TVP Stacje TV TVP 1 Polecamy Telewizja

Premiera spektaklu Teatru TV „Żabusia” na antenie TVP1

Teatr TV: Żabusia. TVP1

W telewizyjnej Jedynce odbędzie się premiera klasycznej tragikomedii Gabrieli Zapolskiej „Żabusia” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. „Żabusia” to sztuka o obłudzie i zakłamaniu, a zarazem wnikliwy portret  rodziny, kobiecej  i męskiej duszy.

Akcja komedii dzieje się w domu Bartnickich. Helena i Jan stanowią na pozór dobrane małżeństwo. Jan jest ślepo zakochany w żonie, która nieustannie go zdradza, zachowując przy tym obraz wzorowej matki i żony. Kiedy prawda wychodzi na jaw, konsekwencje są zaskakujące. Obłudzie i zakłamaniu towarzyszy humor i przymrużenie oka. To wszystko składa się na obraz wywołujący delikatny uśmiech, podszyty jednak głębszą refleksją. Współcześnie, kiedy prywatność jest świadomie odzierana z intymności, a wielu ludzi wybiera „życie na pokaz”, dramat Zapolskiej napisany w 1897 roku brzmi niezwykle aktualnie.

Teatr TV: Żabusia. TVP1
Teatr TV: Żabusia. TVP1

W postać tytułowej Żabusi wcieliła się doskonała Kamilla Baar-Kochańska. Na scenie pojawią się także: Arkadiusz Janiczek (Bartnicki), Małgorzata Kocik (Maria), Sławomir Orzechowski (Milewski), Katarzyna Gniewkowska (Milewska), Mateusz Damięcki (Julian), Małgorzata Klara (Maniewiczowa), Dominika Majewska (Franciszka). Reżyserką i scenarzystką spektaklu jest Anna Wieczur – Bluszcz.

Premiera:poniedziałek 19 lutego o godz. 20:35

Teatr TV: Żabusia. TVP1
Teatr TV: Żabusia. TVP1

Powiązane artykuły

“Barwy szczęścia”: Rozwód, kłamstwa i… podwójne zaręczyny! [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis

Gala „25 lat Disco Polo” na antenie TVP2

Dawid Propolis

“Barwy szczęścia”: O krok od upadku [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis