Bądźmy w kontakcie!

Programy telewizyjne

„Tydzień potwornickich” na Nat Geo Wild

Urodzeni, by zabijać – ich ofiary nie mają szans w bezpośrednim starciu. Są szybcy, bezwzględni i śmiertelnie niebezpieczni.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Nat Geo Wild zaprasza na spotkania z najgroźniejszymi drapieżcami na świecie, znajdującymi się na szczycie łańcucha pokarmowego. Urodzeni, by zabijać – ich ofiary nie mają szans w bezpośrednim starciu. Są szybcy, bezwzględni i śmiertelnie niebezpieczni.

„Tydzień potwornickich” to codzienne spotkania z najbardziej przerażającymi na świecie i dominującymi na swoich terenach stworzeniami. Wraz z kamerami Nat Geo Wild, w programach z cyklu „Najgroźniejsze zwierzęta Australii”, odwiedzimy różne zakątki tego kontynentu, by zobaczyć z bliska najgroźniejsze gady na świecie, takie jak krokodyle różańcowe i ogromne, śmiertelnie jadowite węże. Przekonamy się również, że z pozoru niewinnie wyglądające stworzenia morskie mogą być bardziej niebezpieczne niż budzące powszechny strach tarantule. W programie „Sekrety kobry królewskiej”, wraz z łowcą węży, odkryjemy tajemnice tych majestatycznych zwierząt, zamieszkujących lasy Indii. W dokumencie „Poszukiwany: krokodyl różańcowy”, odwiedzimy Park Narodowy Kakadu w Australii, by poznać historię Brutusa, 50-letniego krokodyla, i prześledzić jego drogę do dominacji w stadzie. Program „Komodo: królestwo waranów” zabierze nas w odległe rejony Pacyfiku, by ukazać z bliska zamieszkujące te tereny zwierzęta, przypominające swym wyglądem smoki – warany. Cykl zamknie produkcja „Dzika Argentyna: Wodne królestwa”, która przeniesie widzów na północno-wschodnie rubieże tego drugiego co do wielkości kraju Ameryki Południowej – na zamieszkałe  przez setki gatunków zwierząt mokradła Iberá.

„Tydzień potwornickich” – premiery od poniedziałku do soboty, 12-18 czerwca o godz. 18:00 na Nat Geo Wild.

Opisy programów:

