w

Marcin Zaborski w TVN24

Marcin Zaborski

Marcin Zaborski od września dołącza do zespołu TVN24. Dziennikarz, znany z dociekliwych i niebanalnych wywiadów, w sobotnich porankach po godzinie 9.00 rozmawiać będzie z politykami.


Pierwszą rozmowę Zaborskiego będzie można obejrzeć 4 września. Poza cotygodniowymi wywiadami, dziennikarz dołączy także do prowadzących niedzielne debaty w TVN24 poświęcone sprawom społecznym i politycznym.


Poważnie traktujemy nasze nowe hasło “Twoim prawem jest wiedzieć” i wynikające z niego zobowiązanie wobec widzów. Z radością więc witamy na naszym pokładzie jednego z najlepszych w Polsce ekspertów od wywiadów, który zadebiutuje w telewizji – mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.


I dodaje: Marcin przez ostatnie lata udowodnił, że jego ciekawość świata, umiejętność słuchania rozmówców i formułowania często nieoczywistych też i pytań, czyni prowadzone przez niego wywiady wyjątkowymi. Jestem przekonany, że jego rozmowy będą mocnym punktem naszej weekendowej oferty.


Przede mną nowe wyzwania, ale wciąż te same zasady. Cieszę się, że będę mógł rozmawiać z naszymi Gośćmi, przypominając im dawne obietnice, czytając ich programy polityczne – nierzadko przez nich zapomniane – i próbując pokazać, dlaczego podejmują takie, a nie inne decyzje. Niezależnie od tego, kto je podejmuje – mówi Marcin Zaborski.


Marcin Zaborski przez ostatnie 5 lat pracował w stacji RMF FM, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami. Dziennikarz był także związany przez kilkanaście lat z radiową Trójką i programem „Salon polityczny Trójki”. Ponadto prowadził „Cafe Historia” w TVP Historia oraz pisał artykuły do „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweek – Psychologia”. Jest doktorem nauk humanistycznych, politologiem, adiunktem w Instytucie Nauk Społecznych i w Katedrze Dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS. Zaborski jest też autorem książek: “Biuro Myśli Znalezionych”, “Lato’39. Jeszcze żyjemy” oraz – wraz z Magdą Umer – “Piekielna nieobecność. Opowieść o przyjaźni z Zuzią Łapicką”.

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Tomasz Karolak: Postęp zaczyna nas mordować

    Hotel Paradise z nową piosenką – “Raj mi daj”