TVP 1 TVP 2 Polecamy Telewizja Gwiazdy

Spikerzy powracają do TVP 1 i TVP 2

Grzegorz Miśtal
Grzegorz Miśtal

Lubiana przez widzów telewizji formuła oprawy, polegająca na prezentacji kolejnych pozycji programowych na żywo przez doświadczonych spikerów, wraca do Telewizji Polskiej. W roli spikerów będą występować gwiazdy TVP, m.in. Grzegorz Miśtal, Sylwia Dekiert i inni.

–  Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem – powiedział prezes TVP Jacek Kurski. – Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego – podkreślił Jacek Kurski.

W roli spikerów Telewizji Polskiej zobaczymy Grzegorza Miśtala, Agatę Konarską, Annę Popek i Sylwię Dekiert. Nadawanie programu w nowej formule rozpoczęło się od zapowiedzi kolejnych pozycji programowych po zakończeniu seriali „Barwy szczęścia” i „M jak Miłość” na antenie TVP2. Już wkrótce spikerów live zobaczymy również w Jedynce, po emisji popularnych programów, np. wydarzeń sportowych. Kilka sekund po emisji popularnych pozycji spikerzy będę informować i zapraszać widzów na kolejne programy w głównych antenach TVP.

– Ta kultowa formuła miała rzesze fanów i wielkie gwiazdy – dodał Prezes TVP. – Mamy nadzieję, że jej powrót w nowej odsłonie z ulubionymi twarzami widzów TVP przyniesie widzom satysfakcję i radość.

Największymi gwiazdami-spikerami w historii Telewizji Polskiej byli m.in. Bogumiła Wander, Krystyna Loska, Jolanta Fajkowska. Telewizja Polska zrezygnowała z zapowiedzi programów przez spikerów 10 lat temu.

Grzegorz Miśtal
Grzegorz Miśtal
Sylwia Dekiert
Sylwia Dekiert

Powiązane artykuły

Zmiany w TVP Sport

Dawid Propolis

Wielka piłka wraca do Telewizji Polskiej

Dawid Propolis

TVP z nowym zarządem

Dawid Propolis