w

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021” – wielki finał

Już dziś wielki finał dziecięcej „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Widzowie Dwójki dowiedzą się, który z uczestników wygra program i pojedzie do Paryża jako reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021.

Finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” z udziałem dzieci w wieku od 9 do 14 lat od lat budzi wielkie emocje i gromadzi ponad milionową widownię. Nagrodą dla zwycięzcy jest udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021, jednym z największych muzyczno-telewizyjnych wydarzeń w Europie. W tym roku o tytuł zwycięzcy i bilet do Paryża rywalizować będą: 13-letnia Sara James, 13-letnia Marysia Stachera i 12-letni Miłosz Świetlik Skierski.

Najlepsi z najlepszych

Sara pochodzi z muzykalnej rodziny. Śpiewa, odkąd pamięta, gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką konkursów wokalnych, w tym roku zwyciężyła również w IV edycji programu „The Voice Kids”. Poza śpiewaniem lubi poeksperymentować w kuchni. Ma trojkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim. Marysia pochodzi z Kielc. Uczy się w szkole muzycznej w klasie wiolonczeli. W wolnych chwilach żegluje i fotografuje przyrodę, szczególnie ptaki. W tym roku w galerii Szklanego Domu odbyła się wystawa zdjęć autorstwa Marysi oraz jej młodszych braci. Miłosz jest uczniem szkoły podstawowej w Rzeszowie. Może pochwalić się sukcesami w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą. Od roku uczęszcza do Akademii Wokalnej, gdzie indywidualnie pracuje nad wokalnymi technikami. Pasjonuje się również fotografią i gotowaniem.

Wyjątkowi goście

Podczas niedzielnego finału „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” młodych wokalistów wspierać będzie grono muzycznych przyjaciół, wśród nich Roksana Węgiel – zwyciężczyni 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Każdy finalista wykona dwa utwory – piosenkę pochodzącą z wygranego przez siebie odcinka „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021” oraz premierowy singiel przygotowany specjalnie z myślą o występie na Eurowizji Junior w Paryżu.

Głosowanie widzów

O tym, kto wygra wielki finał, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS oraz trzyosobowe jury w składzie: Anna Cyzowska-Andura – dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP, Grzegorz Urban – dyrektor muzyczny „Szansy na sukces” oraz Konrad Smuga – Creative Director Junior Eurovision Song Contest 2019-2020.

Prawdziwa szansa na sukces!

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia 2021 roku w La Seine Musicale w Paryżu. Hasło tegorocznej edycji to Imagine (wyobraźnia) – nawiązanie do ubiegłorocznego zwycięskiego utworu „J’imagine” reprezentantki Francji, Valentiny, a także zachęta do kreatywności i realizacji marzeń.

Finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”, niedziela 26 września o godz. 15.15 w TVP2

Co myślisz?

Napisane przez Daniel Pietrzykowski

współpracownik tvdzis.pl
Interesuje się fotografią, filmami oraz telewizją.
Jestem fanem House of Cards, Strangers Things, ER, Boston Legal i Modern Family.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Tomasz Jakubiak w Masterchef!

    Trzecia seria „Down the road” już w player. Za tydzień w TTV!