Polsat Telewizja VIDEO

Rinke Rooyens wraca za mur Zakładu Karnego w Siedlcach (VIDEO)

Rinke Rooyens

Już dziś drugi odcinek nowej serii “Rinke za kratami”. Rooyens ponownie odwiedzi odział terapeutyczny siedleckiego więzienia. Czyje historie pozna?

Jeszcze raz Rinke spotka się z Maciejem P., który urodził się w zakładzie karnym, a na wolności spędził zaledwie 2,5 roku z 40 lat swojego życia. – Żałuję swojej młodości, bo straciłem ją tutaj – usłyszy Rinke. Rooyens dowie się, że Macek ma na swoim koncie zabójstwo przyjaciela, które osadzony tłumaczy jako „honorowe”. Czy dzisiaj postąpiłby identycznie? Uzależniony od narkotyków i alkoholu, Maciek, noszący na ciele ślady licznych okaleczeń, żyje miłością do kobiety, z którą chciałby budować związek.

Zrobię wszystko, żeby nie wrócić więcej do więzienia, jeżeli nie dla siebie, to dla niej – zadeklaruje Maciek.

O realiach peerelowskiego więzienia opowie Rooyensowi recydywista Bogdan M., jeden z najstarszych więźniów Zakładu Karnego w Siedlcach. Bogdan przebywa za kratami od 77. roku.

Tego wszystkiego uzbierało się ponad 25 lat. – opowie. Rinke chce dowiedzieć się, jak przez ponad czterdzieści lat zmieniało się więzienie, a jak więźniowie. – Dla mnie teraz, to nie można tego nazwać więzieniem, tylko to mogę nazwać sanatorium lub kurort – odpowie Rooyensowi Bogdan.

Rinke trafi także do celi Rafała Z., który według psychologa jest mocno zaawansowany w procesie terapeutycznym.
Kogo jeszcze pozna Rooyens w drugim odcinku nowego sezonu swojego autorskiego serialu dokumentalnego?

Przekonacie się już we środę – 14 września, o godzinie 22:05 w Polsacie.

Powiązane artykuły

“Demakijaż Hollywood”: Eva Halina Rich

Dawid Propolis

Megastatki – jak powstają największe na świecie maszyny morskie?

Dawid Propolis

Weekend z FOKUS TV – nowości programowe

Dawid Propolis