w

Robert Janowski zwycięzcą 1. odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15”!

Za nami pierwszy, jubileuszowy odcinek uwielbianego przez widzów Polsatu show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Nowa ósemka Gwiazd zaprezentowała fenomenalne metamorfozy i zaskoczyła widzów swoimi talentami wokalno – tanecznymi. Największym zwycięzcą odcinka okazał się Robert Janowski, który spektakularnie wcielił się w postać Haliny Kunickiej i wykonał utwór „Od nocy do nocy” z filmu „Noce i dnie”.

Nowe jury

15. edycję show otworzył występ zwycięzcy poprzedniej edycji, Lesława Żurka jako legendy czeskiej piosenki Karela Gotta w utworze Lady Carneval. Jak na zwycięzcę przystało, Lesław zaprezentował wysoki poziom wokalny. Wprowadził nas w przepiękny i niezapomniany klimat lat osiemdziesiątych.

Robert Janowski

Pierwszym uczestnikiem na scenie był aktor, prezenter Robert Janowski, który wcielił się
w polską divę Halinę Kunicką. Swoim wykonaniem piosenki  „Od nocy do nocy” oczarował jury
i publiczność w studio! Było bajecznie! – Wspaniale zostały uchwycone wszystkie detale; ten mikrofon trzymamy trochę bokiem, który powoduje, że nie zasłaniasz sobie twarzy. To legato udało Ci się osiągnąć, zarówno w głosie, jak i w geście – skomplementowała Małgorzata Walewska. Natomiast Michał Wiśniewski po raz pierwszy w roli jurora programu dodał: –  Dla mnie to było w punkt! Jestem absolutnie pod wrażeniem.

Kasia Łaska

Drugą uczestniczką, która wprowadziła nas w cudowny klimat R&B lat 90-tych, była piosenkarka, aktorka dubbingowa Katarzyna Łaska. Kasia zaśpiewała utwór „Shy guy” Diany King i absolutnie nie było w tym krzty nieśmiałości! Jej występ był wręcz bardzo sexy!  
Zupełnie szczerze, to jest bardzo sexy numer. Wbiłaś się w niego idealnie  – skomentował Gromee.
Pięknie trafione zadanie wokalne dla Ciebie, aż chciało się z Tobą zatańczyć – dodała Katarzyna Skrzynecka.

Barbara Kurdej-Szatan, Paulina Sykut-Jeżyna

Aktorka Basia Kurdej – Szatan już w pierwszym odcinku wcieliła się w postać mężczyzny i zaśpiewała romantyczną piosenką „Photograph” Eda  Sheerana. Wprowadziła wszystkich w piękny i melancholijny nastrój. –  Wjechałaś w tego Eda cudownie – podsumował Gromee.

Kolejną uczestniczką, która odtworzyła popularny teledysk Natalii Nykiel „Bądź duży”, była prezenterka Paulina Sykut – Jeżyna.   Doskonale udało się jej połączyć ruch z wokalem, co doceniło jury programu.  – Ja odnoszę nieodparte wrażenie, że Ty nie miałaś żadnej tremy. Zrobiłaś to tak swobodnie! – powiedziała Katarzyna Skrzynecka. – Jeżeli chodzi o barwę, byłaś bardzo blisko! A refren był już nie do odróżnienia – dodała Małgorzata Walewska.

Tomek Ciachorowski

Następnie scenę rozpalił aktor Tomasz Ciachorowski, który wcielił się w charyzmatycznego lidera zespołu Red Hot Chilli Peppers, Anthony’ego Kiedisa. Tomek wykonał popularny utwór „Californication” i zrobił to rewelacyjnie! – Dla mnie super! Wokalnie było świetnie. Troszeczkę Ci spadały końcówki, ale to jest to samo co u Anthony’ego, dlatego, że on ma taką leniwość jakby na końcu – skwitowała Małgorzata Walewska.

Adam Zdrójkowski i… Radek Liszewski!

Aktor Adam Zdrójkowski jako Radosław Liszewski z zespołu Weekend rozbujał nasze jury i publiczność wykonując kawałek „Jesteś zajebista”. Wielkim zaskoczeniem dla Adama było pojawienie się na scenie samego Radka Liszewskiego, który pogratulował mu tego świetnego występu.
Jak to powiedział prezydent Trump; Jest weekend!!! Dobra impreza jest wtedy, kiedy podrywają się ludzie, kiedy jest szaleństwo. I myślę sobie, że tutaj to się wydarzyło, i za pewno dziś pół Polski z Tobą szalała – powiedziała Gromee.  – Adaś, you made my weekend! Wyszedłeś na tę scenę, wszystkie laski Twoje! Ja bym bielizną rzucała, ale jestem za bardzo ubrana – zażartowała Małgorzata Walewska. 

Klara Williams

Siódmym wykonaniem tego wieczoru był występ Klary Willimas. Aktorka wcieliła się
w postać Suzanne Vega i zaśpiewała kultowy kawałek „Luka”. Swoim występem oczarowała absolutnie wszystkich.  Bardzo mi się podobało. Totalnie wczułaś się w rolę. Jest bardzo ciężko nie okazywać emocji. To Ci się udało całkowicie – być taką zimną Suzanne Vega. A ona jest wbrew pozorom bardzo zimna. Ty mnie przekonałaś – zachwalał Michał Wiśniewski.     

Chris Cugowski

Ostatni na scenie pojawił się Chris Cugowski, który zaśpiewał utwór „Bądź przy mnie” Kamila Bednarka. Poradził sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, wprowadzając nas we wspaniały romantyczny klimat.  Jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do tych utworów, gdzie Kamil szaleje na scenie, gdzie ma ten taki żywiołowy kontakt z publicznością, a to jest taki jeden z pierwszych jego utworów, gdzie on jest taki uspokojony, był pożeniony spokój z teledysku z pewną żywiołowością koncertową. Głosowo też  brzmiałeś podobnie do Kamila   – powiedziała Kasia Skrzynecka.

Zwycięzca jest tylko 1!

Odcinek wygrał Robert Janowski, a czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz podopiecznego Fundacji Słoneczko, Emmanuela.

Tabela wyników po pierwszym odcinku wygląda następująco:

  1. Robert Janowski
  2. Adam Zdrójkowski
  3. Paulina Sykut – Jeżyna
  4. Kasia Łaska
  5. Klara Willimas
  6. Tomek Ciachorowski
  7. Basia Kurdej – Szatan
  8. Chris Cugowski

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

Mam Talent – śmiech, łzy i wzruszenie!

Sylwia Grzeszczak rozpłakała się w „The Voice of Poland”! Dlaczego?