Startuje 12. edycja programu “Nasz nowy dom”!

Nasz nowy dom. POLSAT
Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz Nowy Dom trwa już nieprzerwanie od ponad pięciu lat. Ekipa programu dociera w najdalsze zakątki Polski – wszędzie, gdzie mieszkają ludzie, którym potrzebna jest pomoc.  Już w czwartek 28 lutego staruje 12. edycja programu.

Pomoc od lat

„Nasz nowy dom” tworząc odnowione, bezpieczne domy i mieszkania pomaga rodzinom odmienić ich życie, a w wyremontowanych lokalach mieszka już ponad 500 osób. 
Wiosną ekipa „Naszego nowego domu” odwiedzi między innymi: północne Podlasie, Pomorze, Śląsk. Prace budowlane będą wielkim wyzwaniem ze względu na zimową aurę. Bohaterowie „Naszego nowego domu” to ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się jakoś radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły. W pierwszym odcinku wiosennej edycji ekipa zawita do Opactwa, niewielkiej wsi położonej nad Wisłą, na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny. W jednym pokoju i kuchni ogrzewanym przez starą kuchnię kaflową, bez łazienki mieszka pani Jadwiga. Po śmierci męża samotnie wychowuje dwoje dzieci: czternastoletniego Kubę i dziesięcioletnią Oliwię. Bez wsparcia jest im bardzo ciężko… W programie grupa specjalistów od remontów pomoże również pani Ewie i jej córce, piętnastoletniej Ewelinie ze wsi Czerwony Dwór. Pani Ewa jest wdową. Dwa lata temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Po operacji chemioterapii praca zarobkowa jak dawniej nie jest już możliwa. Dom, w którym mieszkała z córką był coraz starszy, niesprawny piec zagrażał życiu.

Czas na zmiany!

Jak zaaranżują go architekci? Ekipa odwiedzi też panią Anetę, która wychowuje dwie jedenastoletnie dziewczynki: Oliwkę i Nikolę. Mama Oliwki, nie była w stanie wychować córki z powodu choroby alkoholowej. Pani Aneta, choć była samotną matką, błyskawicznie podjęła decyzję o stworzeniu rodziny zastępczej dla siostrzenicy. Udało jej się w końcu kupić mieszkanie w bloku we wsi, w której teraz mieszkają. Niestety nie ma już pieniędzy na remont, a lokal jest w tragicznym stanie… 

Wyjątkowi goście

W 12. sezonie programu zobaczymy gości specjalnych, którzy spotkają się z bohaterami programu. Tym razem będą to m.in.: Bartosz Kurek i Rafał Maserak. 
Prowadząca Katarzynę Dowbor i architektów programu Martynę Kupczyk i Macieja Pertkiewicza czekają kolejne trudne wyzwania w trakcie projektowania odnawianych domów i mieszkań. Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą czekać pułapki, które utrudnią im prace i walkę z czasem. 

Pierwszy odcinek 12. edycji programu już w czwartek 28 lutego o godzinie 20:05.

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Nasz nowy dom. POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł
Katarzyna Glinka fot. Krzysztof Opaliński

Barwy szczęścia: Piękne i odważne!

Następny artykuł
Masterchef Junior 4 odcinek 1 (fot. MICHAŁ STAWOWIAK / TVN)

Rusza 4. edycja „MasterChef Junior”! [GALERIA]

powiązane posty
Czytaj więcej

Komisarz Mama: Finał sezonu

Czas na ostatnie spotkanie z serialem “Komisarz Mama”. Jakie przygody czekają Marię Matejko? Tajemnicze morderstwo Sabina Misiak, pracownica…