Kocham Cię, Polsko!
Kocham Cię, Polsko!
tvdzis.pl » Nowości, premiery i wielkie powroty wiosną w TVP2
TVP 2 Teleplotki

Nowości, premiery i wielkie powroty wiosną w TVP2

W wiosennej ramówce Dwójki na widzów czeka wiele niespodzianek. Już od marca na Antenie pojawią się nowe programy, premiery filmowe i serialowe, a także wyczekiwane powroty i kultowe programy sprzed lat we współczesnych odsłonach.

Wiosną w TVP2 dr Tomasz Rożek, charyzmatyczny popularyzator nauki, zaprosi widzów na kontynuację legendarnej „Sondy”. Słynny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stanie się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki. Kolejnym hitem wiosennej ramówki Dwójki z pewnością będzie też powracający po kilku sezonach przerwy program „Kocham Cię, Polsko!” wzbogacony o nowe konkurencje, prowadzącą (Barbara Kurdej-Szatan) i kapitanów drużyn (Tomasz Kammel i Maciej Musiał). Na fanów kabaretu czeka także kolejna odsłona rozrywkowego show „Dzięki Bogu już weekend”.

W wiosennej ofercie programowej znalazły się premierowe odcinki „Komediowej Sceny Dwójki”, czyli propozycji dla wszystkich spragnionych alternatywnej oferty rozrywkowej. Przestrzeń dla eksperymentu, wolnej, nieskrępowanej improwizacji i inteligentnego humoru z pogranicza absurdu i purenonsensu zagospodarują najciekawsi twórcy młodej sceny teatru improwizowanego i kabaretu literackiego.

Natomiast Marita Albán Juárez zaprosi widzów na cotygodniowe „Śniadanie na trawie”. W programie będzie rozmawiać z artystami, twórcami i obserwatorami życia społecznego o bieżących wydarzeniach kulturalnych i ciekawych zjawiskach społecznych, do których odnoszą się twórcy kultury.

Dwójka poleca również magazyn „Ostry z natury”, dzięki któremu widzowie zostaną zabrani w niezwykłą, pełną wrażeń i przygód podróż do świata dzikiej przyrody i nieokiełznanej natury. Z kolei młodzi ludzie z miast wyruszą na spotkanie z wiejskimi mistrzami, stając się dociekliwymi eksploratorami kultury ludowej w jej najprzeróżniejszych, nieoczywistych wcieleniach. O ich odkryciach opowie tętniący tradycyjnymi rytmami, pulsujący śpiewem i tańcem program „Dzika muzyka”.
Ponadto TVP2 zaprosi na drugą odsłonę serii „Przygarnij mnie” – tym razem w formie dokumentalnej telenoweli, prezentującej poruszające losy zwierząt przygarniętych ze schroniska i ich nowych opiekunów. Od 17 kwietnia na Antenę powrócą „Podróże z historią” Radka Kotarskiego.

Powiązane artykuły

Żużlowy weekend w NC+: Walka o finał PGE Ekstraligi oraz Grand Prix Niemiec

Dawid Propolis

Zuzanna Falzmann korespondentką TVP w Waszyngtonie

Dawid Propolis

Zosia Zborowska twarzą Polsat Cafe

Dawid Propolis
%d bloggers like this: