Edyta Sadowska nowym prezesem zarządu oraz dyrektorem generalnym platformy nc+

Edyta Sadowska prezes NC+

Edyta Sadowska została powołana na stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego platformy nc+ od 1 czerwca 2019 roku. Edyta Sadowska zastąpi na stanowisku Manuela Rougerona, który dołączył do firmy w grudniu 2013 roku.

Manuel Rougeron do końca lipca tego roku pozostanie specjalnym doradcą zarządu platformy nc+, a z dniem 1 sierpnia 2019 roku dołączy do zespołu CANAL+ International w Paryżu i obejmie stanowisko Executive Vice President na rynki Azji i Pacyfiku. Zostanie również powołany w skład rady nadzorczej platformy nc+.

Edyta Sadowska od lutego 2018 roku była członkiem zarządu platformy nc+ na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. programowych.

Wcześniej była związana m.in. z Ringier Axel Springer Polska, gdzie zajmowała stanowisko prezesa zarządu spółki. Następnie jako członek zarządu połączonych struktur Grupy Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer, Onet.pl, Media Impact Polska) odpowiadała za budowę oraz realizację strategii rozwoju i transformacji cyfrowej największych tytułów prasowych i mediów online.

Manuel Rougeron rozpoczął swoją profesjonalną karierę zawodową w 1995 roku w Unifrance Film International. W 1998 roku został członkiem Komitetu Organizacyjnego piłkarskich Mistrzostw Świata we Francji, a rok później dołączył do zarządu TPS. W 2003 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego MULTIVISION / TPSVOD. W styczniu 2007 roku zaczął pracę w CANAL+ International jako dyrektor ds. programowych. W 2009 roku został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie CANAL+ International w Wietnamie. Następnie, przed dołączeniem do platformy nc+ na stanowisko wiceprezesa ds. programowych, był dyrektorem zarządzającym w CANAL+ Caledonia.

Zobacz nas na Facebook

Przejdź na stronę główną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł
Twoja Twarz Znajomo FINAŁ (fot. M.Zawada)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Kazik Mazur wygrał program!

Następny artykuł
Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy (fot. TVP)

Piotr Rogucki, Wojciech Mecwaldowski i Julia Wieniawa w Teatrze TV

powiązane posty
Czytaj więcej

Nowe kanały w ofercie WP Pilot

Platforma WP Pilot rozszerza swoją ofertę. Od 30 kwietnia do serwisu dołączyło 5 nowych kanałów: Antena TV, TOP…
Czytaj więcej

TVP Polonia w HD

TVP Polonia - pierwszy program satelitarny Telewizji Polskiej, łączący miliony rodaków rozsianych po całym świecie, zmienia standard nadawania programu z jakości SD na HD.