„Najgroźniejsze zwierzęta Australii: Północ dla odważnych” – premiera w poniedziałek 12 czerwca o godz. 18:00.
Australia to kraina ekstremów i naturalne miejsce życia wielu bezwzględnych zabójców, których nie spotkamy nigdzie indziej na Ziemi. Tropikalna północ kontynentu to siedlisko krokodyla różańcowego, największego żyjącego współcześnie gada i największego nadbrzeżnego drapieżnika na naszej planecie. Jest on w stanie zaatakować niemal każde zwierzę, które znajdzie się w jego zasięgu i robi to w mgnieniu oka. Jest również niezwykle niebezpieczny dla człowieka. Innym potworem zamieszkującym tutejsze wody jest szkaradnica, drapieżna ryba, przypominająca swym wyglądem skałę. Jej ciało uzbrojone jest w kolce połączone z gruczołami jadowymi, a ukłucie może być dla człowieka śmiertelne. Pomiędzy listopadem a kwietniem wybrzeża tropikalnych części Australii są wręcz zalewane przez meduzy. Podczas gdy niektóre z nich są zupełnie niegroźne, inne to zimnokrwiści zabójcy. Cechująca się niewielkim rozmiarem meduza irukandji jest jedną z najbardziej jadowitych istot znanych człowiekowi – jej toksyczna broń jest sto razy silniejsza niż jad kobry i tysiąc razy bardziej śmiertelna niż ukąszenie tarantuli. W tych wodach jest jednak ktoś groźniejszy – kubopławy. Poparzenie tej meduzy jest niezwykle bolesne i niebezpieczne nawet dla dorosłej osoby, może skutkować śmiercią w ciągu zaledwie kilku minut.
„Najgroźniejsze zwierzęta Australii: Mieszkańcy buszu” – premiera we wtorek 13 czerwca o godz. 18:00.
Większość kontynentu australijskiego zdominowana jest przez rozległe, suche regiony i czerwone pustynie. Te jałowe krajobrazy są często dręczone przez susze, a przy temperaturach wynoszących blisko 50 stopni C, lokalna przyroda musiała wymyśleć ekstremalne strategie przetrwania. Australia jest domem dla różnej maści gadów, wśród których znajdziemy jedne z najbardziej jadowitych węży na Ziemi, jak mulga czy tajpan pustynny. Jad tajpana jest uznawany za najbardziej toksyczny ze wszystkich. Na szczęście konfrontacje z człowiekiem są raczej rzadkością ze względu na rejon występowania zwierzęcia. Toksyny zawarte w jednym ukąszeniu tego przerażającego stworzenia mogą zabić sto osób w niecałą godzinę. To prawdziwy morderca. Australia to również dom warana wielkiego, największej jaszczurki na tym kontynencie. Warany żywią się małymi ssakami, ptakami i innymi gadami, choć również zdarza się, że polują na większe zwierzęta, jak wombaty, kangury czy samotne dingo. Pustynie Australii skrywają jednak jeszcze innego potwora, będącego dość oryginalnie wyglądającym wytworem ewolucji – molocha straszliwego. Ciało tej jaszczurki pokryte jest kolczastą zbroją, zaś jej pierwszą linią obrony jest bycie wtapianie się w otoczenie.
„Najgroźniejsze zwierzęta Australii: Władcy lasów” – premiera w środę 14 czerwca o godz. 18:00.
Na kontynencie pełnym niebezpiecznych potworów, te budzą szczególny strach. Mowa o ptasznikach australijskich, jadowitych pająkach, które na miejsce zamieszkania upodobały sobie rejony nieopodal zaludnionego Sydney. Unikatowy peptyd, znajdujący się w ich jadzie, jest szczególnie śmiertelny dla ludzi. Przed wynalezieniem antidotum, ukąszenie ptasznika często kończyło się śmiercią. Przeniesiemy się również do Tasmanii, gdzie spotkamy największego żyjącego współcześnie mięsożernego torbacza – diabła tasmańskiego. Nad Górami Flindersa będziemy zaś wypatrywać orła australijskiego – największego drapieżnego ptaka zamieszkującego ten kontynent. Rozpiętość jego skrzydeł może wynosić do 2,5 metra. Nawet większe zwierzęta, jak kangury, muszą być przygotowane na niespodziewany atak z powietrza. Jednym z najlepiej „uzbrojonych” zwierząt Australii jest jednak wyposażona w garnitur z groźnie wyglądających długich szpilek kolczatka. Nie brakuje jej też cech typowego drapieżcy – zwierzę ma imponujące pazury, a także pysk i język przystosowane do wyszukiwania smakowitego posiłku.
„Sekrety kobry królewskiej” – premiera w czwartek 15 czerwca o godz. 18:00.
Wraz z Nat Geo Wild przeniesiemy się do Indii, miejsca, w którym żyje największy z jadowitych węży – kobra królewska, osiągająca nawet 5,5 metra długości. Zanim deszcze nawiedzą siedliska kobr, te powinny znaleźć partnera. Ich szalone poszukiwania doprowadzają je na terytoria zamieszkałe przez ludzi. Ponieważ część lasów, w których żyją węże, zamieniła się w tereny uprawne, granica między ludźmi a zwierzętami ciągle się przesuwa. Przywiedzione łatwym łupem – żyjącymi w ludzkich siedliskach szczurami i żywym inwentarzem – kobry często gubią trop i nie potrafią uciec z powrotem do dziczy. Choć nie są agresywne, to zarówno dla bezpieczeństwa węży, jak i ludzi na posterunku czuwają poławiacze, którzy zabierają kobry z ludzkich siedlisk i uwalniają w ich naturalnym środowisku.
„Poszukiwany: krokodyl różańcowy” – premiera w piątek 16 czerwca o godz. 18:00.
W programie poznamy historię Brutusa, 50-letniego krokodyla różańcowego, i prześledzimy jego drogę do dominacji w stadzie. Przeniesiemy się pół wieku wstecz, do czasów narodzin gada w Parku Narodowym Kakadu w Australii. Dowiemy się, w jaki sposób wyglądały jego pierwsze, najtrudniejsze miesiące życia, podczas których małe krokodyle są łatwym kąskiem dla innych drapieżników. Brutus i jego brat Nero należą do szczęśliwców. Samica robi wszystko, aby ich chronić – poluje na drapieżne węże, zanim one będą miały szansę zaatakować jej młode. Będziemy świadkami zmagań Brutusa po opuszczeniu rodzinnego gniazda. Zarówno on, jak i Nero podążą własnymi ścieżkami i będą musieli uważać, by ponownie nie spotkać swojej rodzicielki, bo tym razem mogliby stać się jej obiadem. Wreszcie dowiemy się, w jaki sposób Brutus stał się dominującym samcem w stadzie i jakim wyzwaniom musiał stawić czoła, by ten status utrzymać.
„Komodo: królestwo waranów” – premiera w sobotę 17 czerwca o godz. 18:00.
Jest taka wyspa, na której wciąż mieszkają smoki…. To wyspa Komodo w odległym zakątku Pacyfiku, siedlisko waranów zwanych smokami z Komodo. Są to największe jaszczurki żyjące na Ziemi, będące drapieżnikami ze szczytu piramidy troficznej. Zwierzęta te są obecnie zagrożone wyginięciem – jest ich około 5 tysięcy. Wraz z kamerami Nat Geo Wild przyjrzymy się ich codziennemu życiu, zobaczymy, w jaki sposób polują, poszukują partnerów i walczą o dominację w stadzie.
„Dzika Argentyna: Wodne królestwa” – premiera w niedzielę 18 czerwca o godz. 18:00.
Położone w północno-wschodniej części Argentyny mokradła Iberá zamieszkują setki gatunków zwierząt. Choć na pierwszy rzut oka panuje tu sielska atmosfera, tereny te nie są pozbawione niebezpieczeństw. Latem, kiedy poziom wód jest niski, w środku upalnego dnia większość zwierząt szuka ukojenia w cieniu. Jest jednak kilka wyjątków. Samice kajmanów, dotąd niewyróżniające się z otoczenia, chcąc zwrócić uwagę potencjalnego partnera, stawiają się w centrum zainteresowania. Ryby, w desperackim poszukiwaniu brakującego w wodzie tlenu, niebezpiecznie zbliżają się do powierzchni wody, by zostać pożartymi przez czekające już na nie wygłodniałe ptaki. Mokradła Ibery są domem dla niezwykle dziwnego gatunku – żabiru amerykańskiego – najwyższego latającego ptaka w Ameryce Południowej. Stworzenie to wydaje się być żywcem wyjęte z epoki dinozaurów. W listopadzie, kiedy fauna i flora rozkwitła już nieco dzięki pierwszym strugom deszczu, mokradła stają się niczym ul. Rozpoczyna się najbardziej pracowity czas dla kapibary wielkiej, największego żyjącego obecnie gryzonia, który przechodzi okres godowy. Zwierzęta te są pokarmem dla żyjących tu kajmanów, te zaś stanowią pożywienie innych zabójczych mięsożerców – jaguarów. Niebezpieczeństwo czai się jednak nie tylko na lądzie – lśniące wody Ibery są domem poruszających się stadnie zabójców – piranii.

