Polecamy Telewizja Showmax SNL Polska

SNL Polska z Igorem Kwiatkowskim i Natalią Nykiel!

Igor Kwiatkowski_SNL Polska

Już w najbliższą sobotę w roli prowadzącego odcinek SNL Polska zobaczymy legendę polskiej sceny komediowej – Igora Kwiatkowskiego. Muzyczną gwiazdą odcinka będzie Natalia Nykiel.

Nieco ponad dwa tygodnie temu show-biznesem wstrząsnęła informacja, że uwielbiany odtwórca roli Mariolki, Balcerzaka i Kryspina po ponad 13 latach odchodzi z kabaretu Paranienormalni. Grupa postanowiła na jakiś czas zawiesić działalność, a SNL Polska będzie pierwszym publicznym wystąpieniem Igora na scenie po opuszczeniu szeregów tego kultowego już kabaretu.

Niewiele osób wie, że Igor Kwiatkowski z zawodu jest kucharzem. Razem z Robertem Motyką pracował w knajpie, gdzie gotował, a Robert był DJ-em. To właśnie tam podpatrywali zachowania „dziewczyn dresiarzy”, a na ich podstawie stworzyli postać „typowej blondynki” – Mariolki. Niedługo później, razem z Rafałem Kadłuckim założyli Kabaret Paranienormalni. Wykreowana przez Igora Mariolka była powiewem świeżości na polskiej scenie kabaretowej i wpisała się w komediowy kanon.
Z kolei „prowadzony” przez fikcyjną postać lekko upośledzonego Kryspina wideoblog z pewnością można nazwać protoplastą kanałów obecnych YouTube’owych parodystów. Sam Igor mówi, że „sweter Mariolki stał się zbyt ciasny”. Widzowie SNL Polska będą mogli zobaczyć najnowsze wcielenie komika już w tę sobotę.

Natalia Nykiel – inżynier z wykształcenia, muzyczna gwiazda z zawodu. Do pierwszej ligi show-biznesu wprowadziła ją debiutancka płyta Lupus Electro, którą stworzyła wraz z muzyczną śmietanką polskiej sceny – Katarzyną Nosowską, Pauliną Przybysz, Jackiem „Budyniem” Sienkiewiczem (Pogodno) czy Michałem „Buniem” Skrokiem (Dick4Dick). Teledyski do piosenek „Bądź duży” i „Error” są jednymi z najczęściej odtwarzanych video w Polsce. W 2017 premierę miał album Discordia. Tym razem do współpracy zaprosiła m.in. Marię Peszek, Julię Marcell czy Dawida Podsiadło. Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. W SNL Polska zagra dwa kawałki z Discordii: „Kokosanki” i „Total błękit”.

Premiera nowego odcinka SNL Polska na żywo z Warszawy od 21:00 – do obejrzenia już tylko na Showmax.com Dla nowych użytkowników pierwsze 14 dni jest za darmo.

Powiązane artykuły

Mariusz Kałamaga: ”Jak prowadzę kobietę w tańcu czuję się lepiej”

Dawid Propolis

“Ale numer!” – najzabawniejszy program tej wiosny na antenie TV PULS

Dawid Propolis

Iwona Cichosz ma problemy z żebrami i…. nie chce się leczyć

Dawid Propolis