w

Polsat przypomni koncert Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino”

Chcąc uczcić pamięć zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka, Telewizja Polsat przypomni niezwykły koncert pt. „Życie jak wino”. Ten wielki polski artysta, którego z racji głosu i skali talentu przyrównywano do Toma Jonesa i Elvisa Presleya, wraz z naszymi widzami świętował w Operze Leśnej jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej.

Wyjątkowe wspomnienie


Ten jubileuszowy koncert Polsat pokaże w najbliższą sobotę, 10 kwietnia, o godzinie 21:10. W związku z tym o tydzień przesuwamy emisję dwóch ostatnich odcinków słodko–gorzkiej komedii „Piękni i bezrobotni” z udziałem mistrzowskiego duetu polskiej sceny rozrywkowej – Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka (w sobotę, 17 kwietnia, o godzinie 21:05).

Pogrzeb artysty będzie miał charakter państwowy (Fot. Studio 69 Paweł Mazurek)

Muzyczna pamiątka

Krzysztof Krawczyk był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód, był wielkim artystą, który z dystansem podchodził do swojej kariery muzycznej i miał coraz młodszych fanów. Był skarbem narodowym, który cenił dar jaki otrzymał od losu i dzielił się nim z nami blisko sześćdziesiąt lat. Poprzez swoją sztukę i człowieczeństwo poruszył nasze serca, a jego życie i twórczość przetrwa w pamięci następnych pokoleń. On zawsze będzie z nami.

Edyta Bartosiewicz zaśpiewała z piosenkarzem jeden z najsłynniejszych duetów w historii współczesnej polskiej muzyki – „Trudno tak” (Fot. Studio 69 Paweł Mazurek)

Wieczór pełen gwiazd


Krzysztof Krawczyk wraz z widzami Telewizji Polsat świętował niezwykły jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej. Przypominamy ten jubileuszowy koncert, który odbył się w Sopocie w 2008 roku. Na scenie Opery Leśnej towarzyszyli mu wówczas zaproszeni specjalnie z tej okazji, goście m.in.: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi, Edyta Górniak, a akompaniowała orkiestra pod batutą Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: „Bo jesteś Ty”, „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Parostatek”, „Trudno tak” czy „My Cyganie”.

Kiedy zobaczysz koncert?


Koncert Krzysztofa Krawczyka zaprezentujemy również na innych naszych antenach: Polsat One (sobota/niedziela, 11 kwietnia; g. 03:25), POLSAT 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 13:05), Super Polsat (niedziela, 11 kwietnia; g. 19:00), Polsat One (niedziela, 11 kwietnia; g. 20:00), POLSAT 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 23:25).


Krzysztof Krawczyk - piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Zadebiutował w 1963 roku jako wokalista i gitarzysta w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w roku 1973 płytą pt. „Byłaś mi nadzieją”, stworzoną wspólnie z zespołem Ryszarda Poznakowskiego. W latach 70-tych artysta brał udział z powodzeniem w wielu festiwalach, m. in. w: Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w: Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, Szwecji, Bułgarii, dawnym NRD, Związku Radzieckim i Jugosławii, a także na Kubie. W latach 80-tych Krzysztof Krawczyk wyjechał do USA, do Polski na stałe wrócił na początku lat 90-tych. W roku 2000 artysta wystąpił przed Janem Pawłem II podczas Pielgrzymki Narodowej na Placu Świętego Piotra i otrzymał Złotą Płytę za nagranie - „Ojcu Świętemu śpiewajmy”. W tym samym roku Krzysztof Krawczyk spotkał się z Goranem Bregovicem, a rok później nagrali wspólnie płytę pt. „Daj mi drugie życie”. Kolejnym przełomem w karierze artysty okazał się wydany w 2002 roku album - „... bo marzę i śnię”. Krawczyk zaprosił do współpracy młode pokolenie muzyków - głównie ze sceny alternatywnej i odniósł tą płytą niebywały sukces także u znacznie młodszych wielbicieli swojego talentu wokalnego. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań był Andrzej Smolik, a wśród 12 utworów znalazł się m.in. cover kompozycji - „Papa Was a Rolling Stone” z repertuaru The Temptations.

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Dramat w „Dance Dance Dance”. Czy para zrezygnuje z udziału? VIDEO

    Olga Łasak i Paweł Cieślak odeszli z „Dance Dance Dance”!