Na dobre i na złe: W cieniu nienawiści

Na dobre i na zle; Tomasz Ciachorowski (Maks) (fot. Artrama)

Beger wciąż walczy z Bartem, Marcin o swoją wolność, a Falkowicz o rodzinę… Co tym razem wydarzy się w “Na dobre i na złe”?

Przełomowy zabieg

Bart (Piotr Głowacki) zacznie przygotowania do ostatniej operacji Kosy (Krzysztof Chudzicki) – świadomy, że to zabieg, który przejdzie do historii medycyny. Beger (Tomasz Ciachorowski) zrobi jednak wszystko, by jego plany pokrzyżować.

Najpierw spróbuje Kosę zbuntować – sugerując, że profesor operuje go dla sławy, a nie, by choremu naprawdę pomóc.
– Jest pan przygotowany do eksperymentu. Rozumie pan? Eksperymentu, który nie gwarantuje panu żadnych korzyści… Sądzi pan, że pan wstanie?
– A co pan może wiedzieć…
– No tak, niewiele. Mój brat powiedziałby panu znacznie więcej… gdyby żył.

Później lekarz odwiedzi za to samego Barta… Licząc na to, że uda mu się wyprowadzić kolegę z równowagi i że profesor popełni w końcu błąd.
– Chciałem się tylko przyjrzeć, jak idą przygotowania…
– Nie może pan pogodzić się z myślą, że nie udało się panu zablokować operacji?
– Której operacji? Tej czy mojego brata?
– Gdybym wtedy popełnił jakikolwiek błąd medyczny, sam bym sobie tego nie darował.
– Czyli, jak rozumiem, już dawno się pan rozgrzeszył?(…) Za dużo pan obiecał mojemu bratu…

Bart na skraju!

Słysząc kolejne oskarżenia, Bart będzie o krok od wybuchu.
– A gdzie pan wtedy był, co? Nie przypominam sobie, żeby wtedy pan zgłaszał swoje wątpliwości… Nie przypominam sobie, żebyśmy się spotkali. Był pan przy bracie? Był pan!?
A Maks zacznie mu w finale grozić.
– Zniszczę cię za najmniejszy błąd!

Godzinę później do Begera uśmiechnie się za to szczęście, bo do Leśnej Góry znów trafi Martyna (Karina Węgiełek) – była ukochana Kosy. Dziewczyna będzie miała problemy z sercem, więc jej lekarzem zostanie właśnie Maks. I gdy odkryje jej tożsamość, od razu to wykorzysta… Kardiolog nie tylko doniesie Kosickiemu o jej chorobie, ale też zagrozi, że ich dziecko trafi do pogotowia opiekuńczego.
– Pana żona jest w szpitalu…
– Martyna? Jest w szpitalu? To nie jest moja żona, to matka mojego dziecka, ale…
– Jest na kardiologii. W skrócie: kardiomiopatia, zapalenie mięśnia sercowego… Do tego angina, wynik osłabienia… Wyleczymy anginę i zobaczymy, jak będzie. Po zawale, który przeszła, trudno przewidzieć, jak długo będzie w szpitalu…
– A dziecko?
– Pani Martyna wskazała pana jako opiekuna dziecka.
– Mnie? To znaczy?
– Że to pan zajmie się dzieckiem. Szpital to nie pogotowie opiekuńcze. Zrobię, co będę mógł, ale…

Operacja zagrożona

A w finale doktor Beger dopnie swego, bo Kosa – przerażony – cofnie zgodę na eksperymentalny zabieg, wbrew radom Barta i pozostałych lekarzy.
– Muszę zająć się moim dzieckiem… Chcę przełożyć operację!
– Jeśli nie zrobimy tego dzisiaj, nie zrobimy nigdy! Jutro komórki gleju, które pobraliśmy i namnażamy, nie będą się nadawały do niczego! Kolejnych nie pobierzemy, bo nie będzie na to zgody komisji – i słusznie, bo to zupełnie pozbawiłoby pana węchu… Drugiej szansy nie będzie!
– Nie pozwolę, żeby moje dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego… Muszę się nim zająć!(…) Zostałem wskazany jako opiekun! Kiedy ja będę leżał jak kłoda, moje dziecko…
– Kosa, zrobimy wszystko, żeby…
– Wszystko, to może być za mało!
Czy profesor – wspierany przez Kazię (Zuzanna Lit) oraz Tadka (Marcin Urbanke) – przekona jednak chorego, by zmienił zdanie?

A co czeka w środę pozostałych bohaterów serialu? Jorge (Adrian Zaremba) wprowadzi się w końcu do hotelu rezydentów, a koledzy nie tylko pomogą mu umeblować pokój, ale też urządzą powitalną imprezę.
– Jak to się mówi w Polsce? Prawdziwych przyjaciół poznaje się…
– …w hotelu rezydentów!
– Herbaciany toast!
– Witaj, sąsiedzie!

Mocne oskarżenia

Tymczasem Marcin (Filip Bobek) znów spotka się z Kąkolem (Marcin Stec)… i nagle oskarży prokuratora o współpracę z mafią. A konkretnie: z żoną Zubrzyckiego. Jego przeciwnik od razu zblednie – i na nowo zacznie mu grozić. Doktor Molenda tym razem zachowa jednak zimną krew…
– Do czego zmierzasz? Po co ta prowokacja? Komu to powiesz? Wiesz, jakie mogą być konsekwencje twoich oskarżeń? Wiesz, że mogę z tobą zrobić wszystko?!
– Wiem, że mam dość.
Czy strategia lekarza zadziała i Marcin odzyska wolność?

Za to w finale: pełen emocji wieczór Falkowicza (Michał Żebrowski)! W premierowym odcinku Kasia zrobi kontrolne badania, bo nagle zacznie się źle czuć. A profesor, widząc jej objawy… wybuchnie radością i zaprosi ukochaną na romantyczną kolację – pewien, że spodziewa się dziecka. Czy tej nocy naprawdę usłyszy od żony dobrą nowinę?

Previous Article

Rusza Polsat Seriale. Kanały Polsatu z nową oprawą.

Next Article
Zawsze warto, sezon 1, fot. Polsat

Zawsze warto: Kamil chce zostać z Adą!

Related Posts