TVP 1 Telewizja

Premiera „Magazynu śledczego Anity Gargas” w TVP1

Magazyn śledczy Anity Gargas

Podkarpacka ośmiornica – to temat pierwszego odcinka „Magazynu śledczego Anity Gargas”, który pojawi się w TVP1 już dziś w środę 21 września o godzinie 21.45.

Po raz pierwszy światło dzienne ujrzą stenogramy rozmów głównych bohaterów afery, które ukazują na czym polegał przestępczy układ pomiędzy politykami, biznesmenami, prokuratorami i innymi osobami publicznymi.

Jak dowodzą śledczy, szło o gigantyczne łapówki, w postaci bezzwrotnych pożyczek, sztabek złota, samochodów w zamian za załatwianie korzystnych kontraktów, posad, a nawet wyroków sądowych. Zdaniem prokuratury pieniądze Mariana D. – głównego bohatera afery – miały trafiać nie tylko do baronów PSL i PO – Jana B. i Zbigniewa R. „Pomocy za dowody wdzięczności” mieli nie odmawiać też przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, a nawet Kościoła. Dla rzeszowskiej prokurator Anny H. – ceną za „współpracę” z biznesmenem miała być m.in. „pożyczka” na naprawę dachu, drogie alkohole i rabat na nowy samochód. W sejfie uchodzącego za wpływowego proboszcza – znaleziono sztabkę złota. Były poseł PSL Jan B. – za obietnicę w załatwieniu korzystnego orzeczenia sądu – miał wziąć siedemset tysięcy złotych…

Kulisy bulwersującego układu na Podkarpaciu – w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w TVP 1 – o godz. 21.45.

Powiązane artykuły

„Oszukałem przeznaczenie”. Dramatyczne historie ludzi, którzy otarli się o śmierć

Dawid Propolis

Lato pełne nowości tylko w TVN!

Dawid Propolis

IDOL: Nowa przyjaźń wśród jurorów programu! [WIDEO]

Dawid Propolis