Bądźmy w kontakcie!

Polsat

Top Chef: Sylwia Stachyra wygrała program!

To był niezwykle emocjonujący wieczór! Trzech utalentowanych kucharzy: Ewelina Łapińska, Sylwia Stachyra i Jan Kilański walczyło o prestiżowy tytuł TOP CHEF oraz 100 tysięcy złotych. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy. Nigdy dotąd w finale nie znalazły się aż dwie kobiety. Decyzją jurorów jednogłośnie najlepsze sześciodaniowe menu degustacyjne przygotowała Sylwia Stachyra.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

To był niezwykle emocjonujący wieczór! Trzech utalentowanych kucharzy: Ewelina Łapińska, Sylwia Stachyra i Jan Kilański walczyło o prestiżowy tytuł TOP CHEF oraz 100 tysięcy złotych. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy. Nigdy dotąd w finale nie znalazły się aż dwie kobiety. Decyzją jurorów jednogłośnie najlepsze sześciodaniowe menu degustacyjne przygotowała Sylwia Stachyra. To kolejna nowość. W poprzednich edycjach uczestnicy musieli zaprezentować 5 potraw. Teraz dodatkowo finaliści podali intermezzo – danie, które miało służyć oczyszczeniu kubków smakowych przed skosztowaniem kolejnych przysmaków.

– Stworzyliście naprawdę wyjątkową edycję. Mieliście odwagę gotowania świadomie, czyli dobierania właściwych technik we właściwym czasie. Nie było za dużo piankowania, żelowania, sous – vide’owania, ale też co ważne – sięgnęliście po klasykę. Rolą młodości jest właśnie to, żeby tę klasykę w swój sposób autorski przygotować, odkurzyć, odświeżyć. Zwycięzcą 7. edycji programu „TOP CHEF” jednogłośnie, zdecydowanie, niepodważalnie i z całą pewnością zostaje Sylwia! – ogłosił Wojciech Modest Amaro.

– Wygrała kobieta, ale wygrał największy szef. (…) Nie kierowaliśmy się płcią tylko tym, jakie były talerze, jak były skomponowane dania i decydował przede wszystkim smak. I to w jaki sposób było ułożone menu. Wygrał najlepszy. A to że kobieta? Ja osobiście się bardzo cieszę – mówiła Ipli.tv Ewa Wachowicz. A Robert Sowa dodał: – Dzisiaj wygrywa osoba z charakterem, dziewczyna, która nie da sobie w kaszę dmuchać. (…) Jej dania na pewno wyróżniały się spośród dań pozostałych uczestników.

– TOP CHEF jest na antenie Polsatu pięć lat. Dla starszego człowieka to nie jest zbyt wiele, ale dla tej młodej panny, którą jest polska gastronomia to naprawdę cała  epoka. Widać jak bardzo zmieniła się polska gastronomia od pierwszej edycji, która była pełna szalonego entuzjazmu, po tę edycję, która jest pełna fachowego, spokojnego profesjonalizmu, który mi niesłychanie imponuje – chwalił w programie finalistów Maciej Nowak.

W przygotowaniu finałowych potraw pomagali uczestnikom sous chefowie, których finaliści sami wybrali spośród uczestników 7.edycji programu. Sylwia Stachyra gotowała z Mariolą Monczak, Jan Kilański z Jarosławem Śliwką a Ewelina Łapińska z Krzysztofem Koniecznym.

Sylwia Stachyra (32 lata) swoje życie dzieli pomiędzy Lublin a Warszawę. Z wykształcenia jest magistrem prawa, ale jej prawdziwą pasją zawsze było gotowanie. Wyjechała do Anglii, gdzie szkoliła się w gastronomii, uzyskując najwyższy kucharski stopień NVQ. Następnie w Bournemouth otworzyła swoją pierwszą restaurację. Prowadziła ją przez dwa lata. Skutecznie udało się jej połączyć gotowanie z inną pasją – żeglarstwem. Przez jakiś czas pracowała jako private chef na luksusowych jachtach. Spełnieniem innego marzenia była też praca w restauracji „Savoy Grill” jako Chef de Partie pod okiem samego Gordona Ramsaya. Aktualnie Sylwia jest kucharzem freelancerem oraz konsultantem w restauracjach. Pomaga układać menu i trenować zespół.– Jestem w szoku, ale czuję się bardzo szczęśliwa – powiedziała ipla.tv Sylwia. – Nagrodę przeznaczę na swój biznes – dodała. Zdradziła też, że chce wspierać młodych, utalentowanych szefów kuchni w rozwoju i edukacji.

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Top Chef 2018 finał (Piotr Tarasewicz/Jake Vision/Polsat/)

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Seriale

„Świat według Kiepskich” – Michał Urbaniak w finale sezonu!

W finałowym odcinku emitowanego obecnie sezonu „Świata według Kiepskich” wystąpi polski muzyk jazzowy – Michał Urbaniak!

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Kiepscy - Straszny film (fot. G. Gołębiowski)
fot. G. Gołębiowski

W finałowym odcinku emitowanego obecnie sezonu „Świata według Kiepskich” wystąpi polski muzyk jazzowy – Michał Urbaniak! Kompozytor wspólnie z Jackiem Bielańskim, znanym tekściarzem i wokalistą, zagrają na otwarciu nowej infrastruktury rozrywkowej, która powstała w miejscu kościoła.

Niespodziewana zmiana zagospodarowania przestrzeni osiedlowej będzie wynikiem przekrętu Prezesa Kozłowskiego (Andrzej Gałła), który podstępem zaangażuje w cały proceder Ferdka (Andrzej Grabowski)! Polityk namówi Kiepskiego, aby przeprowadził wśród mieszkańców osiedla zbiórkę podpisów w sprawie zagospodarowania niewykorzystanych terenów zielonych. Obiecuje zbudować obiekty rekreacyjne. Ferdek ochoczo pomaga prezesowi nie wiedząc, że został wplątany w grubszą aferę. Konsekwencje okażą się dla Ferdka ciężką lekcją!

Finałowy odcinek sezonu “Świata według Kiepskich” w środę o 20:00 w Polsacie!

Więcej o serialu Świat Według Kiepskich – Kliknij
Oglądaj serial Świat Według Kiepskich – Online 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

W rytmie serca: Prawda wychodzi na jaw!

Czytaj dalej. Kliknij!

Polsat

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pokonała „Eurowizję”! Kiedy 12. edycja?

Polsat ponownie był liderem w trakcie emisji każdego odcinka programu, a finałowa rozgrywka przyciągnęła przed telewizory więcej widzów niż nadawana w TVP1 „Eurowizja”. Udziały Polsatu wśród wszystkich badanych wyniosły 14,94% i 12,83% w grupie komercyjnej wobec 11,47% i 11,2% uzyskanych przez TVP1.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

Twoja Twarz Znajomo FINAŁ (fot. M.Zawada)
fot. M. Zawada

11 edycję cieszącego się od ponad pięciu lat ogromną popularnością show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrał Kazimierz Mazur. Polsat ponownie był liderem w trakcie emisji każdego odcinka programu, a finałowa rozgrywka przyciągnęła przed telewizory więcej widzów niż nadawana w TVP1 „Eurowizja”. Udziały Polsatu wśród wszystkich badanych wyniosły 14,94% i 12,83% w grupie komercyjnej wobec 11,47% i 11,2% uzyskanych przez TVP1.

Polsat poprawił wynik pasma w stosunku do ubiegłego roku. To duży sukces, bo program emitowany jest już od ponad pięciu lat. 11. edycję show oglądało 1,61 mln średnio widzów a udziały w grupie komercyjnej wyniosły 14,5%, wobec 13,7% uzyskanych podczas zeszłorocznej wiosny.

Fantastyczny finał

Finał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” był jak zwykle bardzo emocjonujący. O czek w wysokości 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny mierzyli się: Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Kazimierz Mazur i Antek Smykiewicz. O tym, kto wygrał  edycję zdecydowały detale. Kazimierz Mazur brawurowo wcielił się w postać Marylin Monroe w utworze „Bye Bye Baby”. Jurorzy docenili jego doskonały warsztat aktorski i zdecydowali, że to on zostanie zwycięzcą show. – No to jest chyba jakiś żart! – mówił wzruszony artysta. – Pamiętam jak oglądałem ze swoją żoną ten program, był wielkim moim marzeniem. I potem jak przychodziłem tutaj, to moim celem było nie zajmować cały czas ostatniego miejsca. Dziękuję Państwu, bo to dla Was to robimy. Rzeczywiście marzenia się spełniają. I jeszcze marzenie takie, że możemy być wszyscy razem i się bardzo kochać, bo myślę, że to jest złoto dla wszystkich. Chciałbym podziękować Telewizji Polsat i firmie Endemol Shine za to, że pozwolili mi spełnić moje marzenie – dodał. Nagrodę przekazał Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola.

Kiedy 12. edycja show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Kolejna 12. edycja show już od września w Telewizji Polsat.

 

Polub nas na Facebooku 

Czytaj dalej. Kliknij!

TV4

Nowy program „Nasza Klasa” jesienią w Czwórce

Czwórka planuje na jesień emisję nowego programu rozrywkowego „Nasza Klasa”, w którym znane osoby zostaną „wywołane do tablicy” przez dzieci.

Dawid Propolis

Opublikowano

on

fot. TV4

Czwórka planuje na jesień emisję nowego programu rozrywkowego „Nasza Klasa”, w którym znane osoby zostaną „wywołane do tablicy” przez dzieci.

Spotykając się w szkolnej klasie z najbardziej szczerym i bezpośrednim audytorium, gwiazdy filmu, sportu, kultury i rozrywki odpowiadać będą na pytania najmłodszych i zmierzą się z rozmaitymi przygotowanymi przez nich zadaniami. W luźnej, lekkiej formule dzieci będą miały okazję zadać sławnym osobom pytania, jakie rzadko padają w wywiadach ze strony dorosłych dziennikarzy, a także przekonać się, czy ich goście potrafią znaleźć z nimi wspólny język i dobrze się bawić.

Jako goście programu wystąpią m.in.: Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Mariusz Węgłowski, Krzysztof Ibisz, Mariusz Pudzianowski, profesor Jerzy Bralczyk i Paweł Orleański.

„Nasza Klasa” to program oparty na rozrywkowym formacie „Facing The Classroom”, który stał się hitem jednej z ostatnich edycji targów MIPTV w Cannes, a w tym roku uznany został za najlepszy francuski format eksportowy 2018. Po spektakularnym sukcesie we Francji, gdzie emitowany jest pod tytułem „Au tableau!!!”, trafił na telewizyjne ekrany m.in. we Włoszech, Nowej Zelandii, Belgii czy Holandii, a wśród rynków zainteresowanych lokalną edycją są Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada i kraje Ameryki Łacińskiej.

Emisja programu jesienią w Czwórce.

Polub nas na Facebooku

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne