“Totalne remonty Szelągowskiej”: miłość do tańca

Dorota Szelągowska TVN/Piotr Czaja

Angelika i Andrzej to niezwykłe małżeństwo z ogromną pasją do tańca i pomagania innym. Ich wprawne oko instruktorów pozwala na dostrzeżenie nie tylko nieodpowiednich tanecznych kroków, ale też problemów dzieci i dorosłych, z którymi pracują. Zawsze pełni energii, nadziei i otwarci na to co przyniesie los. W jaki sposób zaskoczy ich ekipa programu “Totalne remonty Szelągowskiej”?

Taneczna pasja

Bohaterami szóstego odcinka są Angelika i Andrzej, małżeństwo z 17-letnim stażem oraz dwójką dzieci – Wiktorią (14 lat) i Mateuszem (12 lat), które od 2009 roku prowadzi szkołę tańca w Brzegu – małym mieście w województwie opolskim. Od samego początku celem Angeliki i Andrzeja było łączenie pasji i miłości do tańca z rozwojem talentu oraz edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako pierwsi w Brzegu, mimo niewielkich środków, zaczęli organizować warsztaty taneczne z instruktorami i choreografami z całego świata, a od 2011 roku ich szkoła prowadzi jeden z festiwali tanecznych w Polsce – Taneczne Otwarte Grand Prix Polski Kotwice.

Otwarte serca

Dla naszych bohaterów w centrum uwagi zawsze stoi człowiek. Szkoła tańca to nie tylko ich praca, ale przede wszystkim pasja, w którą wkładają całe serce. I mimo niewielkich dochodów, w sytuacji, gdy widzą w młodym człowieku talent i determinację, a jednocześnie dostrzegają problemy finansowe rodziców, często udzielają lekcji za darmo. Do programu zgłosił ich Darek. To Angelika i Andrzej  pomogli mu odnaleźć w życiu swoją drogę. Dziś uczy w szkole hip hopu. W odcinku poznamy również przyjaciółkę małżeństwa, która mogła liczyć na ich wsparcie w najtrudniejszym momencie swojego życia – śmierci dziecka.

Walka o firmę

Angelika i Andrzej tworzą kochającą się rodzinę. Mimo, że ich własne dzieciństwo nie było łatwe, umieli stworzyć wspaniały dom dla swoich pociech. I choć często borykają się z trudnościami, jak wtedy gdy przez pandemię musieli zamknąć szkołę i zostali bez dochodów, to nigdy nie tracą ducha walki!

Dorota zaskakuje Angelikę i Andrzeja na sali treningowej. Do wyremontowania jest mieszkanie w przedwojennej kamienicy, której odnowiona fasada nie odzwierciedlała jednak tego, co dzieje się w środku. A do poprawki jest wszystko! Dla ekipy Doroty największym wyzwaniem będzie wysokość lokalu  – prawie 4 metry, ale otrzymają też wsparcie artystki, Anny Eichler, która namaluje w pokoju Mateusza prawdziwy mural

“Totalne Remonty Szelągowskiej” o 21.30 w TVN i na www.player.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

M jak miłość 1592: Na krawędzi

Następny artykuł

M jak miłość 1593: Wtorek złamanych serc

powiązane posty