TVP 1 Sport w TV

Polska – Holandia w sport.tvp.pl z komentarzem „Izaka”

Maciej Iwański, Piotr „Izak” Skowyrski

Telewizja Polska przygotowała niespodziankę dla internautów – mecz piłkarski Polska – Holandia będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl wybierając komentarz.

Obok tradycyjnego przekazu i relacji gwiazdy TVP Dariusza Szpakowskiego będzie można wybrać alternatywny przekaz. To wydarzenie komentować będzie wraz z Maciejem Iwańskim, gwiazda e-sportu Piotr „Izak” Skowyrski!

Znany komentator internetowy, specjalizujący się w „Counter-Strike’u”, przygodę z tą grą rozpoczął od rywalizacji ze znajomymi. Później zaczął jeździć na turnieje i z czasem wygrywać nagrody. Po kilku latach postanowił skupić się na opisywaniu meczów. „Izak” połączył swoją pasję do gier i komentowania, tworząc kanały w serwisach takich jak Twitch, czy YouTube, gdzie codziennie oglądają go setki tysięcy osób, a także stronę internetową –www.izaktv.pl, która stała się jednym z najważniejszych miejsc polskiego e-sportu. 1 czerwca o godz. 20:30 spróbuje on swoich sił w meczu piłkarskim na stronie sport.tvp.pl.

Gdy byłem jeszcze kilkuletnim chłopcem, zacząłem się interesować piłką nożną i oglądaniem jej w telewizji. Po raz pierwszy pomyślałem wtedy, że komentator sportowy to ciekawy zawód. Z jednej strony piłkarze pracują nad widowiskiem spotkania, z drugiej to komentator tworzy emocje i atmosferę wokół meczu. Komentowanie meczów „CS:GO” daje mi pewną namiastkę spełniania marzeń z dzieciństwa – przyznaje „Izak”.

Mecz Polska – Holandia będzie można obejrzeć także w TVP1 (studio od godz. 20:30) i TVP Sport (od godz. 20:05) z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą: Paweł Janas i Marcin Żewłakow.

Na stronie sport.tvp.pl kibice będą mieli możliwość wyboru komentatora meczu Polska – Holandia.

Powiązane artykuły

Mityng Pedro’s Cup Łódź 2016 w TVP2 i TVP Sport

Dawid Propolis

Mecze kontrolne rywali Polaków z EURO 2016 tylko w TVP Sport

Dawid Propolis

“W rytmie serca” – Przyjaciele i wspólnicy?

Dawid Propolis