w

TVN Grupa Discovery wygrywa z konkurencją w październiku

TVN Grupa Discovery po raz kolejny potwierdziła pozycję lidera na polskim rynku. Łącznie aż osiem kanałów z grupy odnotowało wzrosty udziałów w porównaniu z rokiem 2020 (16-49).

TVN był najchętniej wybieraną przez widzów stacją telewizyjną w Polsce. TVN24 niezmiennie zajmuje pozycję najpopularniejszej telewizji informacyjnej w kraju, a kanał TVN7 świetnie radzi sobie w grupie największych kanałów telewizyjnych „Big 5”. Również poszczególne programy nadawcy osiągają doskonałe wyniki;  „Fakty” pozostają najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym, a „Dzień Dobry TVN” najlepszym programem porannym. Niezwykłą popularnością cieszą się także produkcje własne serwisu Player.

NAJWIĘKSZY NADAWCA NA RYNKU

Udział TVN Grupa Discovery wyniósł 26,4%, co sprawia, że firma była w październiku największym nadawcą na rynku. TVN potwierdził pozycję lidera wśród kanałów, z udziałem na poziomie 10,5% w grupie 16-49. Wbrew obowiązującym na rynku telewizyjnym trendom stacja jako jedyna z dużych kanałów telewizyjnych osiągnęła wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym (blisko 4%). Program „Fakty” po raz kolejny był najchętniej oglądaną pozycją programową stacji i zdeklasował pozostałe serwisy informacyjne w kraju. Średnio oglądało je ponad 2,5 mln widzów, dając stacji 20,6% udziału w grupie komercyjnej 16-49. Nowe sezony kultowych produkcji TVN także notowały wysokie wyniki oglądalności – „Kuchenne rewolucje” (SHR: 19,3%), „Top Model” (SHR: 15,4%), „MasterChef” (SHR: 14,6%), „Milionerzy” (SHR: 10,7%), Niesłabnącą popularnością cieszą się także serial „Na Wspólnej” i program interwencyjny „Uwaga!”. „Dzień Dobry TVN” z kolei był najchętniej wybieranym programem śniadaniowym (SHR: 10,7%).

Ta jesień jest wyjątkowo mocna programowo w całej naszej grupie. Warto pamiętać, że porównujemy październik do zeszłego roku, kiedy po chwilowym wakacyjnym rozluźnieniu wszyscy znów utknęliśmy w domach, często szukając relaksu właśnie przed ekranem telewizora. Tymczasem nie tylko TVN, nasz największy kanał, ale siedem innych stacji z naszego portfolio uzyskało lepsze wyniki niż rok wcześniej! To dla nas wielki sukces, który dobrze rokuje na wynik całego sezonu.”

Wzrost udziałów kanałów TVN Grupa Discovery w grupie 16-49 w październiku 2021

Październik był także fantastyczny dla TVN7. Stacja potwierdziła swoją pozycję w grupie „Big 5”, osiągając  w zeszłym miesiącu udział w rynku na poziomie 4,8% w grupie 16-49. Najchętniej oglądanymi propozycjami kanału były: „BrzydUla” (SHR: 5,9%) i „Hotel Paradise” (SHR: 7,3%). Stacja Metro uzyskała wzrost udziałów o 3,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym (SHR: 0,31%).

LIDER KANAŁÓW TEMATYCZNYCH

TVN24 jest najchętniej oglądaną stacją newsową w kraju (SHR: 2,9%), TVN Style najpopularniejszym kanałem kobiecym (SHR: 0,71%), natomiast TVN Turbo ma za sobą najlepszy miesiąc w historii (SHR: 0,75%). Duża grupa kanałów tematycznych – Metro, TVN Style, TLC, TVN Turbo, Discovery Channel, TVN24 BiS, Animal Planet – uzyskała wzrost udziałów w rynku w porównaniu z październikiem 2020 roku, co przy ogólnym spadku oglądalności telewizyjnej na rynku jest fantastycznym osiągnięciem.

PLAYER JEDNYM Z NAJCHĘTNIEJ WYBIERANYCH SERWISÓW VOD W POLSCE

Z 4,4 mln realnych użytkowników, Player nieustannie potwierdza swoją silną pozycję wśród serwisów streamingowych. Do najchętniej  oglądanych  programów na platformie należą najnowsze seriale Player Original – Pajęczyna” i „Skazana” – oraz „Hotel Paradise Extra”, „Top Model”, i „BrzydUla”

Co myślisz?

Napisane przez Magdalena Pełek

Cześć jestem Magda. Od zawsze całą swoją wolną chwilę przeznaczam na moje ulubione seriale. Kocham "Przyjaciół". Nie pogardzę też dobrymi telewizyjnymi programami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Player w listopadzie – programy i hitowe filmy

    Netflix zapowiada Stranger Things 4!