w

You Can Dance Nowa Generacja w TVP – znamy jury i prowadzącą!

Ida Nowakowska (fot. Anna Fijałkowska)
Ida Nowakowska (fot. Anna Fijałkowska)

Trwają castingi do pierwszego w Polsce programu tanecznego dla najmłodszych. Występy dzieci
w wieku 8-13 lat oceniać będą Klaudia Antos, Michał Misha Kostrzewski oraz przewodniczący jury AgustinEgurrola. Taneczne show poprowadzi jedna z najbardziej uzdolnionych polskich tancerek Ida Nowakowska. „YouCan Dance – Nowa Generacja” już jesienią w TVP2. 

W jury „You Can Dance – Nowa Generacja” zasiądą ci, dla których taniec jest miłością, pasją i sposobem na życie.

Agustin Egurrola 

Najlepszy i najbardziej znany polski choreograf, tancerz i osobowość telewizyjna będzie przewodniczącym jury „You Can Dance – Nowa Generacja”.  Założyciel największej sieci szkół tańca w Polsce i Europie – Egurrola Dance Studio, w której kształcą się tysiące tancerzy. Kilkunastokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych, międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego. Autor choreografii do ogromnej liczby przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych m.in. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu”, „Sylwester z TVP2”, programu „Jaka to melodia?” czy  koncertów „Wakacyjnej Trasy Dwójki”.  Autor choreografii do występów szeregu artystów polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, wydarzeń teatralnych czy filmowych oraz największych widowisk sportowych. W 1994 r. założył grupę taneczną VOLT – najpopularniejszy zawodowy zespół taneczny w Polsce. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w tym m.in.: dwukrotnie Telekamery, Kawalera Orderu Uśmiechu oraz Nagrody Specjalnej za „Taneczną rewolucję w Polsce”.

Klaudia Antos

swoją przygodę z tańcem zaczęła jako kilkulatka. Dziś jest  instruktorką i choreografką, która może pochwalić się występami u boku największych światowych gwiazd podczas najbardziej prestiżowych imprez. W 2020 roku Klaudia była jedną z tancerek Jennifer Lopez podczas Miami Super Bowl. W 2019 roku występowała na scenie z Becky G podczas MTV Europe Music Awards. Występowała w klipie Justina Biebera „Yummy” i współpracowała najlepszymi światowymi choreografami na planie filmu animowanego „Trolle 2”. Na co dzień mieszka i pracuje w Los Angeles, ale dla „You Can Dance – Nowa Generacja” postanowiła zostać w Polsce na dłużej. 

Michał Kostrzewski

W wieku 10 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku. W tym samym roku uczestniczył w największym konkursie tańca klasycznego w Varnie. Dzięki wspaniałym występom otrzymał angaż w Le Jeune Ballet de France, gdzie tańczył m.in. w balecie „Śpiąca królewna”, “Corsair”, „Don Quichote” oraz „Ondine”. Przez 10 lat solista w Monte Carlo. W 2010 roku zdobył dyplom Nauczyciela Tańca wydany przez Ministerstwo Kultury i Komunikacji, który otworzył mu drzwi do nauki tańca w szkołach tańca we Francji. Od 2021 roku pracuje w „Le Petit Conservatoire de danse” w Gaillard jako profesor tańca klasycznego oraz w prestiżowym „Institut International Notre-Dame du Lac” w Cologny przy Genewie, gdzie jego misją jest rozwój dzieci poprzez taniec i muzykę. 

Program zobaczymy od września w TVP i na www.vod.tvp.pl

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Taniec z gwiazdami w poniedziałki! Jesienna rewolucja Polsatu!

    Polsat Superhit Festiwal: Beata Kozidrak i Bajm! Mamy foto z prób!