Od niedawna w redakcji tvdzis.pl. Uwielbia wszystko co związane z nowymi technologiami. W telewizji lubi reality show oraz programy rozrywkowe.

Kliknij, aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TV Puls

Robert Janowski i “Gra Muzyka” w TV PULS. Znamy gwiazdy!

Lady Pank, Doda, Weekend, Piotr Cugowski, Kombii – to tylko niektóre gwiazdy i zespoły, które wystąpią w nowym rozrywkowym show Telewizji Puls i Media Corporation „Gra Muzyka”. W roli gospodarza programu – Robert Janowski.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

Robert Janowski - fot. AKPA
fot. TV Puls

Lady Pank, Doda, Weekend, Piotr Cugowski, Kombii – to tylko niektóre gwiazdy i zespoły, które wystąpią w nowym rozrywkowym show Telewizji Puls i Media Corporation „Gra Muzyka”. W roli gospodarza programu – Robert Janowski. Zdjęcia do projektu ruszają w lipcu. Premiera jesienią tylko w TV Puls!

Gra Muzyka to nowy muzyczny show, który łączy w sobie znakomitą rozrywkę, wielkie emocje i rywalizację o nagrody. Gospodarzem programu jest Robert Janowski, a producentem – firma Media Corporation.

W odcinkach pojawią się goście specjalni – gwiazdy polskiej muzyki, których utworów słucha cała Polska! Są to: Lady Pank, Doda, Weekend, Kombii, Future Folk, Varius Manx, Piotr Cugowski, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Pectus oraz Feel.

