"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
Główna » “Policjantki i policjanci” – w nowym sezonie spore zmiany!
Seriale TV4 Polecamy Policjanci i policjantki

“Policjantki i policjanci” – w nowym sezonie spore zmiany!

W poniedziałek, 3 września, o godz. 19 na antenie Czwórki zobaczymy premierę dziewiątej już serii „Policjantek i Policjantów”, obyczajowej produkcji, która wraz z drugim hitem wieczornego powszedniego pasma, serialem „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”, odniosła spektakularny sukces, który zatrząsł polskim rynkiem telewizyjnym w prime timie. 

Najnowszy sezon „Policjantek i Policjantów” – emisja w stałym paśmie: od poniedziałku do piątku o godz. 19 – rozpoczyna się w dramatycznym momencie, w którym rozstaliśmy się z głównymi bohaterami w finale poprzedniej serii. Czy bomba na komendzie wybuchnie? Czy Rachwał (Honorata Witańska) i Zieliński (Paweł Monsiel) będą w stanie, w ciągu zaledwie sekund, ocalić siebie i wszystkich, którzy przebywając w budynku komendy znaleźli się o włos od śmierci? Czy Białach (Mariusz Węgłowski) i Wysocka (Magda Malcharek) wyjdą cało z rąk bandytów? Jak potoczą się losy Zatońskiej (Magda Szczepanek), Krzyśka (Wojciech Sukiennik) i Emilki (Anna Kukawska)? Jakie zmiany czekają komendę i panią komendant Zuzę Kowal (Maryla Morydz) oraz Dyżurnego Jacka (Przemysław Puchała), Profosa (Wiesław Cichy) i Juliusza (Bogusław Kudłek)?

Zupełną nowością w dziewiątym sezonie „Policjantek i Policjantów”  będzie wątek Akademii Policyjnej – całkowicie nowy świat w fabule serialu, z całym szeregiem nowych, barwnych postaci i silnym rysem komediowym – który przenikać się będzie z wątkiem patrolowym.

Warto dodać, że produkowany we Wrocławiu przez ATM Grupę hit Czwórki,   emitowany od 4 lat i ośmiu sezonów stał się jedną z najpopularniejszych fabularnych produkcji, dwukrotnie nominowaną do Telekamer i uznaną  w plebiscycie internetowym za serial roku 2017. Oglądalność „Policjantek i Policjantów” osiągała – i nierzadko przekraczała – poziom 2 mln widzów, a w paśmie emisji serialu Czwórka zdobyła pozycję wicelidera rynku i lidera wśród telewizji odbieranych naziemnie.

W pierwszym tygodniu emisji nowego sezonu:

„Policjantki i Policjanci” 9

Odc. 1   – emisja: poniedziałek, 3 września, godz. 19:00
Na komendzie zostały sekundy do zaprogramowanego wybuchu bomby. Nie wiadomo, czy policja zdąży ewakuować personel i dzieci ze szkolnej wycieczki. Tymczasem za miastem bandyci pakują Wysocką i Marka do samochodu. Nim odjadą, oddają strzał do Białacha. Mikołaj pada na oczach przerażonej Oli.
Na patrolu funkcjonariusze trafiają na aferę w nielegalnym domu publicznym. Ktoś znęca się nad prostytutkami. Podejrzany sutener zostaje zatrzymany. Okazuje się, że w sprawę zaangażowany jest ktoś wysoko postawiony.

Odc. 2   – emisja: wtorek, 4 września, godz. 19:00
Policjanci siódmego patrolu dostają wezwanie do bójki w parku. Jeden z poszkodowanych obudził się w krzakach po biznesowym spotkaniu. Na jego ciele w tajemniczy sposób pojawił się dziwny tatuaż.
Na komendzie echa afery bombowej. Czy komisarz Kowal utrzyma się na stanowisku? Do prokuratora Zielińskiego dociera fakt, że był to zamach na jego syna.

Odc.3   – emisja: środa, 5 września, godz. 19:00
Policjanci patrolu numer 5 trafiają na patologiczną rodzinę. Zastraszona dziewczynka twierdzi, że boi się zmarłej matki. Okazuje się, że kobieta żyje, ale jest więziona przez niezrównoważonego męża.
Rachwał dostaje tajemnicze zaproszenie na kolację. Jest zaskoczona, gdy na miejscu czeka na nią niespodziewany gość. Pojawia się tam ktoś jeszcze. Morawska wpada na Dyżurnego. Dla obojga jest to niezręczne spotkanie. Dyżurny wygrywa kurs gotowania. Zaskoczony odkrywa, że ktoś przygotował mu niespodziankę.

Odc.4   – emisja: czwartek, 6 września, godz. 19:00
Nastolatek znika w tajemniczych okolicznościach. Patrol nr 6 jedzie do striptizerki, z którą chłopaka ostatnio widziano. Wszystko się komplikuje, gdy nieoczekiwanie zjawia się biologiczny ojciec chłopaka.  Policjanci postanawiają go śledzić.
Drawska zauważa dziwne zachowanie Zapały, zaczyna nabierać podejrzeń, że Krzysiek może mieć romans. Zapała dostaje tajemniczy SMS, znika z domu okłamując Emilkę. Dyżurny przeżywa wspólne gotowanie z Morawską. Częstuje policjantów swoją popisową potrawą.

Odc.5   – emisja: piątek, 7 września, godz. 19:00
Siódmy patrol pracuje nad sprawą włamania do antykwariatu. Śledztwo z pozoru jest proste, ponieważ włamywacz został zarejestrowany na monitoringu. Tylko, czy to na pewno on…?
U Zatońskiej zjawia się prokurator Zieliński. Przeprasza za swoje wcześniejsze zachowanie. Chciałby się jakoś zrehabilitować. W międzyczasie zdegradowana Zuza Kowal dostaje nieoczekiwaną ofertę pracy.  Na jej drodze staje były komandos i mistrz walki wręcz – Radosław Małecki.

"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
“Policjanci i policjantki” (fot. Gosia Stasiewicz)
"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
“Policjanci i policjantki” (fot. Gosia Stasiewicz)
"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
“Policjanci i policjantki” (fot. Gosia Stasiewicz)
"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
“Policjanci i policjantki” (fot. Gosia Stasiewicz)
"Policjanci i policjantki" (fot. Gosia Stasiewicz)
“Policjanci i policjantki” (fot. Gosia Stasiewicz)

Powiązane artykuły

Zobacz, co słychać u “Przyjaciółek”. Nowe odcinki jesienią w Polsacie (VIDEO)

Dawid Propolis

Zobacz zwiastun 7. sezonu “Przyjaciółek” (FOTO + VIDEO)

Dawid Propolis

Znamy nowego “Wiedźmina”. To Henry Cavill

Dawid Propolis