„Wolni od długów”: Alicja boi się, że straci dzieci!

Trudne dzieciństwo i brak wzorców spowodowały, że 23-letnia Alicja z Jastrzębia Zdrój, bohaterka programu „Wolni od długów”, nie radzi sobie z dorosłym życiem. Jako matka dwójki chłopców musi jednak zadbać nie tylko o swoją przyszłość. Sen z powiek spędzają jej dług w wysokości 40 tys. złotych, brak wsparcia w partnerze, a także własna choroba, uniemożliwiająca podjęcie stałej pracy.

Trudna przeszłość

Mimo swoich 23 lat Alicja wiele przeszła w życiu. Wychowywała się z siedmiorgiem rodzeństwa. Pewnego dnia, bez zapowiedzi, jej mama odeszła. Tata nie podołał opieki nad dziećmi, wtedy Alicja wraz z rodzeństwem trafiła do domu dziecka. Brak wzorców i wsparcia spowodował, że kobieta popadła w życiowe tarapaty.

Spirala zadłużenia

Problemy finansowe Alicji zaczęły się chwilę przed narodzinami drugiego syna. Partner stracił pracę, namawiał Alicję do wzięcia pożyczki. Pierwsze kredyty były na potrzeby dzieci, pomoc choremu ojcu, samochód, rachunki do opłacenia. Zaczęła spłacać kredyt następnym kredytem. W ten sposób wpadła w spiralę zadłużenia. Obecnie Alicja ma aż cztery kredyty w jednym banku, miesięczne raty opłaca z renty socjalnej. Od czterech miesięcy nie spłaca zadłużenia w parabankach. Boi się, że pewnego dnia do jej drzwi zapuka komornik, jej rodzina straci dach nad głową, a dzieci trafią do domu dziecka.

Wsparcie ekspertów

Alicja ma wadę wzroku, która uniemożliwia jej podjęcie wielu prac. Dodatkowo nie ma wsparcia od partnera, została sama z problemami i długami. Mieszka wraz z dwójką dzieci w wynajmowanym mieszkaniu. Do tej pory za mieszkanie i związane z nim rachunki płacił partner. Ale kiedy stracił pracę, przestał dokładać się już do życia.

Eksperci „Wolni od długów” nie tylko dokładnie prześwietlą sytuację finansową 23-latki z Jastrzębia Zdrój. Pomogą także poukładać jej sprawy związane z innymi dziedzinami życia. W programie dowiemy się, jak postępować w przypadku pożyczek zaciągniętych w parabankach i na to zwrócić szczególną uwagę przy „szybkich” pożyczkach.  

„Wolni od długów” w każdy czwartek o godz. 20:00 w Polsacie

Napisane przez Kamil Szypuła

Miłośnik telewizji, internetu i nowych technologii. Właściciel wortalu tvdziś.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polsat SuperHit Festiwal: Ognisty Måneskin wstrząsnął Operą Leśną!

WP Pilot dodaje nowe kanały