TVP 1 Oglądalność

TVP1: „Taśmy z Magdalenki” liderem wieczornego pasma

Taśmy z Magdalenki

Emitowany w czwartek 25 lutego w TVP1 film dokumentalny w reżyserii Cezarego Gmyza „Taśmy z Magdalenki” spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów.

Dokument oparty o niepublikowane wcześniej nagrania rozmów w Magdalence obejrzało 3 250 tys. osób, co piąta osoba mająca w tym czasie włączony telewizor (udziały 21,1 proc.). Film był najchętniej oglądana pozycją programową w Polsce po godz. 20.30.

Dokument zawiera kilkuminutowy wstęp historyczny wprowadzający w tło wydarzeń, które doprowadziły do rozmów w Magdalence. Pozostała część to oryginalne zdjęcia opatrzone napisami i uzupełnione komentarzem autorstwa prof. Antoniego Dudka.

W filmie znalazły się fragmenty spotkań władz państwowych PRL z przedstawicielami NSZZ “Solidarność” w Magdalence pod Warszawą, które zarejestrowały kamery SB. W rozmowach udział wzięli m.in. Czesław Kiszczak, Stanisław Ciosek, Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Adam Michnik, Bronisław Geremek i Jacek Kuroń.

25 lutego m.in. dzięki dokumentowi „Taśmy z Magdalenki” Jedynka była stacją pierwszego wyboru. Średnie dzienne udziały w grupie wszystkich widzów wyniosły 14,4 proc.

Powiązane artykuły

Bake off – Ale rekord!

Dawid Propolis

Maryla Rodowicz i Mesajah w Hit Hit Hurra!

Dawid Propolis

Premiera spektaklu Teatru TV „Żabusia” na antenie TVP1

Robert Wróbel