Czwórka: Mariusz Węgłowski poprowadzi program “Wspaniali ludzie”

Wspaniali ludzie (fot. TV4)

We wrześniu zadebiutuje nowy program Czwórki „Wspaniali ludzie”, który poprowadzi Mariusz Węgłowski.

Inspirujące historie

„Wspaniali ludzie” to spotkania z osobami, które – przezwyciężając przeciwności, ograniczenia i własne słabości – stały się inspiracją i wsparciem dla innych.

Prowadzący program, Mariusz Węgłowski – znany m.in. z ról w takich hitach Czwórki jak „Policjantki i Policjanci” i „Święty” czy udziału w „Tańcu z  gwiazdami” – odwiedza z kamerą bohaterów poszczególnych odcinków, by poznać ich, przeprowadzić z nimi rozmowy i towarzyszyć im podczas ich ulubionych zajęć.  Przybliżając ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne, poszukuje jednocześnie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.

Ludzie, którzy zasługują na uwagę

– Nasi bohaterowie, choć nie goszczą na pierwszych stronach gazet, portali internetowych i  czerwonych dywanach, to naprawdę wspaniali ludzie, a ich historie mogłyby posłużyć za materiał na fascynujący scenariusz filmowy: o niezwykłej przemianie, drugiej szansie od losu, pokonywaniu barier i życiu pełnym pasji – mówi reżyser nowej produkcji, Krzysztof Kubik.

Mariusz Węgłowski prowadzącym

Mariusz Węgłowski – Wspaniali ludzie (fot. TV4)

– Myślę, że w pewnym sensie wiele ich łączy z gospodarzem programu, Mariuszem Węgłowskim, którego droga zawodowa – od policjanta i antyterrorysty do aktora, muzyka, a teraz  prowadzącego swój autorski program – także jest wyjątkowa. Bez wątpienia sukces, jakim jest ogromna sympatia widzów, Mariusz zawdzięcza właśnie pasji,  zamiłowaniu do tego co robi, a także swojej autentyczności, bezpośredniości i otwartości na innych, czym ujmuje na ekranie i poza nim. To jest jego ogromnym atutem także w tym programie. Ludzie po prostu dobrze się czują w jego towarzystwie, dzięki temu, że nawiązuje z nimi świetny kontakt, a przede wszystkim potrafi słuchać, co wbrew pozorom jest rzadką umiejętnością, a kluczową, jeśli chce się naprawdę poznać swojego rozmówcę i dać mu się poznać widzom.

Niecodzienni bohaterowie


Wśród bohaterów programu zobaczymy m.in. trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym, który mimo niepełnosprawności wychowuje 4-miesięczną córeczkę, wolontariusza, który przeszedł trudną drogę, by zerwać z życiem  niebezpiecznego przestępcy, architekta marzącego o budowie papierowych domów,  parę, która na motorze okrąża cały świat czy fizjoterapeutę, który wywalczył sobie staż w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich NBA.

Emisję programu przewidziano od 5 września w soboty o godz. 21.

Poprzedni artykuł

TVP2: „The Voice of Poland 11” - ruszyły zdjęcia do programu

Następny artykuł

Polsat koncert „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski”

powiązane posty
główni bohaterowie serialu septagon, sesja zdjęciowa, aktorzy pozują w hali po fabryce
Czytaj więcej

Septagon: nowy sezon od września w TV4

W nowych odcinkach widzowie zobaczą kolejne sprawy obyczajowe i kryminalne, jakie rozwiązywać będą pracownicy tytułowego biura detektywistycznego “Septagon”.…