TVP zmienia program z powodu Koronawirusa

Telewizja Polska reaguje na odwołanie zajęć szkolnych. W ramówce pojawią się programy dla dzieci i młodzieży.
The Voice of Kids 3 – odcinek 1 (fot. Jan Bogacz/TVP)

Telewizja Polska reaguje na odwołanie zajęć szkolnych. W ramówce TVP pojawią się programy dla dzieci i młodzieży.

Pasma edukacyjne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniem dzieci, młodzieży oraz ich rodziców programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych – zarówno w TVP ABC, TVP Kultura, jak w serwisach internetowych – nie będą przerywane reklamami.

Jesteśmy w tych dniach wspólnie z rodzicami. Bezpiecznie, bez reklam i zgodnie z podstawą programową nauczania – powiedział Członek Zarządu TVP, Mateusz Matyszkowicz.

Dla najmłodszych

Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.

Lektury szkolne na ekranie

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin – literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy” w reż. Kazimierza Tarnasa, „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego, „Zemsta” w reż. Andrzeja Wajdy oraz „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”.

Rozrywka dla dzieci i młodzieży w Internecie – za darmo

Ciekawy repertuar dla dzieci i młodzieży będzie dostępny również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl. W wyeksponowanym module będą do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz programy rozrywkowe.

powiązane posty