Bądźmy w kontakcie!

Fokus TV

„OSP. Na ratunek!” – nowa produkcja FOKUS TV

“OSP. Na Ratunek!” to nowa oryginalna produkcja telewizji FOKUS TV, zrealizowana we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. 

Dawid Propolis

Opublikowano

.

OSP. Na ratunek FOKUS TV

“OSP. Na Ratunek!” to nowa oryginalna produkcja telewizji FOKUS TV, zrealizowana we współpracy z Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. 

„OSP. Na ratunek!” opowiada o kulisach codziennej pracy strażaków ochotników. Ochotnicza Straż Pożarna działa na ogromną skalę, gdyż składa się aż z 16 tysięcy jednostek w kraju. Strażak jest jednym z zawodów, cieszących się największym zaufaniem wśród Polaków. Strażacy niosą pomoc w wielu sytuacjach, gaszą pożary, ratują życie i dobytek ludzi, jako pierwsi przybywają na miejsce wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym i udzielają pierwszej pomocy. Niosą także pomoc w czasie klęsk żywiołowych i uczestniczą w usuwaniu ich skutków.

Widz serialu „OSP. Na ratunek!” pozna losy strażaków ochotników, zmagających się z różnorodnymi 1zagrożeniami i przeciwnościami losu, często ryzykującymi własne życie i zdrowie dla bezpieczeństwa innych. W każdym odcinku pokazana zostanie spektakularna akcja ratunkowa, od momentu wyjazdu jednostki aż do zakończenia jej działań. Zaprezentowane zostaną aspekty techniczne pokazanych działań, grafiki wyjaśniające ważne zagadnienia oraz zagrożenia, które wiązały się z akcją.

Odcinki powtórkowe „OSP. Na ratunek!” będzie można oglądać w soboty o godz. 20:00, niedziele o 12:05, poniedziałki o 16:00 i wtorki o 23:00.

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Fokus TV

Fokus TV z własną produkcją jesienią – “Elektryczni”

„ELEKTRYCZNI” to oryginalna produkcja Telewizji FOKUS TV, która pokaże prawdziwe historie pracowników jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce.

Magdalena Pełek

Opublikowano

.

Elektryczni

„ELEKTRYCZNI” to oryginalna produkcja Telewizji FOKUS TV, która pokaże prawdziwe historie pracowników jednego z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce. Premiera już jesienią!

Prądu nie widać. Telewizja FOKUS TV pokaże więc tych, którzy są odpowiedzialni za jego wytwarzanie i dostarczenie do naszych domów w każdych warunkach.  Problemów, jakie napotykają każdego dnia, jest wiele, bo choć ludzie starają się być niezawodni – technika i natura bywają kapryśne. Wtedy, z pełną mocą, wkraczają “Elektryczni”.

Na co dzień ludzie nie zastanawiają się skąd pochodzi prąd, dzięki któremu wiodą dziś komfortowe życie i są w stałym kontakcie z bliskimi.  Dlatego Telewizja FOKUS TV pokaże kulisy pracy największych elektrowni, ich technologię a przede wszystkim ludzi, którzy sprawili, że czytacie Państwo teraz tę informację na ekranie swojego komputera lub smartfona.

[penci_blockquote style=”style-1″ align=”none” author=”Mikołaj Nowak, Dyrektor Marketingu i Promocji w Telewizji FOKUS TV. “]„Ludzie, o których nakręciliśmy serial są niemniej ważni, niż osoby pracujące w zawodach, o których znacznie częściej się mówi w mediach. Gdyby nie oni – nie byłoby prądu, a gdyby nie byłoby prądu… – W tych czasach każdy umie odpowiedzieć sobie na to pytanie”[/penci_blockquote]

Kamery zarejestrowały elektrotechników firmy Tauron przy pracy. Ryzykowne akcje naprawcze z ich udziałem to wyjątkowy pokaz ludzkiej siły, determinacji, pasji i umiejętności. Emocjonująca walka z czasem, nerwami i często niesprzyjającą pogodą to pokazanie ludzi, których na co dzień nie widać. Codzienność polskiego energetyka, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych czy zarządzanie gigantyczną elektrownią – to niektóre wątki z życia tych, którzy działają w symbiozie z naturą, by społeczeństwo mogło toczyć normalne życie. Bohaterowie odcinków zostali dobrani w pary metodą „mentor – uczeń”.

Telewizja FOKUS TV odwiedziła elektrownie, miejsca mega inwestycji i napraw. Pokaże ich skalę, by uzmysłowić widzowi, jak wielkie nakłady są potrzebne, by zaświeciła się żarówka.  Serial pokazuje również walory przyrodnicze południa Polski oraz to, jak zmienia się rodzima energetyka, by w sposób przyjazny środowisku dostarczać energię do naszych domów. Smaku dodają niesamowite ujęcia z dronów, a dzięki kamerom GoPro widz poczuje się tak, jakby był w miejscu ryzykownej akcji. Animacje, pojawiające się w każdym odcinku, pozwolą lepiej zrozumieć istotę sprawy, którą aktualnie zajmują się drużyny złożone z bohaterów tytułowych „Elektrycznych”.

 

Elektryczni
6 września, Fokus TV

 

Czytaj dalej. Kliknij!

Fokus TV

„Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU” nowość w Focus TV

Tematem serialu jest dziesięć ważnych wydarzeń z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Podczas swojego dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Nie tylko przypomni głośne sprawy z pierwszych stron gazet, ale też zdemaskuje fałszywe teorie na ich temat.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Tematem serialu jest dziesięć ważnych wydarzeń z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Podczas swojego dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Nie tylko przypomni głośne sprawy z pierwszych stron gazet, ale też zdemaskuje fałszywe teorie na ich temat.

Każdy z dziesięciu odcinków poświęcony jest jednej historii, wokół której do dziś toczą się spory. Wśród nich są głośne afery i zbrodnie na tle politycznym oraz przedsięwzięcia polityków, o których niewiele docierało do opinii publicznej.

Czy śmierć byłego wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera rzeczywiście była samobójstwem? Ukraiński trop w sprawie działalności Leppera podważa oficjalną przyczynę jego śmierci. To, w jaki sposób zostało przeprowadzone śledztwo także rodzi mnóstwo pytań.

25 lat temu były komunistyczny premier Piotr Jaroszewicz i jego żona zostali bestialsko zamordowani we własnym domu. Od początku uznano, że było to zabójstwo na tle rabunkowym. Czy sprawcom nie chodziło jednak o zdobycie informacji, które posiadał, i które chciał ujawnić Jaroszewicz? Dowody odnalezione przez Tomasza Sekielskiego rzuciły nowe światło na sprawę. Na ich podstawie w maju br. prokuratura wznowiła śledztwo.

Nowy program Tomasz Sekielskiego (fot. Focus TV)

Nowy program Tomasz Sekielskiego (fot. Focus TV)

Wątpliwości budzi też historia skarbu Funduszu Obrony Narodowej powołanego przed II wojną światową, który miał pomóc w dofinansowaniu polskiej armii. Setki kilogramów złota, prawie 2,5 tony srebra, biżuteria i inne kosztowności to jedynie część depozytu składającego się na FON. Tomasz Sekielski badał sprawę tzw. szafy Bieruta i dalszych losów dóbr, które przed wojną polskie społeczeństwo ofiarowało armii.

Wśród kolejnych wydarzeń ważnych dla historii Polski są m.in. losy nazisty i zbrodniarza Erika Kocha uznanego winnym śmierci około 400 tysięcy Polaków. Dlaczego nie wykonano orzeczonego przez sąd wyroku kary śmierci na tym człowieku? Czy wybuch gazu w gdańskim wieżowcu w 1995 roku był przypadkowy? A może była to wina służb specjalnych, które chciały dotrzeć do mieszkania pracownika SB posiadającego ważne dokumenty dotyczące działalności Lecha Wałęsy? Czy rzeczywiście Edward Gierek – I sekretarz KC PZPR – zlecił prace nad budową bomby atomowej w Polsce? Tomasz Sekielski sięgnął również do kontrowersyjnej historii więzień CIA w Polsce, o których  do tej pory nie wiele wiadomo.

Na temat tych wydarzeń wypowiadają się w serialu osoby związane z daną sprawą, m.in. synowie byłego peerelowskiego premiera Piotra Jaroszewicza, Piotr Tymochowicz – współpracownik wicepremiera Andrzeja Leppera, autorzy książek, dziennikarze, świadkowie historii. Tomasz Sekielski dotarł do archiwalnych zdjęć i filmów, przedstawi także rekonstrukcję zdarzeń.

Premiera serialu w czwartek, 5 października o godzinie 22.00 w FOKUS TV.

Czytaj dalej. Kliknij!

Popularne