Bądźmy w kontakcie!

Canal+Discovery

„Polscy szpiedzy” wracają na antenę

Podwójni agenci, wyrafinowane przykrywki i spektakularne demaskacje.  Sensacyjna seria dokumentalna „Polscy szpiedzy” wraca na ekrany i w drugim sezonie przedstawi sylwetki kolejnych ośmiu zasłużonych agentów polskiego wywiadu. 

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Polscy Szpiedzy, Marek Zając (fot. Canal Plus)

Podwójni agenci, wyrafinowane przykrywki i spektakularne demaskacje.  Sensacyjna seria dokumentalna „Polscy szpiedzy” wraca na ekrany i w drugim sezonie przedstawi sylwetki kolejnych ośmiu zasłużonych agentów polskiego wywiadu.

Nasze historyczne podróże śladami polskich szpiegów rozpocznie historia majora Jana Henryka Żychonia – jednego z najwybitniejszych oficerów przedwojennej „dwójki”. Dla jednych był niedoścignionym wzorem, dla innych kobieciarzem, pijakiem i malwersantem. W 1941 roku sam opracował projekt struktury i działalności wywiadu amerykańskiego, tym samym tworząc jego podwaliny. Był niezwykle ceniony przez Francuzów, Brytyjczyków i Amerykanów. Co spowodowało, że sam zgłosił się na front i wstąpił do Armii gen. Andersa?

W drugim sezonie “Polskich szpiegów” światło dzienne ujrzą tajemnice operacji polskiego wywiadu oraz fascynujące i zaskakujące życiorysy i m.in. kapitana Jerzego Sumińskiego, Tomasza Turowskiego i Leszka Chrósta.

W kolejnych ośmiu odcinkach twórcy programu, wraz z prowadzącym Markiem Zającem, dotrą do unikatowych dokumentów IPN, niepublikowanych nigdy wcześniej materiałów wideo oraz do członków rodzin agentów. Widzowie poznają m.in. szczegóły niebezpiecznej gry podwójnego szpiega, jaką podjęła hrabina Klementyna Mańkowska. Ponadto prześledzą nieprawdopodobne wręcz losy Kazimierza Leskiego “Bradla”, który w czasie II wojny światowej podróżował po Europie w mundurze niemieckiego generała, wyznaczając trasy przerzutowe dla polskich kurierów. Poznają kulisy egzekucji najważniejszego oficera służb specjalnych komunistycznej Polski, Władysława Mroza. Dowiedzą się również dlaczego złoty medalista olimpijski Jerzy Pawłowski, zaryzykował wszystko i został agentem CIA.

Pierwszy, premierowy odcinek drugiego sezonu serii dokumentalnej „Polscy szpiedzy” w CANAL+ DISCOVERY w sobotę 7 kwietnia o godz. 20:20.

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Canal+Discovery

„Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera” zdobywa social media

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Nadszedł czas premiery długo wyczekiwanej superprodukcji CANAL+ DISCOVERY – „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Aby zaintrygować programem również internautów, stacja zdecydowała się na nietypowy w świecie telewizji krok – równoczesną premierę pierwszego odcinka serii na swoim fanpage’u na Facebooku. Wszystkich kibiców wyprawy kanał zaprasza przed ekrany telewizorów i komputerów w poniedziałek 14 listopada o 21:00. 

Seria „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera” to oryginalny format kanału CANAL+ DISCOVERY i jednocześnie jedna z najtrudniejszych telewizyjnych produkcji dokumentalnych. Już od 14 listopada, w każdy poniedziałek o 21:00 widzowie będą mogli obejrzeć zmagania Andrzeja Bargiela, który latem tego roku, w rekordowo krótkim czasie 30 dni, zdobył pięć szczytów zaliczanych do prestiżowego tytułu Śnieżnej Pantery. Dodatkowo, z każdego z nich zjechał na nartach.

CANAL+ DISCOVERY postanowiło dać możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serii jak największemu gronu widzów. Z tego powodu stacja pokaże go na swoim fanpage’u na Facebooku pod adresem www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.

Dokładnie w momencie antenowej premiery fani kanału będą mogli śledzić pierwszą odsłonę produkcji. W komentarzach pod transmisją na pytania widzów będzie odpowiadał sam Andrzej Bargiel. – Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli wrócić do tych letnich dni, kiedy w Polsce panowały upały, a my z ekipą musieliśmy mierzyć się z niezwykle niskimi temperaturami, chorobami, problemami technicznymi i pogodą. Już się nie mogę doczekać waszych reakcji – mówi Andrzej Bargiel.Serię „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, którą dla CANAL+ DISCOVERY wyprodukowało Discovery Networks, będzie można oglądać od 14 listopada w każdy poniedziałek o 21:00. W dniu premiery pierwszego odcinka program będzie odkodowany zarówno dla abonentów nc+, jak i sieci kablowych.

Czytaj dalej. Kliknij!

Canal+

“Everest” i „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera” w Canal+

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Pobicie rekordu świata o 12 dni przez Andrzeja Bargiela, 71 zwycięstw Sereny Williams, 7 straconych triumfów Lance’a Armstronga i jeden fatalny dzień Oscara Pistoriusa – sportowy listopad tylko w CANAL+ i CANAL+ DISCOVERY. 14 listopada premiera oryginalnej superprodukcji CANAL+ DISCOVERY „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. W CANAL+ sobotni cykl „Dwie strony medalu”, czyli dokumenty i filmy fabularne w jednym unikatowym paśmie.

W programie: 5 listopada – „Pionek” z Tobey’em Maguire’em w roli głównej oraz sportsmenki portret prawdziwy, „Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie”. 12 listopada – oparty na faktach „Everest” wraz z opowiadającym o gigantach polskiego sportu „110%”. 19 listopada historia Lance’a Armstronga w „Strategii mistrza” Stephena Frearsa, twórcy nagrodzonej Oscarem® 2007 „Królowej”, w parze z wstrząsającym dokumentem „Wywiad z Oscarem Pistoriusem”. 26 listopada premiera filmu o legendarnym klubie piłkarskim „Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony”. Wszystkie tytuły po raz pierwszy w polskiej telewizji.

Już od 14 listopada w każdy poniedziałek, o godzinie 21:00, premierowe odcinki długo wyczekiwanej produkcji własnej CANAL+ DISCOVERY „Andrzej Bargiel – Śnieżna pantera”, dokumentującej przygotowania i przebieg ekspedycji, która zakończyła się zdobyciem wszystkich szczytów Śnieżnej Pantery i pobiciem rekordu świata z 1999 roku aż o 12 dni. W programie: heroiczne wręcz zmagania nieugiętego Polaka z mrozem, z chorobą, z naturą i przede wszystkim z samym sobą.

CANAL+ przygotowało dla swoich widzów równie intensywne doznania – cykl fabularno-dokumentalny „Dwie strony medalu”. W listopadzie, w ekstremalny klimat górskich wypraw w stylu Andrzeja Bargiela, wprowadzi widzów film „Everest” (2015), czyli spektakularne kino oparte na prawdziwych wydarzeniach w reżyserii Baltasara Kormákura. W rolach głównych Jake Gyllenhal („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Wolny strzelec”), Jason Clarke („Gangster”, „Wróg numer jeden”), Robin Wright („Dziewczyna z tatuażem”, „House of cards”), Josh Brolin („To nie jest kraj dla starych ludzi”, „Sicario”) i Emily Watson („Przełamując fale”). Film opowiada historię tragicznej wyprawy grupy ośmiorga himalaistów, która próbuje zmierzyć się
z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. To walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi i własnymi słabościami. Walka o tlen i przede wszystkim walka o przetrwanie. Plus Mount Everest i Himalaje, najpotężniejsze góry świata.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 21.00

W PROGRAMIE CYKLU „DWIE STRONY MEDALU” RÓWNIEŻ:

„Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie” (Serena, 2016, USA)

Ostra, naturalna, ludzka. Sereny Williams portret prawdziwy.

„Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie” to pełnometrażowy dokument, którego twórcy za cel postawili sobie pokazanie supergwiazdy tenisa Sereny Williams w codziennym świetle – bez upiększeń i bez pudru. Żaden ze światów, w których żyje Williams, nie zna litości. Jeśli sportsmenka chce pozostać numerem jeden, musi zawsze być najlepsza. Oko kamery śledzi Serenę w każdym jej wcieleniu: sportowca, projektantki i businesswoman, próbując dotrzeć do najważniejszego – do prawdy kim tak naprawdę jest Serena Williams?

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 5 listopada, godz. 19:25

„Pionek” (Pawn Sacrifice, 2014, USA/Kanada)

Zimna wojna i mistrzowski pojedynek na szczycie. Trzymający w napięciu dramat biograficzny w reżyserii twórcy „Ostatniego samuraja” i „Krwawego diamentu” Edwarda Zwicka. W rolach głównych Tobey Maguire („Spider-Man”, „Wielki Gatsby”) i Liev Schreiber („Salt”, „Omen”). Opowieść o tym jak rozgrywka szachowa może zmienić się w najprawdziwszą walkę o przetrwanie, a człowiek – stać się tylko pionkiem w grze.

Jest rok 1972, środek zimnej wojny. Amerykański mistrz szachów, cudowne dziecko Bobby Fischer (Tobey Maguire) dostaje zgodę na udział w mistrzostwach  świata. Będzie musiał się zmierzyć z obrońcą tytułu – Rosjaninem Borisem Spasskim (Liev Schreiber). Mistrzowski pojedynek to w tamtym czasie bój o coś więcej niż tylko szachową dominację. Przygotowania do rozgrywki, która ma się odbyć w Reykjaviku są prawdziwym polem do popisu dla propagandy obu stron. Tymczasem znany z trudnego charakteru Fischer, ma coraz większe wymagania i stawia przed organizatorami coraz dziwniejsze wyzwania…
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 5 listopada, godz. 21:00 „110%” (2016, Polska)

Giganci polskiego sportu w życiu codziennym. Na ekranie Robert Lewandowski, Anita Włodarczyk, Adam Małysz, Mateusz Kusznierewicz i inni. Zobacz prawdziwe oblicze sportu.

„110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji, odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstwa. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to, by pokazać inną stronę życia sportowców.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 12 listopada, godz. 19:45

„Wywiad z Oscarem Pistoriusem” (Oscar Pistorius: The Interviev, 2016, Wlk. Brytania)

Historia lekkoatlety oskarżonego o zabójstwo własnej dziewczyny wstrząsnęła całym światem. Przedstawiamy pierwszy wywiad z Pistoriusem po zabójstwie Reevy Steenkamp!

Ta historia zaszokowała wszystkich. Proces Oscara Pistoriusa rozpoczął się na początku marca 2014. Lekkoatleta został oskarżony o to, że w walentynki 2013 roku zamordował swoją dziewczynę, Reevę Steenkamp. Groził mu za to nawet wyrok dożywocia! Wiemy już, że Pistorius w momencie oddawania strzałów doskonale wiedział, co robi. Teraz niepełnosprawny sportowiec postanowił udzielić pierwszego – po tragicznych wydarzeniach – wywiadu. „Odebrałem Reevie życie i muszę z tym teraz żyć. Wciąż czuję jej krew. Czuję jej ciepło w moich dłoniach. Wiem, że to moja wina, że to właśnie ja uczyniłem” – mówi podczas rozmowy.
PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 19 listopada, godz. 20.10

„Strategia mistrza” (The Program, 2015, Wlk. Brytania/Francja)

Lance Armstrong, sportowiec, który w milionach ludzi budził podziw i szacunek, a potem stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu. Fascynująca, niejednoznaczna postać w obrazie mistrza portretu: Stephena Frearsa („Boska Florence”, „Królowa”).

Był bohaterem milionów ludzi na całym świecie. Wszyscy z zapartym tchem śledził jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale także człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Pewnego dnia okazało się jednak, że cała ta piękna historia była tylko wielkim oszustwem. Lance Armstrong znowu stał się bohaterem, tym razem jednak największego skandalu dopingowego w historii sportu.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 19 listopada, godz. 21.00

„Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony” (Barca Dreams, 2015, Hiszpania)

Więcej, niż klub. Od Joana Gampera po Leo Messiego, czyli 115 lat pasji, emocji i marzeń. Fragmenty meczów, wywiady, zdjęcia oraz niepublikowane wcześniej materiały archiwalne.

Bogato ilustrowany film dokumentalny poświęcony 115-letniej historii katalońskiego klubu FC Barcelona – jednej z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Produkcja wyczerpująco zgłębia i przedstawia najważniejsze wydarzenia i postacie, które udowadniają, że Barca to “więcej niż klub” (oficjalne motto drużyny). Na ekranie ludzie, którzy ukształtowali wiekopomną historię FC Barcelony – od Joana Gampera po Leo Messiego. Historia legendarnego piłkarskiego zespołu uzupełniona została unikatowymi materiałami, wśród których znalazły się fragmenty meczów, zdjęcia, wywiady, atrakcyjne efekty wizualne, animacje 3D oraz niepublikowane wcześniej ekskluzywne materiały archiwalne.

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI: CANAL+, sobota, 26 listopada, godz. 16.00

LISTOPAD W CANAL+:

CYKL „DWIE STRONY MEDALU:

sobota 5 listopada, godz. 19:25 – „Serena Williams – Mistrzyni inna niż wszystkie”, godz. 21:00 – „Pionek”
sobota, 12 listopada, godz. 19:45 – „110%”, godz. 21:00 – „Everest”
sobota, 19 listopada, godz. 20:10 – „Wywiad  z Oscarem Pistoriusem”, godz. 21:00 – „Strategia mistrza”
sobota, 26 listopada, godz. 16.00 – „Barca. Prawdziwa historia FC Barcelony”

LISTOPAD W CANAL+ DISCOVERY:

poniedziałki, od 14 listopada, godz. 21:00 – „Andrzej Bargiel – Śnieżna pantera”

Czytaj dalej. Kliknij!

Canal+Discovery

“Kobiety w mundurach” z nagrodą “Fly Film Festival”

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Odcinek serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY „Kobiety w mundurach” z udziałem pilotki MiG-29 sięgnął po nagrodę tegorocznego „Fly Film Festival” w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego. 

Ważący jedenaście ton, wielozadaniowy myśliwiec, przekraczający podczas lotu prędkość dźwięku – tę mechaniczną, podniebną bestię każdego dnia ujarzmia w swojej pracy porucznik Katarzyna Tomiak. Ta odważna i charyzmatyczna kobieta została bohaterką jednego z odcinków serii dokumentalnej CANAL+ DISCOVERY „Kobiety w mundurach”, która w fascynujący sposób opowiada o Polkach, które wybrały pracę w służbach mundurowych.

Pierwsza w naszym kraju kobieta pilotująca, uzbrojony w pociski i stworzony do walk powietrznych, MIG-29 ukończyła Wyższą Szkolę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie, a swoją pasję realizuje obecnie w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Jak sama mówi: “Im trudniejszy lot, tym większa ekscytacja. Im ciężej, tym bardziej mnie to motywuje”.

To właśnie odcinek serii dokumentalnej „Kobiety w mundurach” z udziałem porucznik Katarzyny Tomiak został wyróżniony tytułem najlepszego filmu dokumentalnego przez Jury „Fly Film Festival 2016”. Nagroda przyznawana jest na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Lotniczych, na którym swoją twórczość prezentują producenci i autorzy filmów z całego świata. „Fly Film Festival” to pionierskie, prestiżowe wydarzenie łączące sztukę filmową z pasją do lotnictwa.

Statuetkę na uroczystej Gali Wręczenia Nagród VII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Lotniczych „Fly Film Festival” odebrali Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Rzecznik Prasowy, Dyrektor ds. Komunikacji i PR nc+, Paweł Kuwik, producent z ramienia Discovery Networks oraz Mikołaj Lizut, producent programu.

CANAL+ DISCOVERY, na którym emitowana jest seria „Kobiety w mundurach” to unikalny na polskim rynku dokumentalny kanał premium bez reklam. Opowiada o wyjątkowych ludziach, ich pasjach i osiągnięciach. Inspiruje do działania i pozytywnych zmian, pokazując Polaków, którzy odważyli się realizować swoje niekiedy szalone marzenia. To kanał stworzony dla ludzi odważnych, poszukujących wciąż nowych wrażeń i inspiracji. Prezentuje premierowe filmy i serie dokumentalne, w tym polskie programy wyprodukowane specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY.

Producentem wszystkich polskich formatów, które można oglądać w CANAL+ DISCOVERY jest Discovery Networks.

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne