Na dobre i na złe: Kłamstwa i wyzwania

Na dobre i na złe odcinek 749 (fot. Artrama)

Nowi bohaterowie i nowe zagrożenia… Co wydarzy się w 749 odcinku “Na dobre i na złe”?

Nowa bohaterka

Pod opiekę Barta (Piotr Głowacki) trafi Kazia Radlica (w tej roli Zuzanna Lit) – dziewczyna, która do niedawna sama pragnęła zostać lekarką i studiowała medycynę, ale porzuciła marzenia, gdy po wypadku straciła władzę w nogach. Profesor zrobi wszystko, by jej pomóc… A Kazia postanowi w końcu zostać w Leśnej Górze na dłużej – nie tylko jako pacjentka.

Wiktoria spotyka się z Anną

Z kolei Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) spotka się z Anną Wilson (Martyna Kowalik)… Doktor Consalida uświadomi modelce, że jej syn niemal całe życie spędził w domu dziecka – chory i nieszczęśliwy. A matka chłopca, gdy pozna w końcu prawdę, będzie w szoku.
– Jak to?… Powiedzieli mi, że Jędrek trafił do dobrej rodziny! Urzędnik przysięgał, że Jędrek jest szczęśliwy… Że ma wszystko, czego potrzebuje! Że go wyleczą!(…) Rodziny zastępcze? Bidul?… Na to go skazałam?!

Jędrek poznaje Adę

Tymczasem Jędrek (Iwo Wiciński) zacznie Annę śledzić! Junior szybko odkryje, że modelka przyleciała do Polski razem z córką – Adą (Maria Włodkowska).

Gdy mała zostanie na chwilę sama, podkradnie się do niej i namówi dziewczynkę, by poszła z nim na spacer – w tajemnicy przed dorosłymi.
– Musiałabym powiedzieć mamie, że idę…
– Nudziara. Zawsze jesteś taka grzeczna? Pewnie nawet nie oddychasz bez pozwolenia…
– Zawsze robię, co chcę!
– Udowodnij!
Gdzie Jędrek zabierze siostrę? I czy dziecięca zabawa zmieni się w końcu… w porwanie?

Hania ma kłopoty

Za to w finale: nowe kłopoty Hani (Marta Żmuda Trzebiatowska)! Prokurator Kwietniewski (Jacek Mikołajczak) weźmie lekarkę „na celownik” w związku ze sprawą Liny (Izabela Perez) – nielegalnej imigrantki, którą doktor Sikorka pomogła sprowadzić do szpitala.
– O co chodzi? Pomoc, jakiej udzieliłam, nie podlega karze!
– Ale udział w nielegalnym przekroczeniu granicy już tak.(…) Wie pani, czym jest przemyt ludzi?
Gdy Hania odkryje, że grozi jej aż osiem lat więzienia, będzie przerażona. I w końcu poprosi o pomoc Michała (Mateusz Janicki)…

Trudne decyzje

A konkretnie o to, by Wilczewski okłamał dla niej prokuratora i ukrył fakt, że w sprawę Liny zamieszany jest także jej przyjaciel: doktor Kos (Marcin Przybylski).
– Nie możesz powiedzieć im o Antku…
– Prosisz, żebym… składał fałszywe zeznania? Hanka, to jest dorosły facet! Jeśli nie ma niczego na sumieniu, wybroni się…
– A jeśli coś ma?
– Czy on jest zamieszany w przemyt?
– Nie! To znaczy… nie wiem…

Jaką decyzję podejmie Michał? I jak wpłynie ona na jego związek z Hanią?

[new_royalslider id=”30″]
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Previous Article

Zawsze warto: zobacz przedpremierowe sceny!

Next Article

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Kasia Ptasińska czaruje jako Kayah!

Related Posts