W każdym odcinku show będzie mnóstwo zagadek muzycznych, usłyszymy też największe polskie i zagraniczne hity muzyczne w wykonaniu między innymi Magdaleny Tul. O oprawę choreograficzną zadbają: Anna Głogowska, Agustin Egurrola i zespół taneczny Volt oraz artyści Teatru Rampa – Santi Bello Group.

Zobacz nas na Facebook

Czytaj dalej. Kliknij!

TVP 1

Plejada gwiazd na Festiwalu w Opolu

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się już po raz 56. W opolskim amfiteatrze wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady. Przez cztery dni, od 14 do 17 czerwca, widzów czeka wielkie muzyczne święto polskiej piosenki.

Dawid Propolis

Opublikowano

.

56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu (fot. TVP)

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się już po raz 56. W opolskim amfiteatrze wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady. Przez cztery dni, od 14 do 17 czerwca, widzów czeka wielkie muzyczne święto polskiej piosenki.

 

Ogromna ilość gwiazd

Podczas koncertu galowego „Od Opola do Opola” zaprezentujemy najważniejsze wydarzenia muzyczne, koncerty telewizyjne, jubileusze obecności na scenie, pokażemy też wyjątkowe wydawnictwa muzyczne. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel, a Marek Sierocki podsumuje okres od Opola 2018 do Opola 2019. Podczas koncertu wystąpią: Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Stanisława Celińska, Varius Manx, Papa D, Majka Jeżowska, Ania Dąbrowska, Edyta Górniak, Roksana Węgiel, Feel, Lanberry, Tulia, Anna Wyszkoni, Piotr Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Kortez, Sławek Uniatowski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz. Gościnnie wystąpią: Bedoes, Artur Andrus, Henryk Miśkiewicz, Krystyna Prońko. Koncert reżyseruje Konrad Smuga.

 

Debiutujące diamenty

„Debiuty” to już tradycja opolskiego festiwalu. Podczas koncertu widzowie usłyszą utwory młodych i zdolnych wokalistów, którzy po raz pierwszy staną na opolskiej scenie. Wśród nich znajdzie się zwycięzca programu „Szansa na Sukces. Opole 2019”.
W „Debiutach” wystąpi także laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Skład młodych wykonawców wyłoniła Rada Artystyczna, złożona z przedstawicieli TVP: Mateusz Matyszkowicz, Konrad Smuga i Artur Orzech oraz przedstawicieli Miasta Opole: Magdalena Matyjaszek, Jarosław Wasik i Jan Borysewicz. Koncert prowadzą: kabaret  Paranienormalni  oraz Michalina Sosna,  za reżyserię odpowiada Dariusz Goczał. Wystąpią: Magdalena Bańkowska-Moskwa, Brudne Gary, Sargis Davtyan, Jagoda Kret, Justyna Jary, Sąstąd, Vigonez Music, Natalia Zastępa, Żelka, Michał Wiśniewski /laureat zaczarowanej piosenki/, Sonbird /laureat NCPP/, Aleksandra Nykiel – laureat „Szansy na Sukces. Opole 2019”. W koncercie gościnnie wystąpi AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.

 

Premierowe piosenki. Która będzie hitem?

Sobotni koncert „Premiery” poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech, wyreżyseruje go Bolesław Pawica. Uczestników tego muzycznego wydarzenia również wyłoniła Rada Artystyczna. Na scenie zobaczymy: Sławka Uniatowskiego, Katarzynę Wilk, Katarzynę Moś, Antka Smykiewicza, TULIĘ i Mateusza Ziółko. W konkursie na najlepszą premierę wezmą udział: Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski&Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz 4Dreamers.

 

Wybitni artyści

„Walizki moje pełne snów…” czyli podróż poety to koncert piosenki literackiej i kabaretowej, której motywem jest podróż. Podróż jako siła napędowa, spełnianie marzeń i własny rozwój. W koncercie wystąpią: Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Żak, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Katarzyna Pakosińska, Jolanta Fraszyńska, Łukasz Zagrobelny, Joanna Kurowska, Grzegorz Kucias, Stefan Każuro, Marcel Sabat, Maria Pawłowska, Emilia Komarnicka, Magdalena Kumorek, Bartosz Porczyk, Maciej Musiałowski, Pola Gonciarz. To wyjatkowe wydarzenie muzyczne poprowadzi Krzysztof Respondek. Reżyserem koncertu jest Beata Szymańska-Masny.

