w

Michał Misha Kostrzewski z You Can Dance zakochany!

Michał Kostrzewski (fot. TVP)

Program „You Can Dance – Nowa Generacja”, który startuje w TVP2 już w najbliższy piątek, odmienił życie Michała Mishy Kostrzewskiego. Tancerz i choreograf po ponad 30 latach życia we Francji przeprowadza się do Polski. Powód? Nowa miłość. 

Michał Misha Kostrzewski jest jednym z najbardziej znanych polskich tancerzy baletowych na świecie. Swoją karierę zaczął mając 9 lat. To właśnie wtedy rodzice zapisali go do Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. 

Od dziecka na scenie

Balet pokochałem po 4 latach. Nie miałem łatwego charakteru więc nauczyciele nie mieli ze mną łatwo – zdradził dziennikarce „Pytanie na śniadanie” Marcie Surnik. 

Po ukończeniu szkoły w Polsce jego międzynarodowa kariera nabrała tempa. Przez 10 lat Michał Misha Kostrzewski był solistą w Monte Carlo. W 2010 roku zdobył dyplom Nauczyciela Tańca wydany przez Ministerstwo Kultury i Komunikacji, który otworzył mu drzwi do nauki tańca w szkołach tańca we Francji. Od 2021 roku pracuje w “Le Petit Conservatoire de Danse” w Gaillard jako profesor tańca klasycznego oraz w prestiżowym “Institut International Notre-Dame du Lac” w Cologny przy Genewie, gdzie jego misją jest rozwój dzieci poprzez taniec i muzykę. 

Jury You Can Dance Nowa Generacja (fot. TVP)

Zakochany Michał

W dzisiejszym wywiadzie z dziennikarką „Pytania na śniadanie” juror „You Can Dance – Nowa Generacja” mówił nie tylko o swojej karierze, ale opowiedział także o wielkich zmianach w życiu. 

Podjąłem już decyzję – wracam do Polski! Początkowo miałem zostać do grudnia ze względu na program „You Can Dance – Nowa Generacja”. Na planie poznałem miłość życia. Jestem bardzo zadowolony, bo to było naprawdę nieoczekiwane. Przeprowadzam się do Polski – zdradził Michał Misha Kostrzewski.  

Tancerz i choreograf opowiedział także, jak podchodzi do młodych uczestników nowego talent show TVP2. Codziennie pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Rola pedagoga polega na tym, że cały czas oceniamy uczniów. Te dzieci mają przed sobą całą przygodę z tańcem, dlatego bardzo uważam na słowa. Najważniejsze jest to, co zrobić, żeby dzieci otrzymały konstruktywną krytykę i wykorzystały ją w dalszym rozwoju – wyjaśnia. 

Wielka premiera

Przypomnijmy, że w programie „You Can Dance – Nowa Generacja” zobaczymy występu młodych tancerzy w wieku 8-13 lat. Ich umiejętności oceniać będą także Klaudia Antos i Agustin Egurrola. Nowy talent show, który stratuje już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 w TVP2, poprowadzą Ida Nowakowska oraz Roksana Węgiel. 

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    HBO Max zadebiutuje w Polsce w 2022 roku

    Komisarz Mama: Maria nie weźmie rozwodu?