Eurowizja 2017
Eurowizja 2017
tvdzis.pl » Polka wygrała taneczną Eurowizję!
TVP 1 Sport w TV Polecamy Telewizja

Polka wygrała taneczną Eurowizję!

Paulina Bidzińska reprezentująca Polskę wygrała w czeskiej Pradze 15. edycję Eurowizji dla Młodych Tancerzy. W niezwykle emocjonującym finale pokonała siedmiu tancerzy, w tym przedstawiciela gospodarzy Michala Vacha. W przyszłym roku Telewizja Polska po raz czwarty zostanie organizatorem tego prestiżowego konkursu.

O Paulinie Bidzińskiej jeszcze przed konkursem mówiono, że jest „tańczącym diamentem”. Jej układ „La Certa” z muzyką Antonio Vivaldiego w choreografii Jacka Przybyłowicza zachwycił jurorów. Daria Klimentová, Ambra Succi i Itzik Galili nie mieli wątpliwości, ze reprezentantka Polski jest najlepsza spośród grona tegorocznych finalistów.

Paulina Bidzińska ma 19 lat i jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Brała udział w wielu pokazach, konkursach i warsztatach tanecznych. W 2017 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku, dwa lata wcześniej na tym konkursie zdobyła II nagrodę. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu.

W tym roku w Eurowizji dla Młodych Tancerzy oprócz reprezentantki polski uczestniczyło siedem osób: Michal Vach z Czech, Denise Buttigieg z Malty, Danila Kapustin z Niemiec, Anna Louise Amundsen z Norwegii, Raquel Fidalgo z Portugalii, Patricija Crnkovič ze Słowenii, Christoffer Collins ze Szwecji.
Telewizja Polska trzykrotnie gościła finalistów: w 1997 roku w Gdyni, w 2005 roku w Warszawie i w 2013 w Gdańsku. Eurowizja dla Młodych Tancerzy jest organizowana od 1985 roku przez Europejską Unię Nadawców (EBU).

Powiązane artykuły

Zakończyły się zdjęcia do serialu Jedynki „Stulecie Winnych”

Dawid Propolis

Wielki finał Krajowych Eliminacji Eurowizja 2018 w TVP1

Robert Wróbel

Uspokajamy! Tamara Arciuch nie odchodzi z “M jak miłość”!

Robert Wróbel
%d bloggers like this: