TVP 2 Oglądalność

Rekordowy wynik TVP2 w weekend

Rafał Majka

TVP2 zdecydowanym liderem weekendu dzięki Igrzyskom Olimpijskim. 2,8 mln Polaków obejrzało w TVP2 medalowy wyścig kolarski Rafała Majki. Dzięki transmisjom i relacjom z Igrzysk Olimpijskich w Rio kanały TVP przyciągnęły w ostatni weekend najwięcej widzów.

W minioną sobotę TVP2 była liderem na rynku ze średnimi udziałami 11,1 proc. w grupie ogólnej. Wśród ogółu badanych na drugiej pozycji zalazła się TVP1 ze średnimi udziałami 10,5 proc. Bardzo dobry wynik odnotował także TVP Sport, uzyskując blisko 2 proc. udziałów w grupie 4+.

W sobotę wśród 10 najlepiej oglądanych programów na pierwszej pozycji uplasowała się relacja nadana o godz. 19:24 w TVP2 z dramatycznego wyścigu kolarskiego mężczyzn z udziałem naszego asa – Rafała Majki i wspierającego go polskiego teamu z Michałem Kwiatkowskim na czele. Heroiczną walkę naszego reprezentanta, zakończoną zdobyciem pierwszego na tych igrzyskach medalu dla Polski, obejrzało średnio 2,8 mln widzów, udziały wyniosły 23,8 proc. W momencie najwyższej oglądalności zmagania naszego czołowego kolarza śledziło ponad 4 miliony Polaków.

W niedzielę ponownie wygrała TVP2, osiągając średnio 13,7 proc. udziałów w grupie 4+. W 4+ drugą pozycję w rankingu zajęła TVP1 z udziałami na poziomie 11,1 proc. Wśród telewizyjnych hitów najlepiej oglądany był, przegrany mecz piłki ręcznej Polska – Brazylia w TVP2 o 21:30, który obejrzało 3,4 mln osób,.

Niedzielny wynik TVP2 jest rekordowy w tym roku i najlepszy od 9 lutego 2015 roku.

Dla Telewizji Polskiej to zaszczyt a także ogromna satysfakcja, że może towarzyszyć Polakom w tym największym sportowym święcie i wspólnie z nimi przeżywać sukcesy i porażki. Rolą telewizji publicznej jest łączenie Polaków wokół ważnych wydarzeń, i jak pokazują wyniki oglądalności, tego oczekują od nas widzowie – komentuje Jacek Kurski, prezes zarządu TVP SA.

Powiązane artykuły

Biało-czerwoni idą jak burza! TVP znów wygrała z konkurencją

Dawid Propolis

„Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” kolejnym hitem Czwórki

Dawid Propolis

“Na dobre i na złe”: Świetne wiadomości [ZDJĘCIA]

Dawid Propolis