tvdzis.pl » Powrót Thalii i nowa “Esmeralda” od września w TV4! (video)
Telewizja

Powrót Thalii i nowa “Esmeralda” od września w TV4! (video)

Polską premierę nowego serialu „Światło twoich oczu” i wielki hit sprzed lat – cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie „Marię z przedmieścia”, ze słynną Thalią w roli głównej, widzowie Czwórki będą mogli oglądać jesienią w popołudniowym paśmie Czwórki.

W środę 5 września o godz. 15.40 Czwórka zaprasza na pierwszy odcinek „Marii z przedmieścia”, a zaraz po nim o 16.45 – na premierę „Światła twoich oczu”. Oba seriale emitowane będą od poniedziałku do piątku i opowiadają romantyczne historie głównych bohaterek.

 

“Światło twoich oczu”

Luis Ocaranza nie może się doczekać narodzin syna, który odziedziczy jego fortunę i przedłuży nazwisko jego znakomitego rodu. Nie wie, że jego żona, Prudencia, nosi pod sercem córeczkę, która urodzi się tak słaba, że odbierająca poród na ich wiejskim ranczu akuszerka, Damiana, uzna ją za martwą. W obliczu tej tragedii i faktu, że Prudencia nie będzie mogła mieć więcej dzieci, jej niania, słysząc, że kilka godzin wcześniej w pobliskiej wsi Damiana pomogła przyjść na świat zdrowemu chłopcu osieroconemu przy porodzie, przekonuje Prudencię, by w tajemnicy przed Luisem podmieniły dzieci. Damiana podrzuca im chłopca, a ciało dziewczynki zabiera do domu, gdzie zaszokowana odkrywa, że córeczka Ocaranzów żyje. Obawiając się konsekwencji  postanawia jednak zataić prawdę i sama wychować dziewczynkę. Mijają lata, ukochany jedynak Ocaranzów, Luis Alberto, dorasta w luksusie, w którym niczego mu nie brakuje –  od najlepszego wykształcenia po zbytki, gdy tymczasem Mariana, która okazała się niewidoma, wiedzie proste życie w harmonii z naturą, ucząc się pod okiem Damiany prostych umiejętności i radzenia sobie bez pomocy oczu. Dopiero spotkanie z doktorem Isauro, który postanawia przygotować ją do pracy w charakterze swojej asystentki, umożliwia wrażliwej i inteligentnej dziewczynie zdobycie podstaw edukacji. Jednak szlachetny, wrażliwy i przystojny Isauro, całkowicie zmienia się po pożarze domu Damiany, kiedy ratując z płomieni Marianę zostaje oszpecony. Odtąd staje się zgorzkniałym odludkiem, zaborczym i zazdrosnym o Marianę.

Pewnego dnia Ocaranzowie przyjeżdżają na ranczo i podczas polowania Luis Alberto spotyka w lesie piękną Marianę. Luis Alberto i Mariana zakochują się w sobie, chociaż on ma dziewczynę, którą zgodnie z oczekiwaniami wszystkich powinien wkrótce poślubić, a ją za wszelką cenę chce przy sobie zatrzymać Isauro. Czy ich miłość okaże się silniejsza niż wszystkie przeciwności i intrygi?

 

“Maria z przedmieścia”

Maria, dziewczyna ze slumsów,  marzy o miłości i księciu z bajki, który w jej snach ma twarz przystojnego młodego człowieka, jakiego widziała kilka razy na ulicy. W dniu  piętnastych urodzin dziewczyny jej jedyna opiekunka dostaje ataku serca w kościele. Przed śmiercią błaga księdza, by pomógł Marii, kiedy jej zabraknie. Ksiądz prosi bogatego dobroczyńcę parafii, Don Fernanda de la Vegę, by przyjął dziewczynę  do pracy w swojej rezydencji, a ten wielkodusznie postanawia ją adoptować. To nie podoba się wielu członkom rodziny, ale Fernando, oprócz współczucia i sympatii dla biednej sieroty,  ma jeszcze jeden motyw. Liczy,  że będzie to lekcja dla jednego z jego synów – przebywającego obecnie w Europie Luisa Fernanda, playboya nadużywającego rozrywek i alkoholu – która uświadomi mu, że prosta i wychowana na ulicy dziewczyna bez żadnej edukacji ma więcej zasad niż on.

Kiedy Luis Fernando wraca z podróży –  jak często mu się to zdarza,  nietrzeźwy – wpada wprost na Marię. Dziewczyna, która kąpała właśnie psa, jest w szoku gdy w Luisie Fernandzie rozpoznaje pięknego nieznajomego ze swoich snów i przez nieuwagę oblewa go wodą. Wściekły mężczyzna, myśląc, że to służąca każe ją zwolnić. Kiedy jednak spotyka ją następnego dnia, jest olśniony jej urodą.   Chociaż od rozstania z niewierną dziewczyną Luis Fernando postanowił traktować kobiety jak zabawki, stopniowo odkrywa, że Maria jest dla niego kimś więcej i całkowicie się zmienia. Kiedy wyznają sobie miłość wydaje im się, że szczęście jest blisko, lecz nie zdają sobie sprawy, że na  drodze stanie im ludzka zazdrość, intrygi i nieszczęśliwe zrządzenia losu…

 

W środę 5 września o godz. 15.40 Czwórka zaprasza na pierwszy odcinek „Marii z przedmieścia”, a zaraz po nim o 16.45 – na premierę „Światła twoich oczu”. Oba seriale emitowane będą od poniedziałku do piątku.

 

Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Maria z przedmieścia (fot. TV4)
Światło Twoich Oczu (fot. TV4)
Światło Twoich Oczu (fot. TV4)
Światło Twoich Oczu (fot. TV4)
Światło Twoich Oczu (fot. TV4)

Powiązane artykuły

Wzruszający finał „Policjantek i Policjantów”.

Robert Wróbel

Wiosenne premiery Czwórki

Dawid Propolis

Wideo i foto z filmu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny. Wszystko się może zdarzyć”!

Dawid Propolis
%d bloggers like this: