TVP 2 Polecamy Telewizja The Voice of Poland

The Voice of Poland: Marcin Sójka – muzyczny samouk z liryczną duszą [video]

The Voice of Poland- Marcin Sójka
The Voice of Poland- Marcin Sójka

W sobotnim odcinku „The Voice of Poland” widzowie Telewizyjnej Dwójki mogli usłyszeć 32-letniego Marcina Sójkę.  Kim jest Marcin?

Od dziecka związany jest ze sceną muzyczną i teatralną. Na co dzień pracuje w Centrum Kultury i Sztuki na stanowisku realizatora dźwięku. Poza tym jest wielkim fanem gotowania, fotografii i motocykli. Choć jego muzycznym autorytetem jest Zbigniew Wodecki, to woli na nikim się nie wzorować. Ciągle szuka swojego brzmienia, trochę eksperymentuje i lawiruje między muzyką dawną a współczesną. Jest muzycznym samoukiem, którego na „Przesłuchania w Ciemno” przyprowadziła żona. I bardzo dobrze, bo swoim niesamowitym talentem obrócił wszystkie cztery fotele.

W piosence Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody” od pierwszej sekundy wzruszył publiczność. Nie inaczej zareagowali Trenerzy, którzy po zakończonym występie oklaskiwali Marcina na stojąco. –Ty nie umiesz śpiewać nieczysto. Mógłbyś nie mieć żadnego odsłuchu i zaśpiewałbyś czysto, bo masz ogromny talent. Jesteś wielkim wokalistą – skomentował Cugowski. – Naprawdę bardzo się cieszę, że ludzie tak myślący o muzyce przychodzą do rozrywkowego programu – dodała Markowska. – Dla mnie jesteś absolutnym unikatem chociażby ze względu na wszystkie rzeczy, o których wspomnieli już Piotr i Patrycja, ale ja dodam, że to jest niesamowite posiadać taką barwę i taką skalę. Możesz zaśpiewać wszystko – zachwycał się Grzegorz. – Ja nawet nie wiem, co powiedzieć. To było tak emocjonalne. Nie mam komentarza – powiedział Michał Szpak. Ostatecznie Marcin zdecydował, że dołączy do drużyny Patrycji Markowskiej. Czy doświadczenie Patrycji i niezwykłe umiejętności Marcina zaprowadzą ten duet na sam szczyt?

Powiązane artykuły

Zazdrość, strach i prawy sierpowy!

Magdalena Pełek

Zawadzka i Kołeczek życzą Wesołych Świąt!

Dawid Propolis

Za nami pierwszy odcinek ósmej edycji „The Voice of Poland”!

Dawid Propolis