Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Junior Eurowizji 2019

Wiktoria Gabor Eurowizja Junior 2019

Wiktoria Gabor będzie reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2019, którego Polska jest tegorocznym gospodarzem.

Na żywo, w finale programu wystąpiły trzy laureatki poprzednich odcinków: 12-letnia Wiktoria Gabor, 12-letnia Gabriela Katzer oraz 11-letnia Nikola Fiedor. Nastoletnie wokalistki zaprezentowały po dwie piosenki: jedną z repertuaru gwiazdy wygranego przez siebie odcinka oraz utwór przygotowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

Głosowanie SMS

O wyborze zwyciężczyni zadecydowali wspólnie widzowie TVP2 w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Anna Cyzowska-Andura – dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, Konrad Smuga – dyrektor artystyczny Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, oraz dyrektor muzyczny „Szansy na Sukces” – Grzegorz Urban. Finalistkom na scenie towarzyszyły gwiazdy wygranych przez nie odcinków: Majka Jeżowska, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z Blue Cafe oraz Paweł Stasiak z Papa D. 

Sukces Wiktorii

Wiktoria Gabor oczarowała jurorów i widzów swoim wykonaniem piosenki Blue Cafe „Zapamiętaj”, zaprezentowała również premierowy utwór „Superhero”, który wykona podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

To była wspaniała rywalizacja, żałuję, że nie możemy wszystkich trzech dziewczyn wysłać na Eurowizję Junior. Nie ma tu wygranych i przegranych, sam udział w tym finale jest wielkim zwycięstwem. Chciałbym podziękować serdecznie widzom, kiedy Telewizji Polskiej udało się wygrać organizację Eurowizji, czułem, że to właśnie widzowie muszą zdecydować kto nas będzie reprezentował. Otrzymałem informację, że liczba osób głosujących w sondzie  była gigantyczna, setki zagłosowały na reprezentantkę Polski. Serdecznie Państwu dziękuję za ten udział. Wręczając Wiktorii Gabor przepustkę do udziału w konkursie chciałbym powiedzieć, że jeszcze się nie zdarzyło, żeby kraj-organizator wygrał Eurowizję, ale nie jest nigdzie powiedziane, że to się nie może zdarzyć pierwszy raz. Życzę nam wszystkim, żeby to się zdarzyło

– podsumował na gorąco finał programu Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej S.A.

Transmisja na cały świat

Eurowizja Junior 2019 to wielkie, międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci – reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców, prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. Dzięki wygranej Roksany Węgiel w poprzedniej edycji konkursu w Mińsku, w tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Polsce już 24 listopada.

Kierunek Gliwice

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 organizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerem wydarzenia jest miasto Gliwice i województwo śląskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

"MasterChef": Niespodzianka dla Magdy Gessler!

Następny artykuł

Barwy Szczęścia: Kłamstwa i pokusy

powiązane posty