TVP 1 Telewizja

„Po Prostu Zdrowie” nowy magazyn medyczny w TVP1

Anna Popek

Magazyn medyczny „Po Prostu Zdrowie”, który już od 26 września poprowadzi w Jedynce Anna Popek, będzie prezentował prawdziwe historie osób zmagających się z różnymi schorzeniami.

Widzowie z nowego programu Jedynki dowiedzą się m.in. o tym: jak postępować z cukrzycą typu 1 u dzieci, jak poradzić sobie z żylakami bez poważnej interwencji chirurgicznej, jak profesjonalnie walczyć z otyłością, co to jest nowoczesna telemedycyna, czy jak postępować z wcześniakami. Anna Popek wraz z wybitnymi lekarzami powędruje po nowoczesnych pracowniach diagnostyki, zaprezentuje jak wyglądają współczesne operacje. W „Po Prostu Zdrowie” spokojnie i fachowo pokazane zostaną procedury medyczne i profilaktyka. Magazyn medyczny Jedynki to kolejna produkcja Telewizji Polskiej, która powstała na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a TVP o edukacji zdrowotnej Polaków.

Odcinek 1 – premiera – 26 września Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Według danych WHO choruje na nią 300 milionów ludzi na całym świecie. Niestety na cukrzycę typu 1, chorują również dzieci. W magazynie medycznym Anna Popek wraz z pacjentami i lekarzami wyjaśni jak diagnozować i leczyć cukrzycę. Bohaterem programu będzie 6. letnia Nina z cukrzycą Typu 1 oraz pani Magda z cukrzycą typu 2. Rodzice dziewczynki opowiedzą o opiece nad dzieckiem, a pani Magda o regułach życia z cukrzycą. Najwybitniejsi specjaliści diabetolodzy z kliniki Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wskażą nowoczesne metody leczenia.

Odcinek 2 – premiera – 2 listopada Żylaki to zmora wśród Pań i Panów a także poważna choroba nazywana przewlekłą niewydolnością żylną, która może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych. W „Po Prostu Zdrowie” pokazane zostaną nie inwazyjne ( nie chirurgiczne) metody diagnozowania i leczenia żylaków. Prof. Naser Dib wraz z zespołem chirurgów-flebologów zaprosi ekipę programu na salę operacyjną, gdzie zaprezentuje dwie metody leczenia: klejenie żył oraz laserowe usunięcie żylaków. Pacjent po zabiegu wychodzi do domu a żylaki znikają. W programie przedstawione będą prawdziwe historie pacjentów oraz dostępna w Polsce diagnostyka i leczenie przewlekłej niewydolności żylnej.

„Po Prostu Zdrowie”, TVP 1 godz. 8.30.

Powiązane artykuły

„Taniec z Gwiazdami” z napisami dla niesłyszących

Dawid Propolis

Nowy program Doroty Szelągowskiej w HGTV!

Dawid Propolis

Fokus TV z własną produkcją jesienią – “Elektryczni”

Magdalena Pełek