The Wall.Wygraj marzenia. Paweł Orleański
The Wall.Wygraj marzenia. Paweł Orleański
tvdzis.pl » „The Wall. Wygraj marzenia” – Padła rekordowa wygrana!
TVP 1 Polecamy Telewizja VIDEO

„The Wall. Wygraj marzenia” – Padła rekordowa wygrana!

Aż 304 tys. złotych wygrały Lidia Bukowska i Agnieszka Bukowska w wczorajszym programie TVP 1 „The Wall. Wygraj marzenia” – to największa wygrana w historii teleturnieju. Ogromne emocje, nieoczekiwane zwroty akcji towarzyszyły widzom do końca programu.

Lidia i Agnieszka znają się od dwóch lat, zbieżność nazwisk jest przypadkowa. Lidia założyła fundację „Pomocna Mama”. Obecnie prowadzi ją razem z Agnieszką. W ramach działalności Lidia i Agnieszka udzielają pomocy osobom niepełnosprawnym, prowadzą warsztaty dla osób chorych oraz ich bliskich.

Wysoką wygraną w programie „The Wall. Wygraj marzenia”, 304 tys. złotych Panie przekażą przede wszystkim na działania fundacji, a także na wyjazd do nadmorskiego kurortu w Polsce, po to aby zregenerować siły na dalsze działania.

Każdy odcinek teleturnieju TVP 1 to występ jednej pary. Uczestnicy walczą o swoje marzenia dzięki grze z tytułową ścianą.. To ona decyduje o wielkości wygranej lub przegranej. U spodu wysokiej ściany znajduje się 15 kieszeni z kwotami od 1 do 100 tysięcy złotych. Po każdym pytaniu ze strefy u góry ściany spada kula, która odbija się od gęsto rozmieszczonych kołków. Te w nieprzewidywalny sposób zmieniają kierunek spadania kuli tak, że do ostatniego momentu nie wiadomo, w którą z 15 kieszeni wpadnie kula i jaką wskaże kwotę. Widz do samego końca nie wie, co spotka uczestników, ani jaka będzie wysokość wygranej.

Ważnym elementem teleturnieju są pozytywne historie uczestników programu, które mają inspirować oraz motywować. Imponująca jest również scenografia – ściana ma wysokość czterech pięter. W teleturnieju prócz szczęścia liczy się wiedza uczestników oraz znajomość słabych i mocnych stron partnera rozgrywki. Teleturniej oparty na amerykańskiej licencji cieszy się ogromną popularnością na świecie i emitowany jest w największych stacjach, m.in. NBC (Stany Zjednoczone), TF1 (Francja), RTL (Niemcy), Telecinco (Hiszpania).

The Wall. Wygraj marzenia
piątek, 20.35, TVP 1

Powiązane artykuły

Wielki sukces “Milionerów” – programowy strzał w dziesiątkę

Dawid Propolis

Wielki finał Krajowych Eliminacji Eurowizja 2018 w TVP1

Robert Wróbel

Wataha: ponad milion widzów

Magdalena Pełek
%d bloggers like this: