TVP 1 Telewizja

Serial „Złote serce”- premiera w TVP 1

Już 14 grudnia (środa) o godz. 18.30 w TVP1 odbędzie się premiera portugalskiego serialu „Złote serce” w reżyserii Francisco  Antuneza.

Serial „Złote serce” opowiada historię życia Marii, kobiety w średnim wieku, samej wychowującej córkę. Dla Catariny jest zdolna do każdego poświęcenia. Maria i jej córka Catarina żyją w biedzie. Mieszkają w przyczepie kempingowej na polu namiotowym. Mimo tego Maria zdołała kosztem wielkich wyrzeczeń opłacić studia córki na prestiżowej uczelni. Dla Catariny gotowa jest do wszelkich poświęceń. Pewnego dnia dzwoni do niej były pracodawca, Miguel. Starszy pan jest bardzo chory, pragnie przed śmiercią uporządkować swoje życie i ponaprawiać wyrządzone krzywdy. Proponuje Marii pracę opiekunki i mieszkanie w jego luksusowej rezydencji. Rodzina Miguela traktuje obie kobiety z dużą nieufnością. Tym bardziej, gdy okazuje się, że starszy pan postanowił umieścić je w swoim testamencie. Catarina nie mogąc się doczekać spadku, postanawia zabić swego dobroczyńcę. Maria staje przed wyborem albo zostanie wspólniczką zbrodni, albo doniesie na rodzoną córkę. Serial otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym Golden Globe dla Mariany Pacheco.


odc. 1

Poznajemy Marię i jej córkę Catarinę. Maria pracuje i mieszka w posiadłości należącej do Antonia, bogatego starszego i schorowanego człowieka. Pracowała dla niego wiele lat wcześniej, ale musiała odejść, bo miała romans z synem Antonia, Henrique. Razem z nią mieszka tam teraz Catarina, jej córka i studentka. Kiedy umiera Antonio, policja oskarża Marię o zabicie pracodawcy. Następuje retrospekcja i dowiadujemy się, jak Maria i Catarina trafiły do domu Antonia.


Obsada:
Rita  Blanco, Mariana  Pacheco, Joao  Reis, Maria Joao  Bastos

Reżyseria: Francisco  Antunez

Powiązane artykuły

Premiera 2. sezonu “Kossakowski. Być jak”

Dawid Propolis

Domo+ po raz szósty otworzy drzwi do „Domów gwiazd”

Dawid Propolis

Sylwestrowa Moc Przebojów 2016: Thomas Anders w Katowicach! [WIDEO]

Dawid Propolis