 

Muzyka łączy pokolenia

„NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI” to niezwykły niedzielny koncert, z udziałem artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznanych gwiazd polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia. Na scenie zagoszczą: Ewelina Lisowska, Margaret, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Kamil Bednarek, Sarsa, Michał Szpak, Daria Zawiałow, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Golden Life, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, Stachursky, Kombii, Katarzyna Cerekwicka, Feel, Lemon, Ania Dąbrowska, Paweł Kukiz, Krzysztof Cugowski, Sydney Polak, Ryszard Rynkowski, Piotr Rubik, Big Day, Łzy, Ich Troje, Marcin Rozynek. Nowoczesnego, elektronicznego brzmienia całości nada producent muzyczny – Gromee. Reżyserem koncertu jest Konrad Smuga.

 

Dźwięczna alternatywa

Podczas ostatniego dnia 56. KFPP na Scenie alternatywnej wystąpią m.in.: The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh i Lao Che w repertuarze klasyków polskiego bigbitu. Usłyszymy też Tomka Lipińskiego w 40-lecie jego pracy artystycznej. Już trzeci raz zabrzmi muzyka alternatywna w wykonaniu artystów zaproszonych przez TVP Kultura. Koncert będzie składał się z dwóch części. Motywem przewodnim pierwszej, będzie 60 lat polskiego bigbitu. W 1959 roku w Gdańsku powstał założony przez Franciszka Wielickiego, zwanego potem „ojcem chrzestnym polskiego rocka”, zespół Rhythm & Blues (właściwie: Rozrywkowy Zespół Gdańskiego Jazz-Clubu „Rhythm and Blues”), którego kontynuacją byli Czerwono-Czarni – grupa, która otworzyła Polskę na rock’n’rolla. Z tej okazji, artyści sceny alternatywnej młodszego pokolenia zaprezentują publiczności autorskie wersje utworów, m.in.: Czerwonych Gitar, Breakoutu, Grupy ABC, Klanu, Polan czy Dzikusów. Koncert poprowadzi duet Agnieszka Szydłowska i Marek Horodniczy. Reżyserem jest Grzegorz Sadurski. Koncert będzie transmitowany przez TVP Kultura i  TVP1.

Wszyscy wykonawcy w opolski amfiteratrze wystąpią w towarzystwie Orkiestry Grzegorza Urbana oraz Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

Transmisje wszystkich koncernów Festiwalu w TVP1, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP VOD, w serwisie festiwalopole.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP VOD. 

 

Czytaj dalej. Kliknij!

TVN

Startują castingi do 12. edycji „Mam talent!”!

Już 4 czerwca w Krakowie rozpoczną się castingi do “Mam Talent!” najbardziej widowiskowego talent-show w Polsce!

Daniel Pietrzykowski

Opublikowano

.

Jury "Mam Talent" (fot. Mirosław Sosnowski)
fot. TVN

Już 4 czerwca w Krakowie rozpoczną się castingi do “Mam Talent!” najbardziej widowiskowego talent-show w Polsce! Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Agustin Egurrola po raz dwunasty poszukiwać będą nietuzinkowych talentów.

Przesłuchania do programu „Mam talent!” wystartują 4 czerwca.. Jurorzy wraz z prowadzącymi pojawią się w sumie w pięciu miastach – Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Kto okaże się następcą Duo Destiny i wygra 300 tysięcy złotych?

Terminy castingów:

  • 4 i 5 czerwca – Kraków, Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac św. Ducha 1
  • 18 i 19 czerwca – Gdańsk, Teatr Wybrzeże, ul. św. Ducha 2
  • 24 i 25 czerwca – Katowice, Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, ul. Rynek 10
  • 2 i 3 lipca – Poznań, Teatr Wielki Opera, ul. Fredry 9
  • 8, 9 i 10 lipca – Warszawa, Teatr Polski, ul. Karasia 2

Nowa edycja programu już od września na antenie TVN!

Zobacz poprzednie odcinki “Mam Talent!” na player.pl!

Czytaj dalej. Kliknij!

Subskrybuj powiadomienia!

Bądź na bieżąco!
Reklama

Facebook

Reklama

Popularne