w

Netflix i dostęp dla dzieci

Two cute attractive young children watching television lying side by side on a rug on the wooden living room floor

Netflix to usługa subskrypcji, która zapewnia użytkownikom dostęp do setek godzin filmów i programów telewizyjnych. Za opłatą członkowie mogą oglądać produkcje na różnych urządzeniach, w tym komputerach, tabletach, telefonach komórkowych i telewizorach. Ze względu na ogromny katalog Netflix , niektóre treści mogą nie być odpowiednie dla dzieci poniżej pewnego wieku. Rodzice powinni zrobić swoje badania przed pozwalając dzieciom z niego korzystać.

Tysiące godzin bajek i filmów

Oprócz możliwości wyboru spośród tysięcy programów, począwszy od komedii, romansów i horrorów. Netflix inwestuje we własne filmy, seriale i programy z serii “Netflix Oryginal”. Te nowe oferty są dostępne wyłącznie za pośrednictwem serwisu Netflix. Aby chronić dzieci przed treściami skierowanymi do dorosłych, pewne mechanizmy kontroli rodzicielskiej pozwalają rodzicom blokować dojrzałe treści.

Serwis Netflix posiada również mnóstwo bajek i filmów dla całej rodziny. “Psi Patrol” i “Masza i niedźwiedź” są dostępne do streamingu, a także przyjazne rodzinie filmy dla dzieci i dorosłych, takie jak “Shrek” i “Minionki”

Alternatywa od telewizji

Netflix twierdzi, że ma tysiące filmów i programów telewizyjnych w swojej usłudze online. Jednak, nie oferuje wszystkich tytułów dla dzieci emitowanych obecnie w telewizji. Rodzice powinni dokładnie sprawdzić treści zanim pozwolą swoim dzieciom korzystać z usługi.

Rodzice mogą ograniczyć to, co jest oglądane, wybierając między szerokimi kategoriami, takimi jak animacja lub akcja. Widzowie mogą również wybrać konkretne programy telewizyjne lub filmy do oglądania przez ich dziecko. Kreskówki, które posiadają kontrolę rodzicielską mogą być mniej brutalne niż inne programy w telewizji, ale rodzice muszą rozważyć większy kontekst każdego programu przed przekazaniem kontroli nad pilotem.

Pełna kontrola rodziców

Netflix umożliwia założenie specjalnego konta dla dzieci. Konto dziecka pozwala na oglądanie programów i filmów dla dzieci z kontrolą rodzicielską. Jeśli obawiasz się przemocy, w serwisie Netflix jest wiele programów dla dzieci, które są bezpieczne.

Netflix jest przydatnym narzędziem idla rodziców, którzy chcą ograniczyć to, co oglądają ich dzieci. Rodzice powinni jednak zapoznać się z programami, zanim zaproponują je jako opcję oglądania telewizji. Nie wszystkie kreskówki dostępne na Netflix są przeznaczone dla dzieci, więc rodzice powinni upewnić się, że rozumieją, jakie treści są odpowiednie dla ich pociech.

Co myślisz?

Napisane przez Robert Wróbel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Daria Zawiałow z nową piosenką dla serialu Player “Pajęczyna”!

    Czy Oliwia Bieniuk radzi sobie z hejtem?