TTV: „It’s my life! To moje życie” – nowe reality

It's my life! To moje życie, TTV: „It’s my life! To moje życie” – nowe reality, tvdzis.pl
„It's my life! To moje życie" TTV (fot. TVN)

Jesienią na antenie TTV reality „It’s my life! To moje życie”, w którym piątka nieznajomych decyduje się razem zamieszkać w wynajmowanym mieszkaniu w Krakowie.

Pewnym krokiem w dorosłość

Łączy ich jedno – chcą zacząć żyć na własny rachunek – bez kontroli, rad i instrukcji. Zdjęcia do programu powstały w Krakowie, format na antenie stacji pojawi się we wrześniu tego roku.

Kraków

Kraków to miasto studentów, knajp, imprez, letniego kina, ale też wielu możliwości. Uczestnicy programu to młodzi ludzie, którzy szukają zmiany w życiu. Jedni chcą wyprowadzić się od rodziców i zacząć samodzielne życie, inni dostać ciekawą pracę i zarabiać własne pieniądze. Teraz zamieszkają razem. Nie znają się i nigdy wcześniej się nie widzieli. Będą musieli dzielić ze sobą nie tylko pokoje, kuchnię i łazienkę, ale też rachunki. Na start mają do zapłacenia czynsz i kaucję za wynajem, potem dojdą inne, codzienne wydatki. Czy podzielą się nimi, zależy tylko od nich. Każdy uczestnik dostanie na start jednorazowe wsparcie finansowe (kwotę odpowiadającą pensji minimalnej), pieniądze te mogą wydać jak chcą.

It's my life! To moje życie, TTV: „It’s my life! To moje życie” – nowe reality, tvdzis.pl
„It’s my life! To moje życie” TTV (fot. TVN)

Życiowe wyzwanie

Młodzi ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie – przeprowadzić się do innego miasta, czy zmienić pracę – oprócz odwagi potrzebują odpowiedniego zaplecza finansowego. Nie wszyscy są jednak w tak komfortowej sytuacji, by od razu wynająć samemu mieszkanie i mieć na swoje potrzeby. W tym programie uważnie śledzić będziemy losy piątki bohaterów i ich determinację, aby samodzielnie poradzić sobie w dużym mieście. Dodatkowo, oprócz ich starań o przebicie się na rynku pracy,  chcemy pokazać ich życie „po godzinach”, jak się odnajdą obcym mieście.  Dla każdego z nich samodzielność, dojrzałość w tych niepewnych czasach oznacza co innego, inne decyzje, inne wybory. 

– komentuje Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.

Pod okiem kamer

Kamery programu będą towarzyszyć bohaterom na każdym kroku. Mogą ich odwiedzać znajomi i rodzina, do dyspozycji mają również nieograniczony dostęp do swoich telefonów i Internetu. Po miesiącu będą musieli jednak zdecydować, czy zostają na kolejny – czy stać ich na wynajęcie mieszkania, czy nadal chcą mieszkać razem? Ten eksperyment odkryje, z jakimi problemami mierzą się młodzi ludzie (w wieku od 18 do 30 lat), którzy swoje marzenia postanowili zrealizować właśnie teraz – w dobie epidemii i niepewnej przyszłości.

It's my life! To moje życie, TTV: „It’s my life! To moje życie” – nowe reality, tvdzis.pl
„It’s my life! To moje życie” TTV (fot. TVN)

Dwa odcinki

Premiera serii It’s my life! To moje życie na antenie stacji już 1 września. W każdy wtorek o godz. 22:00 stacja wyemituje dwa odcinki reality.

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

, „Earth Festival” Beata Kozidrak i jej kreacja!, tvdzis.pl

„Earth Festival” Beata Kozidrak i jej kreacja!

, „Earth Festival”: Natalia Nykiel i Kamil Bednarek z premierami w Uniejowie!, tvdzis.pl

„Earth Festival”: Natalia Nykiel i Kamil Bednarek z premierami w Uniejowie!