Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids
Główna » The Voice Kids: wygrała Roksana Węgiel
TVP 2 Polecamy Telewizja The Voice Kids

The Voice Kids: wygrała Roksana Węgiel

Wokalne bomby, goście specjalni, debiutujący Trener i wielkie emocje… Po niespełna dwóch miesiącach muzycznych zmagań, premierowa edycja „The Voice Kids” dobiegła końca. Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymała Roksana Węgiel –  z drużyny Edyty Górniak.

ROKSANA WĘGIEL NAJLEPSZYM DZIECIĘCYM GŁOSEM

Było ich dziewięcioro, do ścisłego finału dostało się tylko troje, ale ostatecznie to 12-letnia Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak skradła serca widzów Telewizyjnej Dwójki. Podopieczna Edyty Górniak już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Halo” Beyoncé, na etapie „Bitew” zmierzyła się z piosenką „Wrecking ball” Miley Cyrus, a w „Finale” wzięła na warsztat legendarnego Prince’a. Wielki Finał był prawdziwym popisem jej wokalnych umiejętności, piosenką „Purple Rain” w dwie minuty rozłożyła na łopatki całą Polskę. Tego wieczoru powtórzyła to jeszcze dwukrotnie śpiewając „To nie ja” z repertuaru Edyty Górniak, a także swój własny singiel „Żyj”. To właśnie do niej Baron powiedział: odwołajcie ekipę sprzątającą, bo scena została zamieciona, a Tomek Kammel nie dowierzał, że dzieci mogą tak śpiewać. Jej mocny i dojrzały głos najbardziej przypadł do gustu widzom, którzy zdecydowali, że to właśnie Roksana otrzymała tytuł „The Voice Kids”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40.000 tysięcy złotych.

WIELKI SUKCES PROGRAMU

„The Voice Kids” niewątpliwie stał się hitem ostatnich miesięcy, znajdując się w czołówce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych. A to wszystko za sprawą niezwykle utalentowanych dzieciaków, których poziom wokalny był tak wysoki, że zdecydowano powiększyć składy drużyn. W efekcie po zakończeniu „Przesłuchań w Ciemno” w każdym teamie znalazło się po 18 uczestników.

PIERWSZA TAKA EDYCJA

„The Voice Kids” to wyjątkowy muzyczny talent-show, który odniósł spektakularny sukces na całym świecie. Format obecny jest już w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: Przesłuchań w Ciemno, Bitew, Sing Off oraz Finału. W pierwszej polskiej edycji The Voice Kids w fotelach trenerskich zasiedli: Edyta Górniak – unikalna osobowość i prawdziwa diva polskiej piosenki, Dawid Kwiatkowski – artysta młodego pokolenia oraz zakręcony duet Tomson i Baron z zespołu Afromental.

W roli prowadzących program widzowie zobaczyli sprawdzony duet Tomasza Kammela i Barbary Kurdej-Szatan. Towarzyszył im Adam Zdrójkowski – młody aktor znany m.in. z serialu Rodzinka.pl. Wzorem starszej siostry, na etapie „Bitew” program poszerzył się o prawdziwą lożę komentatorską, w której zasiedli dwaj młodzi spikerzy – Witek i Leon.

Czy „The Voice Kids” powtórzy sukces „The Voice of Poland” i doczeka się co najmniej ośmiu edycji?

Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids

Powiązane artykuły

Znamy trenerów „The Voice Kids”!

Dawid Propolis

Za nami pierwszy odcinek ósmej edycji „The Voice of Poland”!

Dawid Propolis

Weekend z „The Voice of Poland” – siła kontrastów w sobotnim odcinku

Dawid Propolis
%d bloggers like this: