TVP 2 Polecamy Telewizja The Voice Kids

The Voice Kids: wygrała Roksana Węgiel

Roksana Węgiel The Voice Kids

Wokalne bomby, goście specjalni, debiutujący Trener i wielkie emocje… Po niespełna dwóch miesiącach muzycznych zmagań, premierowa edycja „The Voice Kids” dobiegła końca. Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymała Roksana Węgiel –  z drużyny Edyty Górniak.

ROKSANA WĘGIEL NAJLEPSZYM DZIECIĘCYM GŁOSEM

Było ich dziewięcioro, do ścisłego finału dostało się tylko troje, ale ostatecznie to 12-letnia Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak skradła serca widzów Telewizyjnej Dwójki. Podopieczna Edyty Górniak już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Halo” Beyoncé, na etapie „Bitew” zmierzyła się z piosenką „Wrecking ball” Miley Cyrus, a w „Finale” wzięła na warsztat legendarnego Prince’a. Wielki Finał był prawdziwym popisem jej wokalnych umiejętności, piosenką „Purple Rain” w dwie minuty rozłożyła na łopatki całą Polskę. Tego wieczoru powtórzyła to jeszcze dwukrotnie śpiewając „To nie ja” z repertuaru Edyty Górniak, a także swój własny singiel „Żyj”. To właśnie do niej Baron powiedział: odwołajcie ekipę sprzątającą, bo scena została zamieciona, a Tomek Kammel nie dowierzał, że dzieci mogą tak śpiewać. Jej mocny i dojrzały głos najbardziej przypadł do gustu widzom, którzy zdecydowali, że to właśnie Roksana otrzymała tytuł „The Voice Kids”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40.000 tysięcy złotych.

WIELKI SUKCES PROGRAMU

„The Voice Kids” niewątpliwie stał się hitem ostatnich miesięcy, znajdując się w czołówce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych. A to wszystko za sprawą niezwykle utalentowanych dzieciaków, których poziom wokalny był tak wysoki, że zdecydowano powiększyć składy drużyn. W efekcie po zakończeniu „Przesłuchań w Ciemno” w każdym teamie znalazło się po 18 uczestników.

PIERWSZA TAKA EDYCJA

„The Voice Kids” to wyjątkowy muzyczny talent-show, który odniósł spektakularny sukces na całym świecie. Format obecny jest już w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: Przesłuchań w Ciemno, Bitew, Sing Off oraz Finału. W pierwszej polskiej edycji The Voice Kids w fotelach trenerskich zasiedli: Edyta Górniak – unikalna osobowość i prawdziwa diva polskiej piosenki, Dawid Kwiatkowski – artysta młodego pokolenia oraz zakręcony duet Tomson i Baron z zespołu Afromental.

W roli prowadzących program widzowie zobaczyli sprawdzony duet Tomasza Kammela i Barbary Kurdej-Szatan. Towarzyszył im Adam Zdrójkowski – młody aktor znany m.in. z serialu Rodzinka.pl. Wzorem starszej siostry, na etapie „Bitew” program poszerzył się o prawdziwą lożę komentatorską, w której zasiedli dwaj młodzi spikerzy – Witek i Leon.

Czy „The Voice Kids” powtórzy sukces „The Voice of Poland” i doczeka się co najmniej ośmiu edycji?

Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids
Roksana Węgiel The Voice Kids

Powiązane artykuły

“Diagnoza”: Nieoczekiwany powrót Marty

Magdalena Pełek

Premiera „Magazynu śledczego Anity Gargas” w TVP1

Dawid Propolis

Finał Ekstraklasy: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin w TVP2

Dawid Propolis