„Wolni od długów”: codziennie walczą o przetrwanie

Wolni od długów, „Wolni od długów”: codziennie walczą o przetrwanie, tvdzis.pl
Anna Guzik Wolni od długów

Poważne kłopoty zdrowotne syna uniemożliwiają Monice i Pawłowi normalne funkcjonowanie. Dodatkowo interes, który prowadzą, nie przychodzi dochodu. Przez lata, biorąc pożyczki, uzbierali wspólnie dług w wysokości 170 tys. złotych. Jakie rozwiązania zaproponują rodzinie Leuenbergów z Izabelina eksperci programu „Wolni od długów” – o tym przekonamy się już dziś o 20:00 w Polsacie.

W walce o zdrowie dziecka

Świat Moniki i Pawła Leuenbergów z Izabelina zawalił się 2,5 roku temu, kiedy Monika zaszła w drugą ciążę. Już w drugim miesiącu dowiedziała się, że dziecko może mieć wady genetyczne. Kolejni lekarze i badania zdecydowanie ją uspokoiły i Monika donosiła ciążę. Zanim urodził się Szymon, Monika i Paweł dobrze sobie radzili. Każde z nich pracowało. Udawało im się spłacić część długów sprzed zawarcia związku. Wraz z przyjściem na świat chorego synka, pojawiły się problemy finansowe. Zaczęli się zadłużać, żeby przetrwać miesiąc. Leasing na samochód, pożyczka na remont dachu, pożyczka na święta, na założenie własnej firmy, na narzędzia do firmy.

Wolni od długów, „Wolni od długów”: codziennie walczą o przetrwanie, tvdzis.pl
Wolni od długów odcinek 8

W kręgu kredytów

Wpadli w spiralę długów – jednym długiem spłacali kolejny. Dzisiaj ich życie to walka o przetrwanie. Mają malutkie dzieci, które potrzebują opieki, a w przypadku najmłodszego dziecka będzie ona potrzebna do końca życia. Są zdrowi i chętni do działania. Paweł codziennie wyrusza z samego rana na budowę. Wraca do domu ok. godz. 22:00. Czasami śpi w samochodzie, żeby zaoszczędzić na benzynie. W sezonie zimowym remontuje domy, w sezonie letnim ogrody. Monika pomaga w prowadzeniu firmy męża, całe dnie spędza z najmłodszym dzieckiem w punkcie wydawanie paczek. Biznes nie przynosi dochodów, co miesiąc dopłacają do niego około 3 000 zł. Ich największym marzeniem jest remont domu i przystosowanie go do życia niepełnosprawnego dziecka.

Czy jest nadzieja?

Jedno jest pewne – przestali panować nad swoim zadłużeniem. Potrzebują natychmiastowej pomocy ekspertów. „Wolni od długów” w każdy czwartek o godz. 20:00 w Polsacie. Przedpremierowe odcinki „Wolni od długów” w serwisie IPLA

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

, „Fuks 2” – Musiał i Stuhr razem w filmie!, tvdzis.pl

„Fuks 2” – Musiał i Stuhr razem w filmie!

, Sceny z życia małżeńskiego – nowy serial HBO, tvdzis.pl

Sceny z życia małżeńskiego – nowy serial HBO