyjaciół z dzieciństwa i bliskie sobie miejsca: dom, podwórko, podstawówkę, klub sportowy czy dom kultury. Celebryta organizuje grupę najbliższych przyjaciół z dawnych lat i razem jadą do studia Telewizji Polskiej, by zagrać
o nagrody pieniężne na wybrany, charytatywny cel. Do wygrania będzie 35 tys. zł!

„Przyjaciele na zawsze” to będzie program pełen zaskakujacych zwrotów akcji z udziałem niespodziewanych gości. Wykorzystane zostaną archiwalne zdjęcia TVP, filmy VHS, teledyski oraz fragmenty filmów i seriali sprzed lat.

W programie wystąpią m.in.: sportowcy Dariusz Michalczewski i Joanna Jędrzejczyk, wokaliści – Piotr Kupicha i Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus oraz tancerz, Marcin Hakiel i satyryk, Marcin Daniec.

SMAKI ŚWIATA PO POLSKU

emisja od 6 września, Niedziela, godz. 11:15

Smaki świata po polsku – program kulinarny prowadzenie Ola Nguyen i Robert El Gendy (fot. TVP)

Ola Nguyen to mistrzyni kuchni, która podbiła serca widzów nieszablonowym podejściem do polskiej kuchni, którą nieustannie wzbogaca orientalnymi smakami. Nic dziwnego, młoda adeptka sztuki kulinarnej dzieciństwo spędziła w Wietnamie, a do Warszawy przyjechała
w wieku siedmiu lat. Mistrzyni orientalnej kuchni chce teraz poznać kulinarny gust mniejszości etnicznych, które mieszkają w Polsce. Pomaga jej w tym Robert El Gendi, prezenter, który choć urodził się na Mazurach, ma w sobie egipską krew. Któż lepiej, niż ten duet zgłębi kuchnię, a także zwyczaje i życie egzotycznych narodowości zamieszkujących kraj nad Wisłą? Program pokaże, że nawet nie opuszczając granic Polski można zakosztować orientalnego smaku, a Polacy to naród tolerancyjny i ciekawy świata. W erze pandemii, gdy turystyka jest utrudniona, wędrówkę Oli i Roberta potraktujemy jako podróż,
w której odkryjemy smaki i uroki świata.

Znane i lubiane programy oraz seriale zostają w ramówce

Barwy Szczęścia jesień 2020 fot. Artrama

Ponadto TVP nadal będzie emitować dobrze znane widzom programy i seriale m.in. “M jak miłość“, “Klan”, “Barwy Szczęścia“, “Na dobre i na złe”, “Na sygnale”, “Korona Królów” “Pytanie na śniadanie”, “Rolnik szuka żony”, “The Voice” (wszystkie warianty), “Jaka to melodia“?, “Va Banque”, “Koło Fortuny”. Żaden z seriali oraz programów nie został usunięty z ramówki.

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

„Wakacyjna Trasa Dwójki” finał w Świnoujściu

TVP Polonia w HD