Najlepsze seriale HBO

Pomimo że rynek seriali telewizyjnych od dłuższego czasu rozwija się w naprawdę dynamicznym tempie, to jednak liderem jeżeli chodzi o najbardziej ambitne produkcje nadal pozostaje stacja HBO. Niestety, w powszechnym odbiorze seriale HBO nadal są często kojarzone przede wszystkim z takimi produkcjami, jak chociażby “Gra o Tron”. W rzeczywistości natomiast propozycje HBO są nieporównanie bardziej bogate.

Najlepsze seriale HBO: top3

1. Deadwood

To jedna ze starszych produkcji. Niektórzy widzowie być może nawet nie znają serialu, który często błędnie bywa denominowany jako western. W rzeczywistości natomiast Deadwood to pełnowartościowy serial dramatyczny, tyle że jego akcja została osadzona w brudnych i brutalnych realiach Dzikiego Zawodu.

Deadwood należy do produkcji ciężkich i trudnych w odbiorze. Pierwsza trudność będzie tutaj polegać na tym, iż dzieło jest bardzo głęboko inspirowane zarówno ontologią, jak i psychologią Szekspira. W dalszych sezonach nawiązania do twórczości angielskiego poety stają się wręcz bezpośrednie. Bez znajomości szekspirowskiej poezji siłą rzeczy również rozumienie Deadwood może być ograniczone.

Jednak niezależnie od tego, jak trudna i złożona jest to produkcja, Deadwood z całą pewnością zasługuje na jedno z najwyższych miejsc jeżeli chodzi o najlepsze seriale HBO.

2. The Leftovers

Kolejny trudny i ciężki w odbiorze serial od HBO, tyle że tym razem nieco młodszy. Podobnie jak Deadwood, również The Leftovers jest serialem, który często bywa przyczyną pomyłek. Niekiedy ta produkcja jest klasyfikowana jako serial science-fiction, co oczywiście ma bardzo niewiele wspólnego.

Faktem jest to, że zdarzeniem, wokół którego obraca się fabuła The Leftovers jest tajemnicze zniknięcie części ludzkości. Zabieg ten służy jednak scenarzystom wyłącznie dla uwydatnienia pewnych aspektów filozofii The Leftovers. Jest to więc serial skonstruowany w bardzo podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku wielu arcydzieł europejskiej literatury, na czele z “Dżumą” Alberta Camusa.

“The Leftovers” to także trudna i nieoczywista psychologia postaci, jednak w żaden sposób nie można ograniczać treści owej produkcji wyłącznie lub przede wszystkim do psychologii. 

3. “Sharp Objects”

“Ostre przedmioty” z popisową rolą Amy Adams to najnowsza z produkcji wchodzących w skład niniejszego zestawienia. Jest to także serial nieco odmienny od poprzednich dwóch. Tym razem bowiem faktycznie mamy do czynienia z kinem, które opiera się na psychologii. Główny walor “Ostrych przedmiotów” to znakomita, przeszywająca analiza nacechowanych cierpieniem relacji pomiędzy kobietami. Mężczyźni również się tutaj pojawiają, jednak jak słusznie zauważano w wielu recenzjach występują raczej w charakterze dodatków. Całe napięcie oraz cała fabuła odgrywa się natomiast w obrębie skomplikowanych relacji, jakie łączą postaci kobiece.

Podsumowanie

Powyższe seriale HBO to rzecz jasna tylko subiektywny ranking. Ma on stanowić próbkę dowodzącą, jak szeroka oraz bogata jest oferta, którą ta stacja prezentuje swoim widzom. Zapewne więc rankingi najwyżej cenionych seriali od HBO mogą znacznie różnić się po prostu w zależności od osobistych preferencji danego widza. Więcej propozycji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/najpopularniejsze-seriale-hbo-go/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poprzedni artykuł

Przyjaciółki: Zuza na granicy wytrzymałości!

Następny artykuł

Dorota Szelągowska: czasami musimy zmieniać plany remontów!