w ,

goNet.tv – ciekawa alternatywa do odbioru telewizji?

Niedawno na polskim rynku pojawiła się nowa usługa IPTV – goNet.tv. Sprawdzamy czym się wyróżnia i czy może być alternatywą do odbioru telewizji.

Czym jest IPTV?

IPTV to technologia, która umożliwia odbiór telewizji przez Internet. Co ważne, aby korzystać z takiej usługi nie musisz tego robić wyłącznie przez komputer. Możesz wykorzystać wybraną aplikację Smart w Twoim telewizorze lub dokupić specjalny dekoder np. z przystawką Android TV. Dzięki IPTV istnieje możliwość odtwarzania programu i przewijania (bez wcześniejszego nagrania). Możesz również zaplanować nagranie programu lub jego serii bez dysku czy nagrywarki. Całość pobierana jest z serwerów operatora serwisu.

Poznajemy goNet.tv

Dzięki goNet.tv otrzymujemy LEGALNĄ możliwość odbioru prawie 100 kanałów telewizyjnych (również w HD) i tysięcy stacji radiowych. Oferta zawiera m.in. podstawowe polskie stacje (TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN, TV4, TV Puls itd. – (pełna lista stacji zawarta jest tutaj). Niespodzianką jest pełen pakiet Filmbox, pakiet kanałów dziecięcych, lifestylowych (m.in. o urządzaniu domów, życiu gwiazd, czy przyrodzie). Nie brakuje również stacji sportowej. Korzystający z usługi mogą liczyć na CT4 SPORT – czeski kanał, który posiada prawa do najważniejszych transmisji sportowych. Co ważne, do dyspozycji są również najpopularniejsze kanały czeskie i słowackie. To może być interesujące dla tych wszystkich, którzy oglądali kanały telewizyjne naszych sąsiadów, a stracili do nich dostęp z powodu zmiany ich nadawania na DVB-T2.

Usługa ma w swojej ofercie także niszowe kanały takie jak novela.tv, RedBull.tv, NASA TV, WaterPlanet czy UP Network o lotnictwie. To interesujące uzupełnienie dla fanów mniej popularnej rozrywki. W ofercie nie brakuje również kanałów erotycznych.

Wybrane stacje mają możliwość cofania programu od 7 aż do 30 dni!

Strona główna jest czytelna i prosta w nawigacji

Co warto wiedzieć o serwisie?

Posiadając konto w serwisie możemy oglądać telewizję praktycznie na każdym urządzeniu. gonet.tv działa na telefonie, tablecie, komputerze, w telewizorach z systemem TIZEN (Samsung), Telewizorach z Android TV (m.in. SONY, LG, Xiaomi) przystawkach z Android tv.

Testowaliśmy usługę na szybkim internecie 600mb/s. Jakość obrazu i dźwięku jest naprawdę zadowalająca. Sprawdziliśmy również jak gonet.TV radzi sobie w gorszych warunkach. Aplikacja została uruchomiana na systemie TIZEN w telewizorze Samsung z użyciem zwykłego internetu, bez LTE. Pomimo przeciętnego zasięgu odbiór telewizji był możliwy i to w naprawdę przyzwoitej jakości. Jedyną wadą był troszkę dłuższy czas ładowania, ale później transmisja stacji tv, odbyła się naprawdę płynnie, bez przerw.

Program telewizyjny posiada przystępny układ liniowy

Zalety goNet.TV

Aplikacja posiada przyjemne menu graficzne wraz ze zdjęciami programów i logotypami stacji. Przeglądanie kanałów TV jest bardzo proste. Dla naszej wygody goNet.TV pokazuje najczęściej oglądane programy przez widzów. Ogromną zaleta jest funkcja, która na głównym ekranie “wyciąga” emitowane wcześniej filmy i seriale do katalogu. Dzięki temu możemy wygodnie powrócić do ciekawych produkcji. Świetnym rozwiązaniem jest również wyszukiwarka programów. Naciskając symbol lupy, wystarczy podać tytuł i np. ustalić nagranie. Dzięki temu nie trzeba już przeglądać programu TV, aby znaleźć wybrany serial czy film.

Istnieje również możliwość stworzenia profili dla np. członków rodziny i ustalenia kolejności kanałów lub ich ukrycia. Taka opcja może się przydać jeśli chcemy zostawić do odbioru tylko wybrane stacje dla naszych dzieci.

Wygląd belki z opisem programu w trakcie oglądania tv.

Wady goNet.tv

Usługa działa naprawdę dobrze na wielu platformach. Jedyną rzeczą do której można mieć zastrzeżenia to niedopracowane w niektórych miejscach tłumaczenie (oryginalnie aplikacja pochodzi z Czech). Nie jest to jednak w żaden sposób przeszkadzające w korzystaniu z goNet.tv. Mylące również może być to, że czasami nazwa aplikacji w systemach nie jest przetłumaczona (LEPŠÍ.TV to nazwa oryginalna).

Menu jest proste i czytelne.

Ile to kosztuje?

Aplikacja kosztuje jedyne 29 zł za miesiąc (czyli mniej niż 1 zł za dzień) lub 324 zł rocznie (27 zł za miesiąc). Istnieje możliwość podarowania goNet.tv jako prezentu. Płatności możemy dokonać przez internet lub.. przelew pocztowy.

Miłym dodatkiem jest czytelna prognoza pogody

Dla kogo?

Aplikacja doskonale sprawdzi się do oglądania telewizji, jeśli nie zależy nam na ogromnych pakietach telewizyjnych. Oferta jest naprawdę zadowalająca. Usługa jest również niezastąpiona wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia anteny albo telewizji kablowej. goNet.tv jest świetnym uzupełnieniem dla telewizora w sypialni czy pokoju dziecka. Jest szybka i wygodna, a dzięki swojej mobilności sprawdzi się również np. na wakacjach.

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

    Sylwester w TVN7

    Postać w studio telewizyjnym

    TVP2: Powraca The Voice Senior