Igor Kwiatkowski_SNL Polska
Igor Kwiatkowski_SNL Polska
tvdzis.pl » SNL Polska z Igorem Kwiatkowskim i Natalią Nykiel!
Polecamy Telewizja Showmax SNL Polska

SNL Polska z Igorem Kwiatkowskim i Natalią Nykiel!

Już w najbliższą sobotę w roli prowadzącego odcinek SNL Polska zobaczymy legendę polskiej sceny komediowej – Igora Kwiatkowskiego. Muzyczną gwiazdą odcinka będzie Natalia Nykiel.

Nieco ponad dwa tygodnie temu show-biznesem wstrząsnęła informacja, że uwielbiany odtwórca roli Mariolki, Balcerzaka i Kryspina po ponad 13 latach odchodzi z kabaretu Paranienormalni. Grupa postanowiła na jakiś czas zawiesić działalność, a SNL Polska będzie pierwszym publicznym wystąpieniem Igora na scenie po opuszczeniu szeregów tego kultowego już kabaretu.

Niewiele osób wie, że Igor Kwiatkowski z zawodu jest kucharzem. Razem z Robertem Motyką pracował w knajpie, gdzie gotował, a Robert był DJ-em. To właśnie tam podpatrywali zachowania „dziewczyn dresiarzy”, a na ich podstawie stworzyli postać „typowej blondynki” – Mariolki. Niedługo później, razem z Rafałem Kadłuckim założyli Kabaret Paranienormalni. Wykreowana przez Igora Mariolka była powiewem świeżości na polskiej scenie kabaretowej i wpisała się w komediowy kanon.
Z kolei „prowadzony” przez fikcyjną postać lekko upośledzonego Kryspina wideoblog z pewnością można nazwać protoplastą kanałów obecnych YouTube’owych parodystów. Sam Igor mówi, że „sweter Mariolki stał się zbyt ciasny”. Widzowie SNL Polska będą mogli zobaczyć najnowsze wcielenie komika już w tę sobotę.

Natalia Nykiel – inżynier z wykształcenia, muzyczna gwiazda z zawodu. Do pierwszej ligi show-biznesu wprowadziła ją debiutancka płyta Lupus Electro, którą stworzyła wraz z muzyczną śmietanką polskiej sceny – Katarzyną Nosowską, Pauliną Przybysz, Jackiem „Budyniem” Sienkiewiczem (Pogodno) czy Michałem „Buniem” Skrokiem (Dick4Dick). Teledyski do piosenek „Bądź duży” i „Error” są jednymi z najczęściej odtwarzanych video w Polsce. W 2017 premierę miał album Discordia. Tym razem do współpracy zaprosiła m.in. Marię Peszek, Julię Marcell czy Dawida Podsiadło. Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. W SNL Polska zagra dwa kawałki z Discordii: „Kokosanki” i „Total błękit”.

Premiera nowego odcinka SNL Polska na żywo z Warszawy od 21:00 – do obejrzenia już tylko na Showmax.com Dla nowych użytkowników pierwsze 14 dni jest za darmo.

Powiązane artykuły

Zobaczcie, jak się bawi setka jurorów na planie „Śpiewajmy Razem. All Together Now”!

Dawid Propolis

Znamy jury „Śpiewajmy razem. All Together Now” nowego show Polsatu!

Dawid Propolis

Ucho Prezesa: Wraca Pani Basia, debiutuje Hanna Śleszyńska.

Robert Wróbel
%d bloggers like this: