w

TVP Dokument – nowa darmowa stacja Telewizji Polskiej

TVP Dokument logo

Już w najbliższy czwartek, 19 listopada startuje TVP Dokument, program będzie nadawany w jakości HD i dostępny w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną, a już wkrótce w naziemnej telewizji cyfrowej. Sprawdź szczegóły i zwiastun video kanału.

To ważna chwila dla fanów dobrego dokumentu w Polsce. Cieszę się, że powstaje antena, która będzie mogła w końcu należycie pokazać kreatywność i wrażliwość polskich twórców, a także zaprezentować najważniejsze i najlepsze światowe produkcje dokumentalne. Widzów ciekawych świata czeka prawdziwa uczta mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny TVP Dokument.

Twórcy zapowiadają, że TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski i świata, jednocześnie przybliżając widzom różne perspektywy – społeczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe.

Ramówka kanału – przegląd

Już 19 listopada o godz. 20:20 w TVP Dokument premiera telewizyjna głośnego filmu „Efekt motylka” w reż. Jarosława Schmidta. To wzruszająca opowieść o niezwykłej sile miłości, nadziei i solidarności ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki chorej na nieuleczalną, genetyczną chorobę skóry – EB, czyli pęcherzykowe oddzielanie się naskórka. O godz. 22:00 „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reż. Marcina Borchardta – precyzyjnie zrekonstruowana na podstawie prywatnych listów oraz nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych materiałów opowieść o rodzinie wybitnego malarza Zdzisława Beksińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem jego skomplikowanej relacji z synem Tomaszem.

Weekendy z BBC

W styczniu 2021 roku stacja pokaże „Weekendy z BBC” (w soboty i niedziele od godz. 14:30 do godz. 18:30). Będą to produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.

Na antenie nie zabraknie również klasyki polskiej szkoły reportażu i dokumentu z bogatych archiwów Telewizji Polskiej. Dzięki najnowszym technologiom na antenie TVP Dokument zagości pasmo rekonstrukcji cyfrowej, które pokaże widzom najciekawsze archiwalne reportaże.

Barbara Włodarczyk w TVP Dokument

Barbara Włodarczyk zaprasza

Ważną propozycją kanału będą filmy z gatunku current affairs, poświęcone najważniejszym bieżącym sprawom i problemom społecznym na świecie. Wtorkowe premiery filmów z tego gatunku poprzedzone będą specjalnym programem wprowadzającym w tematykę prezentowanych produkcji. Audycje poprowadzi Barbara Włodarczyk. W swoim programie „Barbara Włodarczyk zaprasza” prowadząca wraz z autorami i ekspertami postara się przybliżyć widzom szerszy kontekst społeczno-historyczny emitowanych filmów.

Informacje o premierach i najciekawszych propozycjach w TVP Dokument będzie można śledzić na Facebooku, szczegółowy program dostępny będzie na stronie www.tvp.pl.

Aktualizacja: TVP Dokument będzie dostępny na platformie Canal+ na pozycji 85, natomiast TVP Kultura zostanie podniesiona do jakości HD.

Co myślisz?

Napisane przez Dawid Propolis

Fan Netflixa. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

James Bond – wszystkie filmy od 1 grudnia w HBO GO

„The Voice of Poland” Michael Patrick Kelly gościem programu